Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

amisa
17. sep 2010

@zuzkat1 co mate nove? 🙂 uz su prve krociky?

zuzkat1
18. sep 2010

@amisa ahoj🙂 samostatne nie, ale uz prejde akolo nabytku tak ze sa drzi v obyvacke a pokusa sa pustit...🙂 aj tak vydrzi stat asi sekundu ci dve bez toho ze by sa drzala a potom strati rovnovahu...takze teraz vela place☹ lebo vela pada

amisa
18. sep 2010

@zuzkat1 to je aj u nas.. ked padne v obyvacke na hruby vlneny koberec tak je to Ok ale ked sa stavia v predsieni ci v kuchyni kde su same dlazdice tak mam strach. Ale vcera spadla tak nestastne - udrela sa o postielku o tie palice..ze ma modrinu na licku ..to bol rev.

zuzkat1
18. sep 2010

@amisa vcera bol asi prekliaty den☹ aj moja sa tresla v obyvacke a o skrinku☹ skoro ma porazilo tak plakala keby to slo o kusok vedla tak ma vonku ocko 😢 a to som bola pri nej...to je fakt sekunda ... proste sa to neda vzdy ustriehnut☹ ale sranda ze o ked sa ju podari utisit tak na vsetko v momente zabudne a stvera sa na to iste miesto🙂 predpokladam ze aj u vas je to tak🙂 su to proste mali nezmari🙂
este sa vam dari spinkat? moja bola tuto noc hore kazdu hodinu☹ a to neprehanam od pol 11tej do pol 5 tej bola hore 6x a o pol 6tej sa zobudila definitivne...

nikush
18. sep 2010

@lila61 kiez by ti to vydrzalo navzdy 🙂 ja som bola tiez toho nazoru ale co je vela to je vela. aj ja som len clovek a uspavat ho kazdy bozi den do, poobede a vecer na prsniku sa neda donekonecna. tak som sa rozhodla pre toto. a cim bol strsi, tym viac postele chcel pre seba, 2krat so mnou dzublo na zem 😀 . tak som sa rozhodla pre tuto metodu a nelutujem. zaspava sam, niekedy mu to trva dlhsie, ale konecne zijem 🙂

martinka17
19. sep 2010

babenky, to padanie, počkajte, keď začnú chodiť bez opory, len potom to bude padačka 😉 A aj to prejde a bude zabudnuté

@nikush máš pravdu, sme milujúce matky, ale máme len jedno zdravie a jedny nervy, tak prečo nehľadať aj jednoduchšiu cestu. Ja som sa síce "trápila" 18 mesiacov,ale tak aspoň občas som ho nechala si poplakať len tak, musela som odísť a ventilovať sa v obývačke, najesť sa...lebo by som ináč asi niečo rozbila priamo pri ňom

dzio2
19. sep 2010

prosim vas pomoc , milujem svoju dceru ale uz fakt nevladzem , cez den pospi tak 15 az 30min v noci je hore aj 5az 6x, zacalo to ked mala 8 mes pri zubadlach asi , tak som ju dala do kocika a hupala a stal sa stoho ritual , skusala som vsetko , no nic nepomaha ak ju dam do postielky tak place az tak ze sa dusi placom , takze musim ju zobrat na ruky a uspat v kociku , nestiham poriadne nic , a este ktomu manzel je dlhodobo odcestovany takze tych povinnosti je omnoho viac , viem najdu sa tu take co mi napisu tak mitreba ako som si naucila tak mame ale take rady nepotrebujem , prosim vas poradte , dakujem vam

amisa
19. sep 2010

@nikush to je super, mi sme dokonca zvladli aj prve zuby, bez narusenia spankoveho cyklu.. nemala nastastie teploty len bola nervozna 5 dni a tie noci boli umrncane a sup dnes hlasim prve dva zubky spodne. Som myslela ze vyjde len jeden ale nasla som hned dva. 😀
@martinka17 no to sa uz tesime, uz teraz je ako frontovy vojak 😀 😎

amisa
19. sep 2010

@dzio2 kukni si IP

dzio2
19. sep 2010

uz sa stalo dakujem ti velmi pekne si zlata , fakt uz nevladzem ale kaslat nato , len keby som aspon postihala nieco spravit , nemam cas ani na starsiu dceru , vsetko sa snazim spravit doslova v behu , juuuj

nikush
19. sep 2010

@dzio2 isto ti netreba tak...clovek urobi vsetko preto, aby jeho dieta bolo spokojne 🙂 miestami az tak, ze zabuda na seba...neviem co ti poradit...bude ju treba od toho odnaucit. my sme tak brata uspavali, az sme kociar rozbili 😀 ... niekde som citala, ze pouzivaju sietku co sa da dat na stenu, vnej pohojdaju dieta, resp. same sa hojda, zaspi a potom ho prelozia. mozno by som skusila to, a postupne menej hojdat a snad sa mala uvedomi 😉 netreba sa bat, nevyleti z toho, lebo to je hlboke...drzim prsty

ferusik
20. sep 2010

@carculca ahoj zlata si ferusik@azet.sk
neviem si rady....dakujemmmmmmmm

juliakocka
20. sep 2010

....kočky, ja som s nervami v koncoch....už uvažujem nad návštevou psychologa............teraz som bola tyzden chora tak som sa snazila byt s malou co najmenej, manzel mi pomahal, spala som v obyvacke a moja opička sa zobudila len možno 3 krat v noci.....takže cely tyzden bol super sme sa tesili s muzom, ze sa to upravilo.........avšak dnes som spala už s nimi v spali a dieta mi bolo hore kazdu hodinu s placom....a o 3 v noci sa zobudila do 5 plac a na ruky, postielka ju straši....ja som na tom tak zle, že jednoducho to jej plakanie a mrnčanie mi lezie na nervy a už na nu kričim jak svihnuta a sa bojim, žeby som jej nič zle nezrobila z tych nervoch.....ja už neviem čo dalej,.....knihu som dnes dočitala a manžel musí tiež a chceli by sme začat ale ja neviem čo skor.............či to kojenie zrušit uplne, alebo jej dat caj v noci, neviem aky postup........

zuzkat1
20. sep 2010

@juliakocka ja ti neradim,len sa chcem opytat ze ked das caj tak si myslis ze sa nebude budit?moja sa budi 6x cucne si a spi dalej..spi vo svojej postielke, kojim ju posediacky a potom ju tam dam.. uz to ani nevnimam ze som tolkokrat hore...na vsetko sa da zvyknut... a mozno ti place aj lebo citi ze si nervozna..

martinka17
20. sep 2010

@juliakocka ten čaj to nie je vždy výhra, aspoň podľa vlastnej skúsenosti ☹ . Môj malý má už skoro 20 mesiacov, nočné kojenie som rušila 6 týždňov, a to sme začali, keď mal skoro rok a pol....a doteraz sa v noci budí a chce čaj aspoň 3 krát do týždňa. Tak neviem, či sa ti to tak ľahko podarí. Nejdú jej zúbky? Teda myslím, či sa práve neprerezáva....ja som dávala chamomile na bolesť, vtedy spal dobre, bez toho bol stále hore, kým nedostal sirup na bolesť nezaspal a vkuse reval. Preto ma napadli zúbky🙂

zelmirka1
20. sep 2010

@juliakocka ona to citi velmi z teba, ak budes prilis nerozna nikdy nebude ani ona kludnejsia, znie to desne ale zial je to tak, mam to vyskusane na sebe, tiez som sa stresovala a mala nervy, citala knizku a chcela ju uplatnit, ale je to nezmysel, da sa dietatko naucit spinkat aj bez vyplakania, ale musi clovek hlavne ukludnit seba a zvolit jeden sposob ako ju ukludnit. Co sa taky nocneho kojenia nic lepsie nie je, pride mi jednoduchsie dat prsnik ako flasku z cajom pre ktoru musim vstat. Nocne papanie velmi zavisi aj od denneho rezimu, vobec neplati ako pisu v knizke ze od pol roka dieta nemusi v noci papat. Je to velmi individualne, napriklad moj maly v tom obdobi pil velmi tak som ho nechala a v 8 mesiaci zacal konecne papat viac prikrmy a mohla som postupne nocne kojenie posuvat az sme skoncili na jednom rano o 5. Co sa tyka nocneho budenia, nosenia na rukach, je to taky kolotoc stale clovek nieco skusa, treba si najst jeden sposob, zavisi kde spinka ci s vami alebo v postielke a ukludnovat napriklad tak ze si pri nej, hladis, tisko sa prihovaras, aj ked na prvykrat to nemusi uplne fugnovat postupne sa to zlepsi. Verim ze si zufala ale fakt nasilu s nou bojovat sa cloveku len vrati, napis viac aky mate rezim, urcite sa da najst sposob len musis ty najst rovnovahu a trpezlivost. Este ma napadlo ked spinkala lepsie s manzelom tak to znovu skuste na par dni a ty spinkaj vedla, postupne si zvykne, je skoda ju odstavit v taktomto obdobi.

berenika39
20. sep 2010

@juliakocka to nevyřeší knížka, na stres, který je teď se nabalí ještě další - z pláče a samoty. určitě by bylo fajn zkusit nechat to tak, jak to bylo, s tatínkem, pokud to jen trochu jde...když to fungovalo. je tot ak, že malá cítí nervozitu a neklid z tebe, přenáší se to..když spala s tatínkem, který neřešil, bylo to lepší...nejde to tak nechat i dál..?

juliakocka
20. sep 2010

...no asi to budeme musiet riešit tak, že bude spať sama v izbe....lebo manžel je tiež unaveny a nechce ku nej vstavat, ho to otravuje.....a ja ked som v izbe, tak asi citi mlieko a sa budi....čo sa tyka nervozity, ja som kludna, to ona ma furt vynervuje a nad ranom by som vraždila, jaka som nasrata...a s tym čajom mate pravdu.....žiadny nebudem skušať, budem sa snažiť kojiť, ale nie každú hodinu... a asi si kúpim štupľe do uší, aby som nepočula keď vymýšľa a mrnčí...........my s mužom sme už všetko skúšali, aj ruky a hojdanie, aj spievanie, aj hladenie, aj srandičky, nech sa smeje a nech neplače, ale ked nič nezaberá, tak to obaja vzdávame a necháme ju plakať, ale len tak 5 minut, a tak zase ku nej pridem...........a čo sa týka zúbkov, s tým nesúvisia, lebo ona zle spí od narodenia, ale sa to stále zhoršuje a hlavne v noci.............a to jej večer dám aj espumisan, aby ju bruško nebolelo, aj gelik na zubky, poriadne sa naje, v izbe vyvetráme, je prebalená vo svojej postielke, má aj plienočku na oči, cumlík..............a pred spaním sa s nou snažíme tráviť plnohodnotný čas, napríklad pri lampe si čítame knižku, a tak pusa na dobrú noc ....stále ju dávame spať v rovnaký čas o 20:00..........no ja fakt neviem čo zle robím...........niekedy sa stane, že má lepšie dni a budí sa menejkrát, no sú dni, ked je celú noc hore každú hodinu.... a kým neodpadne v rukách do spánku, tak v postielke bude kvičať jak švihnutá a kopať nohami okolo seba.........no neviem čo s ňou....... ☹

zelmirka1
20. sep 2010

@juliakocka ja to poznam, bola som na nervy tiez, sice si myslis ze si kludna ale nie si, prave to ze ste skusali vsetko mozne nie je dobre, je zmatena z vas, nevie sama co ma robit a mrnci a place. A ked ani manzel nechce pomoct to je skoda, par dni s nim by mohlo vela zmenit, ale co uz.
Sama v izbe nie je riesenie, bude sa budit casto a plakat a budes behat a budes hotova. Ozaj ako papa cez den?
Ja by som skusila si stanovit ze jej das napriklad po 2,5 - 3 hodinach a to dodrzala, vecer pred spanim, potom okolo 23. hod. a zase okolo 2 a potom rano s tym ze ked sa zobudi po hodine tak ju skusit utisit v postielke, hladit, prihovarat, najprv to nepojde ale ked pri nej zostanes a uustis ju ze si pri nej ze ju lubis, nakoniec to urcite sa zlepsi zaspinka. Ale nerobit stale nieco ine, nosit na rukach, hojdat, srandicky uz vobec v noci nie. Ja viem ze si unavena ale ciastocne to vzniklo prave z vas ze chudatko nevie spinkat. Aj moj maly dokazal kopat nozkami a sermovat ruckami neuveritlenym sposobom. Chce to cas maloktore dieta prespi celu noc okolo 7 mesiaca, moj maly napriklad prestal v 8-9 mesiaci v noci papat ale aj tak sa budil a musela som ho tisit, v podstate az okolo roka zacal prespavat naozaj celu noc. Prvy rok je velmi narocny pre deticky, prechadzaju obrovskym vyvojom a vsetky podnety musia spracovat co zapricinuje ze casto maju problem zo spankom.

juliakocka
20. sep 2010

@zelmirka1 ...tak s tym kojenim to musim vyskusat, lebo je strasne ked sa budi kazdu hodinu....kazde 3 to je ina kava

kaja73
20. sep 2010

@juliakocka Nejdem ti radit, na to nemam, ale chcem ti povedat, že v tom nie si sama. Ja už ani nekojim a moj maly spi aj tak prišerne. Noc ,ked je hore respektivne plače, len 4-5 krat je uplne super. Bežne totiž doslova reve aj 15- 20 krat za noc.Ten "dobry" spanok ma tak raz za 2 tyždne a ten zvyšok horor 😠 .Tiež by som nadranom už zabijala.Teraz skušame homeopatiu Viburcol,aj chamomilu, pretože sa možno jedna o problem so zubkami, aj ked neviem ,či by kvoli nim nespal už 3 mesiace v kuse..Nedavno som čitala, že sa može jednat aj o postvakcinačny syndrom, vznika po očkovani a prejavuje sa rozne.Jednym z priznakov može byt aj narušenie spanku na velmi dlhu dobu.On totiž až do druheho očkovania nespaval až tak zle.Budil sa len 2-3 krat a to som ešte aj kojila.Inak podobne problémy som mala aj so staršim synom .Ten začal prespavat noc ako tak v 4 rokoch, ale uplne bez problemov to začalo by až zhruba v jeho 6-7 rokoch 😝 .Vtedy sme vyskušali možne aj nemožne a nič. Teraz ani nemam chut experimentovat.Rozdiel je len v tom, že prveho sme naučili na ruky a tento druhy je zas na dudliku.Prveho som kojila 2 roky- všetci mi hovorili, že preto je taky zly spač, no tohto už 2 mesiace nekojim a je to stale horšie.Takže kojenie v tom može byt nevinne.Ak najdeš sposob ako tento problem vyriešiť ozvi sa dam si poradit. 😅 .Inak moj maly ma svoj režim, papa, spi, hrame sa takmer vžady v rovnakom čase.Hlavnu večeru ma 2 h pred spanim,potom už len mlieko, kupel ,masaž.Spi už dokonca vedla mna v posteli,ale zmena k lepsiemu nikde.Večer pije medovkovy čaj , na rukach ho neuspavame, nezaspava ani pri piti mlieka, do postielky, alebo vedla mna si liha bdely a v pohode sam zaspi.Aj napriek tomu je noc jeden kolotoč plaču.Proste zufalstvo. Tak sa maj a nech sa vam ten spanok čim skor upravi.

mamka_78
20. sep 2010

@juliakocka . Ahojky, už delší dobu si čtu tuhle diskuzi. Když bylo malému kolem 4 měs., tak jsem si koupila v. u. knížku. Od 6. měs. jsem se snažila postupovat přesně podle návodu, ale chybu jsem udělala v tom, že jsem ho podle ní jen nechala usnout. Když plakal v noci, hned jsem ho vzala k sobě, nakojila atd. Ze začátku to bylo "fajn", spinkal pomalu do 1h, pak se vzbudil někdy kolem 4h. Pak jsem ale měla náběh na další zánět (4), takže jsem si mrňouska vzala do postele. Od té doby se to změnilo v takový peklo, že jsem kolikrát nad ránem i brečela vyčerpáním. MM mě nejdřív navrhnul zrušit kojení, což jsem nechtěla( i když už mě do krve kousal). Nakonec jsem přesvědčila MM na tuhle metodu, ale důslednou( a nebylo to vůbec lehký). Dneska jdem do druhý noci, včera jsem si užila 3 hod. spánku po dlouhý době, pak teda 2 h pláče a nad ránem jsem už musela dát mlíčko(jměla jsem prsa jak měchy🙂, takže pořádnej hysterák ve 4h ráno. MM má noční, domluvili jsme se tak, protože by nevydržel ten pláč. Hlavní je, abys cítila, že máš podporu. Já jsem taky MM řekla, že potřebuju, aby mi podpořil. Stačí málo. Tentokrát doufám, že to vyjde. Zkus se podívat třeba na www.nespavost.cz nebo na www.kojeni.net. Všude je psáno, že dítě potřebuje nevystresovanou maminku a ne uzlíček nervů. Malýmu je 20.měs, takže vím, o čem mluvim.

januarova
20. sep 2010

@juliakocka, a ked by spala s vami v posteli, nespi lepsie? Ze das len prsnik v noci a spite vsetci dalej? My tak spime vsetci spolu a navzajom sa vobec nebudime, vsetci sme si na seba spolu zvykli. Mala ma len v noci poskrabka, uz ani neplace, ja sa k nej otocim, dam prsnik a spime dalej. Niekedy si len matne spominam, ze som ju kojila. Tiez by som nezvladla vstavat aj napr. len 3x za noc, sadnut do kresla, potom ju polozit a zachvilu znova. Takto spim aj ja aj ona. 😉 A zas na takuto metodu ja osobne by som srdce nemala, lebo myslim ze je to proti prirode a spravnemu psych. vyvinu. Ale beriem, ze kazdemu vyhovuje nieco ine.

zuziatko
21. sep 2010

Ahojte
dá sa niekde tá knižka o spaní stiahnuť z netu. Alebo mi ju niekto náhodou nevie poslať na mail ??

zuziatko
21. sep 2010

@martinka17 ďakujem 😉 😉

mamka_78
22. sep 2010

Dneska jdem do 4. noci a musím říct, že mi to přijde úžasný! Každý den je vidět pokrok, včera mi vzbudil na mlíčko až v 5.30, prsa se taky už tolik přes noc neplní. Takže všem vřele doporučuju. V žádným případě to není nic proti správnému psych. vývinu. Tuhle metoda je vyzkoušena na x dětech dětskými psychology a pediatry. Mě osobně nejvíc přesvědčilo to, že díky neustálému nočnímu kojení si vůbec neodpočine organismus dítěte. Spíš by mi zajímalo, kdo tu má jaké zkušenosti s touhle metodou. Spánku zdar! 😎 😎 😎

zelmirka1
22. sep 2010

ako vies mamka78 ze to nezanecha nasledky v psychickom vyvine ? to ukaze cas ver tomu ze ano.

martinka17
22. sep 2010

@zelmirka1 prepáč, ale to ani náhodou 😠 Asi by si už mohla prestať tu každej maminke vnucovať ten svoj názor, má právo na vlastnú voľbu. Môj syn plakal a predsa je to kľudné, pohodové, poslušné dieťa, fakt úžasný chlapec 😀

ela222
22. sep 2010

ja si tiež myslím, že to nemôže zanechať žiadne následky v psychickom vývine. veď to ide iba o pár dní, kedy si dieťatko trošku večer viac poplače. ale necíti sa samé, pretože mamina vždy po určitom intervale k nemu príde, aby mu povedala, že ho ľúbi a že je všetko v poriadku. to je ako keď nedáš dieťatku to čo chce napr. v obchode a začne revať. lebo aj toto je len zvyk, od ktorého sa má odučiť.