Je rast bábätiek dôvodom ich plaču a problémom so spánkom?

lubikan
3. jún 2013

Nasla som starsi casopis,a v nom bol clanok,ze male babatka maju problem so spanim a castym budenim koli tomu,ze rastu..to ako sa im "natahuju" kosticky,svaly,koza,je pre nich bolestive...

suhlasite s tym?

jasminet
3. jún 2013

teba bolelo ked si rastla? 😀 😕 😅 😉 ja som teda o tom ani nevedela, len mi zrazu boli male nohavice, topanky atd atd

besanel
3. jún 2013

ano je to tak,aj doktorka mi to potvrdila ked som sa jej na to pytala..ja som nasla aj obdobia na internete kedy deti najviac rastu a ked som to porovnala s tym placom tak to sedelo..

jonas17
3. jún 2013

nie, nesúhlasím s tým...malé bábätká sa v noci proste budia často, lebo potrebujú mamu, chcú ju cítiť, nevedia spať celú noc, chcú sa prisať na prsník, dojčiť na požiadanie. 😉

madamebutterfly
3. jún 2013

ja som to takisto pocula ze rastom pocituje bolesti, ale dovodom bolo ze cim je vacsie tym sa mu zvacsuje zaludok a vtedy mava bolesti bruska atd. Nepamatam si to uz tak presne.

cerez
3. jún 2013

Môžu byť niektoré viac vnímavé. Ale určite to súvisí aj s inými okolnosťami. Či má koliku, môže byť viac vnímavé na vzruchy, alebo či je dostatočne malé dieťa uspokojené napr. či sa dobre najedlo.
Dcéra má od 3 rokov rastové bolesti a ako maličká nebola plačlivá, dokonca veľmi dobre spala. Ale po treťom roku,každú jar, leto sa v noci budí na bolesti nožičiek.

gabika85
3. jún 2013

samozrejme, ze dieta boli, ked rastie. ved dokazu 5 cm za mesiac.. hovori sa, ze najvacsie tempo maju v mesiacoch, ktore su nasobkami 3. opytaj sa nejakeho vysokeho chalana v puberte, urcite ti povie, ze ho bolievaju nohy, len uz to nie je take tempo ako "za mlada" 🙂 tvrdit, ze to nie je pravda je ako keby niekto tvrdil, ze ich neboli prerezavanie zubkov...

preciosa
3. jún 2013

ja som rychlo narastla a strasne som plakala ze ma boli chrbat a klby...moja mamina isla s tymto problemom k lekarke ale doktorka povedala ze to mam s toho ako som strasne rychlo vyrastla...tak moze byt aj u malych deti

sante81
3. jún 2013

mna v detstve bolievali kolená, najma v noci, ked som mala 10-12 rokov. pochodila som si doktorov, nevedeli zistit čo mi je a bolest to bola teda paradna. nakoniec to uzavrela doktorka tym , ze rastiem.

sampo
3. jún 2013

o malych babatkach neviem, ci to moze plati, tie skor potrebuju istotu, ze mama je blizko.ale ja aj mm sme si v detstve uzili priserne bolesti kosti, nic mi nikdy nezistili.. A moja dcera to uz mava tiez ☹

elzu
3. jún 2013

@lubikan Existují tzv. růstové bolesti u dětí pozorované tak od 7mi let, způsobené tím, že rostou spolu s tím, že jsou přirozeně hodně pohybově aktivní-stěžují si nejčastěji na bolest nožiček-v oblasti holení. Starší teenagry bolívají záda, když mají další růstový spurt, ale to je zase tím, že správně neposilují zádové svalstvo a nedrží záda ve správne pozici-hrbí se.
Všeobecně ale růst nebolí a pokud bolí, tak se musí vyloučit všechny ostatní závažnější bolesti končetin, kostí a svalů... Ani natahování kůže nebolí-ta je tak pružná, že i když přibereš o 30kg, tak tě kůže nebolí. Kůže se totiž u miminek nenatahuje, ale neustále se množí kožní buňky co do počtu. Kosti se také nenatahují, ale přirůstají, a dělení buňěk je také nebolestivý proces.

Pláč malých miminek souvisí spíše s psychickým napětím miminek, kdy nejsou v blízkosti matky, nebo když mají hlad, nebo je trápí prdíky. Růstovými bolestmi malé miminka netrpí, aspoň nás o tom teda nic neučili. Rozhodně by mě zajímalo, na jakých faktech to daný časopis postavil, jestli mají v ruce "studii", nebo jsou to jen nějaké dohady.

euka210
3. jún 2013

podla mna hlúpost....moze byt tisic inych veci preco placu a nespia

aristka
3. jún 2013

no ja by som nehovorila hlúposť,tie rastové bolesti existujú,môj najstarší ich mal od 2 rokov a boli aj veľké plače,musela som dávať nurofen a nožička natierať mentolom a samozrejme bábätko sa v prvom roku najviac vytiahne,takže je to možné....

saska.t
3. jún 2013

no najväcsim dovodom je dozrievanie a vysporiadvanie sa organizmu - nervovej sustavy babätiek,to co prezije cez den este nedokaze spravne spracovat -podnety z okolia,prezity den a vysporiadavaju sa nervozitou a placom-hlavne vecernym,ked uz toho maju dost,ale vsetko su len fazy a obdobia,ktore same prejdu,len ich treba prezit bez nervovej ujmy rodicov 😀

mimkao
3. jún 2013

@jasminet mňa bolelo, keď som rástla. Ako n´bábätko si to nepamätám, ale pamätám si to okolo veku 5-6 rokov. Pediatrička vtedy vravela mojej mame, že to je z rastu, že niektoré deti to môžu bolestivo pociťovať.
Moje deti takisto zvyknú bolieť takto nohy.

evelin325
3. jún 2013

ja s tým 100% súhlasím, môže to byť kľudne dôvod, prečo detičky zle spinkajú, aj my sme taký prípad, ale našťastie sa to zlepšilo 🙂 🙂

marissenka
3. jún 2013

ja si myslim,ze na tom nieco bude pravdy...ved clovek rastie najrychlejsie v prvom roku...mna tiez bolievali kolena ked som rastla.

bambibam
3. jún 2013

mne moja 2roč.opakuje ,že ju bolia raz nohy,potom ruky ,myslím ,že určite niečo pociťujú i ked to nieje životu ohrozujúce, mne doky povedala ,že je to možné, lebo dlho bola malinká a behom 6mesiacov narástla 16cm čo je vraj pekné ,ale rýchle. Povedala ,len doplnať vitamíny a pestrú stravu , Myslím ,že je to prirodzené len mi si to už nepamatáme, ale zato si dobre pamatám ked mi rástli zuby múdrosti. Nič príjemné ,ale prežila som i ked mi ich nakoniec vytrhli.

brisilda
3. jún 2013

tak toto pocujem teraz po prvy krat

fiffinkaa
3. jún 2013

ja si tiež pamätám že ako dieťa ma bolievala medzi členkom a kolenom, tá kosť..neviem či to bolo z rastu, ale asi mohlo byť..no tom som mala ja neviem okolo 10 rok.