Kedy ísť prvýkrát k zubárovi s dieťaťom?

miskax2
16. feb 2012

mile mamičky kedy(v akom veku) ste s vašou ratolestou prvykrat navštivili zubnu ambulanciu?a ako to prebiehalo?
za vsetky opovede dakujem 😉

lucka1987
16. feb 2012

https://www.modrykonik.sk/forum/problemy-so-zubkami/kedy-ist-s-dietatom-prvykrat-k-zubarovi/ tu je ta ista otazka.. vo vyhladavaci toho najdes aj viac.. niektore maminy idu uz ked maju oich dietky 1,5 roky, niektore az ked maju 6 rokov.. osobne by som sla cca 2 roky.. ked uz budu zubky pekne vylezene.. ale skor ako sa objavi nejaky problem ako napr zubny kaz..

kibuk
16. feb 2012

z najstaršim sme isli ked mal styri ale nejako nemusi zubara -bojujeme 😒 dcerka mala motivaciu skolky tak s nou nemam problem,tiež mala tesne pred štyrmi rokmi,inac nemali žiaden problem dovtedy kym sme sli prvy krat a najmladsi teraz pusu neotvori ale tak okolo troch rockov urcite pojdeme,ked nebude nejaky problem.. zubky sa pravidelne umyvaju

katecameron
16. feb 2012

my v 3rokoch

ariela22
16. feb 2012

Vraj by sa malo ísť hňeď ako narasie prvý zúbok 😀 Ale take ideálne je v 2 rokoch...Ak by bol niejaký problém aby bolo dieťatko sledované čím skôr 🙂

hedka17
16. feb 2012

Ja ked som bola teraz u svojej zubarky a pytala som sa, ze kedy s nim prist prvy krat povedala,ze ked bude mat cely chrup, ze to je cca v 3 rokoch a tiez mame umyvat zubky on jednoukefkou a ja druhou a ukazovat mu aby prisiel ako na to, som zvedava kedy to bude 😀 😀

medyna
16. feb 2012

Ja som sa o tom rozpravala so svojou zubarkou, vravela, ze tak okolo 3 rockov staci, samozrejme, ak nie je nejaky problemik. Moja znama bola s dceroku ked mala 1, 5 roka, dievcatko sa tam zrevalo, vystresovalo, ani za svet nechcelo otvorit usta ..... takze ziadna prehliadka sa nekonala ....

titkovamiriam
16. feb 2012

ked mal marek prví zub.potom v roku a teraz kazdy rok aby to tam poznal ak ho bude naozaj potrebovat,vzdy dostal niaku pozornost-pastu,kefku tak sa tam zatial tesi

carmella
16. feb 2012

Dobry vecer , boli sme ked Nas mali 5 rokov. Pani zubarka bola velmi mila a malemu sa tam pacilo 🙂

ciusinka
16. feb 2012

Tak my sme boli s mojim krstniatkom prvykrat, ked mala rok a mesiac, moja svokra je sestricka u zubarky a povedala, ze prvykrat by sa malo ist okolo roku..Ide aj o to, aby si dieta na zubara zvykalo a radsej ist skor ako neskoro a ta navsteva zubara si myslim, ze nikoho nezabije..Ja ked budem mat babo, tiez s nim pojdem hned ked bude mat rok..

Tuto som k tomu nasla aj nejaky clanok:

http://zdravie.pravda.sk/zdrava-rodina/clanok/1...

mrka2
16. feb 2012

my sme boli,ked mala mala 2 roky, teta zubarka len popozerala zubky a dala malej nalepky 😀 a kazala prist o pol roka,nech si mala zvyka,aby sa nebala. lebo vtedy nechcela ani pusu otvorit 😝 ale inak pohoda, tiez zalezi od zubara,aky ma postoj k detom.

nasta197
16. feb 2012

Ahoj maminy ako tu čítam zaujímavé ...este by ma zaujímalo zoberie mi syna moj zubar pod seba ci musím hladať nového môže ma odbiť ??dnes som váhala ist k nemu bola som u lekárky majú dvere vedľa seba... stala som hned vedla ale ked ten moj zubár je taký tichý neusmeje sa nepovie nič navyše jeho rozhovor ... ,,dobrý den, posatte sa, dovidenia.... to je vše

andrema
16. feb 2012

my sme boli 1x,tak v roku a pol,ale to som si ju len posadila len na kolena a spustila taky hystericky rev,ze jej nic nepozrel, potom sme boli este raz asi o 2 mesiace s manzelom a ze len aby videla zubara a zoberie si ju zasa na kolena a tak a to sa rozplakala hned na chodbe ☹ takze to boli nase pokusy

moniciak
16. feb 2012

My sme boli keď mala 3 mesiace... vyšie jej prvý zub a zubárka je rodinná známa a tak som sa jej chcela pochváliť 🙂

andreaka11
16. feb 2012

my sme sa pytali nasho zubara, ked detom vysli prve zubky a povedal, ze to ma caas. a teraz sme objednani, ked budu mat 2,5 roka. myslim si, ze brat dieta k zubarovi od prveho zubu, aby si zvyklo, je hlupost. to by som asi mala svoju dceru zobrat aj ku gynekologovi, aby si co najskor zvykla.......

tweetinkapp
16. feb 2012

My sme boli prvý krát v 3 rokoch. Bola to skor taká priateľská návšteva, kde pani zubárka nášho synčeka povozila na kresle, poukazovala nástroje a tak...pekne jej ukázal zúbky a dostal malý darček. Najbližšie máme ísť o pol roka 😉

severankasr
16. feb 2012

nam doki povedala, ze prvykrat v piatich-siestich rokoch staci, skor netreba, to je nazor tej nasej...

benne
16. feb 2012

Deti od roka majú chodiť k zubárovi 2x ročne, môj už 2x bol, zubárke chrup neukázal, nestrieľalo sa z toho, zubárke stačil aj letmý pohľad a syn sa posunul na čakačke v zozname jej budúcich nových pacientov. Moja dr. mi povedala, že je to hlavne o vytvorení pozitívneho prístupu a kontrole správnych hygienických návykov. Dcéra bola prvý raz v 3r, kedže vtedy to ešte bolo tak, že deti majú ísť k zubárovi až v 3r. Už sa dostala medzi jej pacientov 😉 a viem, že ak by náhodou neskôr bol nejaký problém, decká budú mať akú-takú predstavu, kam ich to vlastne beriem

ladenka77
16. feb 2012

vraj sa ma ist prvykrat uz po prvom prerezani...,po dohovore zo zubarkou som bola s dcerkou na tri roky,vraj to uuuplne staci....chodim s nou 2x rocne,a celkom ju to tam bavi,dostane vzdy nejake kreslenky a vzdy ju povozi na kresle,tak je zatial spokojna....ale teraz jej nasla dierocku 😲 ,kt.vraj musi opravit(na 5-ke),sme objednane,tak som zvedava aj na tento zazitok....zatial sa len a len usmievala..... 🙂

nelicefo
17. feb 2012

Náš zubár je zároveň aj náš rodinný známy tak teraz ak by sa mimi narodilo idem hneď po 1:zúbku sa pochváliť 😀 😉 Ale vtedy keď bola moja kočka drobček ešte len chodil do školy...a chodili sme takej milej "tete zubárke" a prvý krát sme boli tesne pred začiatkom nástupu do škôlky 😉

viki2912
17. feb 2012

okolo 2-3 roku zivota .

katmi
17. feb 2012

my sme boli ked mala 1,5roka

zaneta123
17. feb 2012

My sme malého zobrali so sebou k zubárovi prvý raz, ke´d mal dva roky, dieťa musí aj trošku spolupracovať, aby táto návšteva mala nejaký význam, povozil sa na kresle, pozrel ako tečie vodička a dokonca otvoril i ústa a nakoniec vyfasoval omalovánku a pastelky.

raffaella
17. feb 2012

to je dost individualne, podla mna zalezi na rodicoch, kedze kazdy zubar ma iny nazor. Kedze ja som co sa tyka zubov "maniak", potrpim si na pekny a zdravy chrup, moju malu som zobrala ked mala 14 mesiacov. to uz aj mala okolo 10 zubkov. Zobrala som ju do takeho stomatologickeho centra, kde su specialne aj detski stomatologovia. Bolo to skor o zoznameni sa s prostredim, porozpravanim sa, letmym nahliadnutim do pusky. My velmi dbame na dcerkin chrup, umyvame 3x denne, takze zrejme a dufam ze kazy sa nam este dlho vyhnu. V jaslickach si takisto deticky umyvaju zubky, mala si sama pyta kefku a pastu, je to zlatucke 😀 😀 😀

k_a_j_k_a
17. feb 2012

Ahoj. My s detmi chodievame od malicka k zubarke. Nemali sme ich kde nechat, tak isli s nami a chodievame vsetcia naraz, hlavne kvoli MM (nema ani jeden kaz a boji sa zubarky 🙂 ). Zakazdym im zubarka pozrela do pusinky, s tym, ze sedeli na mne. Starsia mala v decembri tri a v novembri na prehliadke mi dr. hovorila, ze uz mame prist aj na jar. A aj som podpisovala za nu papier, ze bola na prehliadke. Malo by sa chodit od jedneho roku, no nie kazdy zubar zoberie tak male dieta.

4ocka
17. feb 2012

@miskax2 moja mala bola prvy krat ked sme sli my na preventibku,mala uz cez dva roky,no neotvorila. Ma pokazene predne zuby,zacali sme hladat dobreho zubara,tak.dochdzame hodinu autom,ale stoji zato. Zubar mily,otvorila mu pusinu,sice mi musela sediet na kolenach,no dopadlo to.dobre. Teraz sme boli po mesiaci zasa u neho,resp. Ustnej hygienicky,a za mesiac a pol ideme znoca...robi sa to preto aby sa dieta nebalo..si predstav ze Nika dovolila umyt zubky lekarke ale nikolkinou kefkou,no drzala krasne pusu otvorenu..ale dr. Kefkou uz nie...krasny pokrok. Urcite co najskor chodit,aby si zvykali

sympa1
17. feb 2012

mozes ist hned ako dietatu prve zubky narastu, od 1 roka. samozrjeme ze tak male dieta nespolupracuje, my sme to nechali tak a v 3 rokoch sme sli, ked sa uz da "vyjednavat" 😀 ide len o to ze malu alebo maleho si posadis na seba , dr by mal byt veeelmi priatelsky anie hrrrr hrrrr..lebo z toho nic nebude..takze treba vyberat podla referenciii znamych 🙂 no a prvy x u nas mala len otvorila usta ..dr kukol hore dole a bolo....chodime 2x rocne a cela je stastna ked moze pozerat na starsiu ako jej trhali mliecny zub 😀 to bolo radosti...alebo ked maminke robil dr zub...musi sa proste spriatelit s prostredim.....druha vec je ci najdes lahko dr ktoty bere deti..ja som dlhoooooo hladala...ani moja dr nechcela mi vziat deti ..tak nakoniec ked som nasla po znamosti dr velmi prijemneho k mojim detom, tak aj ja som k nemu prestupila .drzim ti palce

dadis
17. feb 2012

my sme s oboma chodili cca od roka...deti maju chodit na prevenciu 2x do roka...