Infacol a bezlaktózové mlieko

nataly20121991
9. okt 2018

Mile mamicky prosim vas o radu.Mam 3mesacneho synceka, ktory od narodenia zle spava. Najprv mal koliky, potom sme ho dali testovat na laktozu co sa aj potvrdila. Uz brusko je asi lepsie lebo neplace tak krcovito ale stale ho trapia vetry hoci mu davam do kazdej davky UM espumisan. Keďže mam pocit ze nepomáha tak som kupila infacol. Takze 1.otazka znie ci mu mozem infacol davat pred kazdym jedenim alebo radsej len na noc? . A ak ano ci ste davali zakaždým plnu pipetu cez den? A chcem sa ešte spýtať ze ci podľa vas je priskoro davat mu prevarene bezlaktozove mlieko namiesto umeleho?lebo Bezlaktozove UM mi odmieta pit. Ďakujem za odpoveď.

lavender21
9. okt 2018

@nataly20121991 a aké UM teraz pije? Infacol sa dávkuje pred každým jedením, podobne ako Espumisan. Neskúšali ste Coliprev? Obsahuje enzým laktázu, ktorá by mu práve pomohla stráviť laktózu. Bezlaktózove mlieko by som zatiaľ nedávala. Je to mlieko do ktorého je pridaný enzým laktáza, ale zloženie ostáva a obsahuje bielkoviny ktoré zaťažujú obličky, preto ho aj pediatri do roka neodporúčajú vôbec a na pitie dokonca od dvoch rokov.

nataly20121991
autor
9. okt 2018

@lavender21 ale ano coliprev uzivame uz odkedy nam zistili laktozu dokonca ai skor cize vyse 2 mesiacov. Ten nam pomaha inak by nemohol pit obyc UM. Papame Nutrilon profuturu a uz som sa zaprisahala ze nebudem menit mlieko lebo akonáhle som skusila nejake tak to bolo horsie a nechcel mi papat. A myslíte ze s mrkvickou a prikrmami by sme mohli zacat skor ako od 4.mesiaca? Chcela by som ho co najskor odľahčiť od tych kvapiek a UM. Dakujem

lavender21
9. okt 2018

@nataly20121991 ja osobne by som skôr s príkrmami nezačínala, žalúdok na to ešte nie je pripravený, aby to nenarobilo viac škody ako úžitku. Ak máte takto udržateľný stav bez plaču a kolík, tak by som to takto nechala... Infacol sa nevstrebáva, pôsobí len na bublinky v čreve a Coliprev taktiež poškodiť nemôže, ani keď sa bude dlhodobo. Ešte by som k tomu pridala aj BioGaiu raz denne, to sú probiotiká, ktoré tiež môžu pomôcť s laktózou ;)

nataly20121991
autor
9. okt 2018

@lavender21 aj biogaiu mame. My uz sme asi skusili uplne vsetko co sa moze. Ale stale namiesto zlepšenia pride zhorsenie. Clovek caka ze cim staršie babo tym lepsie

malinajahoda
9. okt 2018

@nataly20121991 od narodenia aké mlieko synček pije vlastne?

nataly20121991
autor
10. okt 2018

@malinajahoda uz ich bolo bohuzial dost. Zacali sme bebou ale ta nerobila dobre. Presli sme na nutrilon ale v ramci neho od comfortu cez profuturu allergy care low lactose... Lebo stale mu niečo zistili a nasadili nejaku dietu ale nic mu nezaberalo alebo odmietal jest aj par dni.