Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

filipi
11. jún 2008

Ahoj dievčatá, nechcem preháňať, ale musím sa pochváliť, že asi to začína po 5 dňoch zaberať, včera Linda bez kriku zaspala o 20.00 dokonca v postieľke čo je u nás pokrok, lebo doteraz spávala v kočíku. Spinkala do 23.15. napapala sa od 23.25 zas spala do 1.40, potom 2.00 do 3.50. 4.00 do 5.30 a od 5.40 do 7.30. To je u nás výborný pokrok. Myslím, že to vyplakanie asi fakt pomáha. Teraz ráno sa mi zobudilo jedno kľudné usmievavé spokojné dieťa, leží v postieľke napapaná, prebalená a hrá sa s macíkom. 🙂

filipi
11. jún 2008

babula90, máš veľmi pekné dievčatá 🙂 🙂 🙂

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
susika
11. jún 2008

marianni-ja by som to neskušala na také malé mrňo. poznám deti, ktoré boli kojené a cumel nechceli, jasné asi preto, lebo z neho netieklo 🙂 tak vyseli na cicku každú hodinu alebo dve.aj ked, je pravda, že ked si bábo zvykne, potom stále skúša viac a viac..... 😕

takú perinku, čo spomínaš som mala aj ja, to ešte po nás a malej som ju dala do postielky, nech jej to tam zutulním a kludne spinkala, ked bola v nej. 🙂 dala som ju preč až teraz, ako začalo byť teplo, lebo sa dosť v nej potila. som ju nebalila do nej, len som ju na nu položila a od vtedy mi hrozne zle spí.budí sa každé 3 hodiny v noci, ako ked bola kojená. a to už celkom fajn prespala.

ale som to podla tej knikjy chvílu skušala s plačom. je to hrozné.a nakoneic som zistila, že to bolo zbytočné, lebo raz sa jej chcelo len odgrgnúť a hned zaspala, potom bola chudatko pokakaná a na tretí krát hrooozne vela von v postielke vygrcla.takže od vtedy to neriešim.

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikaaerik
11. jún 2008

Baby s tym cumlikom,
to sme mali aj my do 3 mesiacov. Emka visela na dide cely den, aj ja som mala ranky,nakoniec pomohla masticka z DM Mami, ci tak nejako, stala nejakych 69,- az nakoniec som jej na silu vopchala cumlicek,trosku som podrzala v puse az sa nakoniec chytila. a odvtedy mame papaci rezim, dovtedy samozrejme nebol,lebo v kuse visela. a tie cumliky som tiez kupila v DM baby love, 2 ks za 59,- a su jej dobre. Tak ak chcete vyskusajte, ja som spokojna,ze dudle dudu 😀

jahodka11
11. jún 2008

marianni, nas maly nema cumlik, nechce ho a nezuzle si prsteky...teda trochu ano, to je jasne, idu mu aj zubky, ale nic extra 🙂

babula90
11. jún 2008

ďakujem, filipi, aj Ty sa odtajni 😉 😀

babula90
11. jún 2008

filipi, no super, do 7,30 spať to je super 🙂 časom ju plakať určite omrzí, len nesmiete popustiť, inak vyhrá nad Vami, beťárka. 😉

jahodka11
11. jún 2008

no, tak prave zasa skusam metodu....uz len minutu a mozem ist na chvilku za nim...chudacik, moc place, ale skusim vydrzat....:(
vcera tak plakal, az bol cely cerveny a triasol sa, je to normalne? robia to aj vase deti?

petrulla
11. jún 2008

Marianni - suhlasim ze cumlik je lepsi ako palec. Ja som si cumlala palec do .... dlho a dodnes mam pokryvený necht na palci 😔
Cumlik sa vekom nejako vytrati.

A s tym zaspavanim - ja som skusala metodu na malom ked mal 3 mesiace. Vtedy reval ako nepricetny kazdy vecer a tak som nahodila teoriu a ... zabralo to.
Odvtedy sme ho polozili o 20.00 do postielky a vybavene.
Dnes vsak mame "uz" 8m a uz je to ine, lebo ked sa nam nechce spat, tak uz sa dvihame na 4,a lebo sa po novom uz vieme postavit - a tak revemeeee .... az do nekonecna (a este dalej 😀 ).
Takze tie 3 minutky sa skartili na 1-2 minutky (mam ohlad na susedov) a opakujeme po "niekolko" krat, ale zabere to. Do maximalne pol hodinky graposi a takto fungujeme aj cez den.
A mimochodom - ficime na cumliku 😒

babula90
11. jún 2008

jahodka, to až teraz ide spať? kolkoje už v postielke? Aj moja bola červená, to od zúrivosti 😀 , vydrž!!

mybambulky
11. jún 2008

zeny ja vas obdivujem ja by som to nezvladla ...nasa nespi ukazkovo ale cez den si schrupne dva krat na 1,5 h a vecer zaspava na cicuske ale to mi nevadi v noci sa zobudi ako kedy raz dva razy - jednoducho da sa to vydrzat tak ju nebudem trapit touto super metodou. Ja vlastne verim ze az prestanem kojit alebo budem musiet nastupit do prace tak sa to vyriesi samo alebo to zacnem riesit az potom to sa este uvidi...ale jedno by som zmenit chcela a to je to jej vstavanie okolo 5 rano ale na toto tam recept nie je alebo je? 🙂

babula90
11. jún 2008

ked ti to tak vyhovuje, tak v pohodičke, lenže mne sova nechcela v postieľke spať vobec, len v kočíku, takže sme to museli riešiť. O 5 ráno vstáva? Ranné vtáča 🙂 , by som bola na prášky! kolko hodín Ti spí v noci?

petrulla
11. jún 2008

Jahodka - o jo jooj. U nas sa place tak, ze sa ideme az zadusit ☹
Minule bol 3 dni zachripnuty, ako plakal. Ale nas Danko place od jedu, nie od zufalstva ...
Nervacik - po mame 😔

jahodka11
11. jún 2008

babula-nas maly vzdy chodil spavat okolo 9-tej a spal az do rana 9-tej, tak somto neriesila, nevadi mi to, len nech uz zaspava sam...teraz sa tam uplne trasie, chudacik, je mi do revu, asi to nevydrzim este dalsie 4 minuty :(
mybambulky-to by som aj ja chcela vediet, ze co robit, ked sa zobudi v noci...to tam nie je, aspon ja som to nenasla....
petrulla-zavidim, dufam, ze sa nauci spat cim skor...urcite by chcel este papat, ale nemoze byt hladny, tak odolavam...my sme na UM, keby som kojila, tak by mi to nevadilo....ale vela UM nemoze....to nie je ako mliecko od maminky ☹

mybambulky
11. jún 2008

tak ak zaspi medzi siedmou - osmou takze ak ratam do nasej oblubenej piatej tak 1O hod jedine co mi na tom nevyhovuje ze ja vysim o 22 h na nete a ona spi ergo ona bude rano o piatej vyspinakana do ruzova a ja budem potrebovat nuz asi tie prasky 🙂

petrulla
11. jún 2008

Jahodka - aj my sme na UM.
A ja uz poznam kedy Danulko place od strachu a kedy sa jeduje ....
A ked zaspava, tak place od jedu. Bud klaci v postielke a reve, alebo ocka zavrete a huciiiii.
Asi si odburava celodenny stres s maminkou 😀

babula90
11. jún 2008

mybambulky, poznám to! naša ked bola malinká, zaspávala o 18,20h a ja do noci na nete a ráno o 6 sme už boli hore, moej nervy! Skús posunúť ten večerný spánok, lebo v zime o 5 vstávať-by som vraždilaaaaaa, teraz to ešte ujde, je svetlo, ale vieš si to predstaviť v zime?

jahodka11
11. jún 2008

no, tak som nevydrzala a dala mu trosku mliecka, jasne, ze hned zaspal, lebo uz ani pomaly dychat nevladal, co bol unaveny....tak zajtra sa zasa pokusim....ja neviem, co sa stalo, tak krasne zaspaval sam poamly od malicka a teraz, tymi zubkami sa to pokazilo....mozem to skusat, aj ked mu idu zubky?
petrulla-veru plakal tak, ze oci zatvorene, suchal oci a hulakal...a ja sama bez manzela doma, tak som to nevydrzala :(

mybambulky
11. jún 2008

ved to v zime vstavala o siedmej a to som si chvalila ved to bol celkom ludsky cas...ale toto???? Ona dlhsie nevydrzi vie ze uz je cas spat tak je hrozna mrzuta no strach...ja som v tej knihe hladala nieco co by na nas sedelo ale jedine co som tam nasla bolo a mne sa zda ze by to sedelo - rano totiz po dvoch hodinach ide prvykrat spat - dospavat...pisem to zrozumitelne? 🙂 Moja otazka co dospava ak spi 10 hod ved 9 mes mam spat tolko ze?

babula90
11. jún 2008

jahodka, ja som to skúšala, ked šli zuby, no neviem, každé dieťa je iné... inak, priznám sa, aj ja som niekedy nakojila a zaspala, ale potom sa to akosi upravilo, ona sa za mnou obzerá, ked odchádzam z izby, ale ja sa za nou nepozeram, a je klud. 😀

babula90
11. jún 2008

mybambulky, moja spí 11 hodín, ale je normálne, že ide spať tak skoro, moja napr. vstane o pol 7 a o pol 10 už spí. ale každý den je iný!!!! často ju ráno budí kakanie, inak by spala aj dlhšie 😒
idem kojiť, už je noc!!! spi cely dom, len kojaca matka buntoší 😀

mybambulky
11. jún 2008

tak vam mamky prajem dobru noc idem sa pridat k mojej spiacej Bambulke aby som rano bola cerstva ak sa to vobec da 😀

jahodka11
11. jún 2008

no asi aj ja idem, ked uz spi, nech to vyuzijem...ved ktovie, aka bude noc 🙂

jahodka11
12. jún 2008

ahojte, tak spinkal celu noc, v noci som sa zobudila, lebo zaplakal, ale to bolo vsetko, spal dalej az do 9-tej....super, nie? tak uvidim, co dnes vecer, zasa sa pokusim o tuto metodu, len ci vydrzim.... 🙂

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jahodka11
12. jún 2008

marianni, mozes ju nechat spinkat, len aby si nemala prsia ako kamen potom....nas maly spaval aj 6-7hod vkuse, ked bol kojeny a pytali sme sa doktora, ze co mame robit, ci ho mame budit, povedal, ze nie, ze mame dakovat bohu za take dieta 🙂)))) ale mlieko mi potom strasne tieklo, parkrat som ho musela aj zobudit.... 😒
no, to sa aj ja velmi tesim na vecer, ze dokedy tu zasa bude pozerat a nebude chciet spat...

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz