Kedy pokrstiť dieťa?

pemimigo
21. nov 2011

najprv by som sa chcela ospravedlnit ak sa niekoho tato vec dotkla ale rada by som vedela aky je vas nazor na krst dietata..... Ja osobne som neni veriaca ale priatel a jeho rodina je... o krste uvazujeme no ja mam strasne vela otazok..... predsa len nebolo by lepsie nechat rozhodnutie na dietati ??? nech si vybere svoju cestu viery pretoze ak by som ho pokrstila za napr.krestana v dospelosti by si nasiel svoju polovicku z ktorou by chcel mat svadbu no ona by bola inej vieri a uz by bola chybicka.... lenze sa mi zda aj nefer nepokrstit ho za mlada pretoze by potom platil za krst primanie aj byrmovanie....... ocom je vlastne toto ked cirkev vybera peniaze za to ze clovek sa chce pridat k veriacim ... neviem niekde som pocula ze cirkev ma byt zviazana skromnostou ale kde je ta skromnost ked si za svoje vieroviznanie musim zaplatit ??? v kostole kazu nam aby sme milovali svojich nepriatelov a co robia oni ??? Bojuju proti tym co maju odlisny nazor na vieru ( mohamedani napr. ) kazu o laska a mieri ale ktora viera najviac zabila ludi ??? Takzvane kriziacke vojny ... preco proti filmom o nich nebojuje Vatikan aby boli zakazane a neburia sa nad tym... ved tam je ukazane ako riziaci zabijali neveriacich (matky deti stary ludia ) bolo im jedno koho proste raz si neveril v to iste nezasluzil si si zivot..... ale napriklad take Ukrizovanie Krista este to poriadne neobehlo svet a Vatykan uz mal proti tomu filmu protest...alebo taky fantazijny film Davinciho kod len koli jedej minute vo filme ( pasazy kde vysvetluju ze jezis mal zenu ) chceli zakazat cely film..... ja sa fakt uz nevyznam v nicom ale aj tak aky mate naazor pokrstit mimco alebo nechat ndieta nech si vybere same cestu ktorou bude chciet ist

pemimigo
autor
21. nov 2011

a NAOZAJ SA OSPRAVEDLNUJEM NIKOHO TYM NECHCEM URAZIT A ANI ODRADIT LEN JE TO MOJA MYSLIENKA Z KTOROU SA CHCEM PODELIT A POPRIPADNE AJ ZVRATIT TU MOJU PRE NIEKOHO CUDESNU PREDSTAVU :D inak pekny din vsetkym maminam aj snazilkam drzim palceky nech to dopadne tak ako ma 🙂

maja22
21. nov 2011

@pemimigo Máš v sebe veľmi veľa otázok, ale v podstate všetky smerujú len k tomu jednému - chceš to najlepšie pre svoje dieťa a nevieš sa rozhodnúť, čo to najlepšie vlastne je... Ak by si chcela zodpovedať aj ostatné otázky, som ochotná odpovedať, lebo vidím, že máš v tom zmätok 🙂 . Ale čo sa týka krstu, tak treba vedieť toto: 1. Čo si o tom myslí tvoj priateľ? 2. V ktorej cirkvi si krst praješ/te? 3. Ak budete vedieť cirkev, treba si zistiť, čo bude krst pre dieťa znamenať. Vysvetlím z pohľadu katolíckej cirkvi. Prichádzame na svet s dedičným hriechom. To znamená, že kedysi na začiatku ľudstva prví ľudia spáchali hriech. Odvrátili sa od Boha, vydali sa inou cestou. Zapríčinili si tým utrpenie, bolesť a smrť. Je to hriech, ktorý sa dedí z pokolenia na pokolenie, proste, už nedokážeme byť bezhriešni. Krstom sa tento dedičný hriech u človeka zmýva, ak sa krstí v dospelosti, zmývajú sa ním všetky hriechy, ktoré dovtedy vykonal. Krstom sa dieťatko stáva milovaným dieťatkom Božím. Boh ho miluje aj tak, pretože miluje všetkých ľudí, ale tu je zmytá aj posledná prekážka tohto krásneho vzťahu. 4. Ak sa rozhodnete pre krst malého dieťatka, vyplynú z neho isté záväzky aj pre vás ako rodičov. Duchovné záväzky. Treba sa s nimi oboznámiť.
Ak ponecháte na dieťati, nech sa samé rozhodne, až vyrastie, pre objektivitu by ste mu mali zabezpečiť vzdelanie o všetkých náboženstvách, aby sa rozhodlo správne. Pretože bez informácií sa môže dopracovať aj k dobrému, ale ho môže zviesť aj niečo, s čím budete mať ako rodina problém, trebárs nejaká sekta... Ak vy budete mať jasno, ktorá viera je pre vás tá najlepšia a budete mu osobným príkladom, je veľká šanca, že to bude brať podobne... Držím ti palce, aby ste sa rozhodli správne. My sme katolíci a deti vedieme v tejto viere. Čo bude, až vyrastú, neviem, môžem len dúfať, že to, čo do nich teraz sejeme, raz prinesie svoju úrodu...

pemimigo
autor
21. nov 2011

@maja22 no ked ja sama ani neviem priatel je krestan ale tak ja som zase velky zvedavec a tak som sa aj podozvedala aj o vela vieroviznani a neviem preco ale myslim si ze z kazdej by som povedala ze mali v niecom pravdu....... dieta chcem aj nechcem nechat pokrstit ....... ked som bola mladsia chodila som na nabozenstvo katolicke a navstevovala som pani ktora bola evanjelicka a dokonca bola fararkou tak isto som mala aj super kamaratku ktora zase nemala Boha ale Krishnu a nakoniec som si nasla priatela ktoreho sestra mala Allaha 🙂 dokonca som pracovala aj z jednou pristahovanou Azyjcankou ktora mala svojhu Budhu..... takze som sa mohla podozvedat aj o inych vierach dokonca som raz mala kamarata sktorym som hned aj prestala kamaratit a dlho dlho som nespavala lebo som mavala zle sny a to len koli tomu lebo mi z usmevom a kludnym svedomim oznamil ze on ma jedneho pana a to si predstav ze asi koho .... som myslela ze zinfarktujem od strachu ked mi zacal onom vravet a ake je to super a neviem co... brr az mi znova chlpki na rukach nabiehaju....

maja22
21. nov 2011

@pemimigo vidím teda, že rozhľad máš 🙂 Píšeš, že nie si veriaca, potom, že všade sa dá nájsť kúsok pravdy... Neviem, ako si myslela to, že nie si veriaca, či vôbec v Boha neveríš, alebo len nie si členom žiadnej náboženskej skupiny... Tipujem to druhé, ak je to tak, že v Boha veríš, tak tu sa dá poradiť len jediné - skús s ním nadviazať kontakt, začni mu o svojich otázkach, problémoch, radostiach i starostiach rozprávať a uvidíš, akým smerom sa to pohne 😉

pemimigo
autor
21. nov 2011

no ked ono to je take zlozite ....verim tomu ze ma boh podiel na urcitych veciach ale aby som sa nejak teraz ze modlila alebo zacala snim rozpravat no nejde mi to nejak.... no a verim takym veciaciem no proste tym duchovnym ako je napriklad reinkarnacia anjeli rozny demoni atd. ved ono tie viery sa v urcitych veciach prepajaju ..... ved ked si vezmes v kestanstve je po smrti nastava bud peklo nebo alebo ocistec no a pre Budhistov nastava po smrti reinkarnacia a ked si to tak troska spojim vyplinie mi z toho tato vec: po smrti dusa opusti svoju telesnu schranku a podla jej zitia sa urcuje ci zostane medzi ludstvom ako anjel (nebo) a ma moznost sa rozlucit z osobami ktore mal v zivote rad a zalezalo mu nanich takze je spokojny a stastny....alebo potom zostane ako dusa na zemi uplne sam bez cho kolvek ziveho ci mrtveho a nebude mat moznost sa ani rozlucit z ludmi ktorych miloval a dusa bude nespokojna smutna (peklo) , alebo ak v zivote nieco o mal nestihol splnit tak sa dusa po smrti reinkarnuje du dalsej telesnej schranky aby naplnila to co v minulom zivote nestihla....STALO SA TI UZ ZE SI PRISLA NIEKAM PRVY KRAT A ZRAZU SI MALA POCIT ZE SI TU DANU VEC UZ ZAZILA ALEBO VYDELA ??? podla mna aj sny su nieco ako nahlad do minulosti alebo odkaz do dalekej buducnosti.....

maja22
21. nov 2011

@pemimigo Vzhľadom na to, že otázka v nadpise je jednoznačná, takýto široký záber ohľadne nadprirodzených vecí by sme si asi mali riešiť formou pošty, lebo to tu potom vymažú... 😉

tortelinka
25. nov 2011

@pemimigo fakt neviem odkial mas tolko nespravnych informacii, neviem kto ti povedal ze za krst sa plati napr..na druhej strane, krst je vazna zalezitost, takze si to treba premysliet

pemimigo
autor
25. nov 2011

nas farar ..... ze si budem musiet zaplatit aj zamna (krst,primanie,birmovka) a aj za maleho......