Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hysterické záchvaty u dvojročného dieťaťa

somavi
28. okt 2017

Ahojte ,
Uz som trochu v strese , ci je toto normálne Alebo ma moja dcéra nejakú psychickú poruchu .
Ono to celkovo je trosku náročnejšie dieta v tom zmysle , ze si strašne vydobíja svoje , place a vrci ak nieco nedostane , sestre vsetko berie a tak .. ale to beriem , veď každé dieta je ine - to len v porovnani so staršou 😊 Ale je to moje zlatíčko 😊 Obe 😊
Akurat niekedy chytí taký hystericky záchvat , az amok , ze neviem co si o tom myslieť .
Napr. dnes . Vecer sme sa umyli , prezliekli do pyžama a išli sme spat . Ľahlo sme si do postele a o chvilu to začalo . Ze ona nechce spat a chce ist preč . Vravím , ze nie , ze sa ide spat . Naslledoval asi 40 minútový záchvat - place , kričí , vresti , skrabe sa po tvári , mna bije , hádže sa ..dokonca dnes zobrala zo stolíka pohár s vodou a tresla ho o zem . Vyzerá fakt ako nepríčetná . Uz sa to niekoľkokrát stalo . Nedá si nic povedať , chce byt na rukách , ale nedajbože , ze ju pohladkam alebo pobozkam.. dnes si az pery rozhryzla. Niekedy sa normálne bojím , ze si ublíži .. tým ako da hádže a, ako sa skrabe po tvári .. kope a bije okolo seba ..a stále kričí .
Stretli ste sa s tým niekto ?
Je to normálne ? Alebo mam vyhľadať nejakého dr.?
Dakujem

gondyo
29. okt 2017

homeopatiká,poraď sa so skúsenou lekárničkou

matrix87
29. okt 2017

@moni73 nas umyva okna so mnou, teda len balkonove, lebo byvame vysoko, ale umyva, ja z jednej strany, on z druhej, dam mu handru, vodu s jarou, a umyva a ja to potom zotriem... pohoda ;) zametanie ho napriklad nebavi, to asi nie je taka sranda prenho. ale okna, utretie prachu, vysavat, to ho bavi... robime to spolu, ma 4 roky a myslim, ze nejake 2 roky mi pomaha, nie je to o dokonalosti, je so mnou, robi veci so mnou a uci sa robit veci uz od mala... je to normalne... ked si dokazal v roku upratat hracky sam za sebou, tak dokaze aj ine veci... ;) len to treba spravne podat

lujza123
29. okt 2017

Aj moja mavala take zachvaty, vacsinou ked bola unavena, hladna ale niekedy len tak. Ako starla tak sa zachvaty zmiernovali ale nikdy nezmizli uplne... a to uz ma 8 rokov. Aj teraz napriklad pred par dnami dosla domov zo skoly tvarila sa ako boh pomsty najskor slahla dazdnik cez cely dvor do blata, skolska taska letela cez celu obyvacku ... a to vsetko len preto lebo dostala 2ku v skole... Inac hadzanie vecami pozname, vedela si celu decku izbu prevratit hore nohami v zachvate, hodit sa s vreskom v novembri o zem rovno do kaluze vody ako 5 rocna ... Treba takemu dietatu pomoct zvladnut hnev umerne veku napriklad nech pocita do 10 zhlboka dycha atd

lujza123
29. okt 2017

Inac najlepsie je zachvat ignorovat, cim menej pozornosti a obecenstva tym lepsie.... ja som mladu posielala vzdy do izby sa vyzurit.. Ale ked sa upokoji treba sa k tomu vratit a rozpravat sa o tom.. ono naozaj tie deti same nevedia ako ten amok zvladnut a urcite to nerobia naschval

tehula2016
29. okt 2017

Mna tieto zachvaty neobisli ani pri dcere ani pri synovi, rozdiel je v tom, ze na syna neplati nic, proste cakame takych cca 40 minut kym zachvat pominie..zacalo to, ked mal 2 roky a trva uz pol roka, zintenzivnilo sa to teraz po nastupe do skolky, pricom v skolke nema absolutne ziadny problem..ja uz som tak trochu imunna, kedze je to druhe dieta 😅

samaritka
29. okt 2017

Ahoj..tak taketo hysterické záchvaty až amoky som zažívala aj ja pri synovi. Bolo to hrozné. Nič nezaberalo ani silné objatia, ani ignoracia ani capnutie po zadku no jednoducho nič. Bola som zúfalá. Dokonca som uvažovala aj nad psychológom. A bum. Chlapec dovŕšil 4 roky a čuduj sa svete ukludnil sa. Celá tá hystéria trvala od jedného do štvrtého roka. Neverila som že existuje niečo ako detský vzdor. Myslela som že to má v povahe. Dokonca som vinila seba že je to mojou výchovou. Takže záver: vydržať ono to odzneje hneď ako si dieťa začne uvedomovať dôsledky svojho správania. U môjho syna to bolo v 4 rokoch. Je to individuálne u niekoho skôr u niekoho neskôr. Držím palce...

pomea
29. okt 2017

@sjuzan77 to chytenie som nemyslela ako pevné objatie, to by ho ozaj asi viac vytočilo, skôr chytiť rúčku alebo nožičky, keď kope, búcha a chce sebe alebo niekomu ublížiť. A ešte neviem, či sa tu spomínalo, ale niekedy pomáha viac zapájať do rozhodovania - chceš také alebo také tričko, umyjeme si zúbky pred alebo po sprchovaní, chceš k večeri čajík alebo vodičku? Veľa krát to pomohlo odvrátiť záchvat, keď mal pocit, že ho berieme vážne a môže mať na dianie nejaký vplyv. Samozrejme v rozumnej miere a ponúkať možnosti, s ktorými som aj ja v pohode.

sivypegas
29. okt 2017

@somavi bude len rozmaznana a ty si na nu mekota,nepotrebuje psychologa len pevnejsiu ruky a autoritu.

nelinka2009
29. okt 2017

@sivypegas tak ako vacsina deti, ktore maju problem so spravanim....

sivypegas
29. okt 2017

@moni73 led ju nebudes ivit robote od mladi v dospelosti sa ti na upratovanie vykasle.Alurat z nej takto vypestujes slabotinku. Deti treba zapajat a zamestnavat od utla,nie az v puberte,ked yz je neskoro.

montemotherone
29. okt 2017

@moni73 tak ak sa v 2. rokoch venuje iným koníčkom, napríklad kvantovej fyzike, prečo nie 🙂 Hlavne že niečo robí. Raz si môže zaplatiť upratovačku, kuchárku, pestúnku, objednať vianočné koláče...
Väčšina detí chce v tomto veku robiť to, čo vidia robiť svojich rodičov. (Ak nechcú robiť to, čo vidia na tablete, virtuálnu realitu)