Kedy ste dali dieťatku prepichnúť uška?

martina374
8. sep 2014

Ahojte, chcem sa spytať, kedy ste davali prepichovať uši dieťaťu na náušnice? Koľko dní alebo týždňov po narodení? A ku komu sa to zvykne chodiť prepichnuť uši? A čo sa týka náušníc tak aké? zlaté, pozlátené, či strieborné? Dakujem.

janinah
8. sep 2014

u oboch dcér keď samé chceli v cca 10tich rokoch.....nastrelením....z chir. ocele

cikyta
8. sep 2014

V pôrodnici 4 deň zlate namočené pred tým min. 24 hod. v 60% liehu.

safranca15
8. sep 2014

3mes a nastrelene z chyrurgickej

sabina1975
8. sep 2014

7 mesacnej prestrelit

mischell0110
8. sep 2014

nasa mala ma 2,5mesiaca a dali sme jej nastrelit.musi ich nosit 2mesiace,potom jej mozme vymenit,co sme kupili-my sme volili biele zlato,je na tebe ake si vyberies

luga
8. sep 2014

10- dnovej prepichli na novorodeneckom, nausnicky zlate

valeriana
8. sep 2014

V 5.mesiaci nastrelit, po mesiaci sme tie nastrelene vymenili za zlate.

yuuki
8. sep 2014

aspoň pol roka lebo uško sa môže trochu ešte zmeniť a môže sa stať to čo mne, že mám dierky v hornej polovici laloku ... 🙄

daniela_m
8. sep 2014

nejako po 6 týždňoch od narodenia sme dali nastreliť u dr. a potom vymenili za biele zlato - pretože tie od dr. sa môžu vymeniť až po určitom čase

dominix
8. sep 2014

po prvom ockovani, ked bolo vsetko ok...nam to robila nasa pediatricka, ihlou...niekde sa uz robi iba nastrelovanim, ale su nazory, ze potom tie nastrelene nausnice nie su az take dobre ako klasicke, nehybu sa v usku a to moze sa zapalit...kazdopadne by som dala zlate (my mame biele zlato), nech nie su nejake problemy (tiez boli namocene v liehu asi den)

elen2
8. sep 2014

Mala 2 tyzdne..a zlate nausnicky 😉

emily76
8. sep 2014

Nasa ma 5 a nausnice nema...mne dali prepichnut ako 7 rocnej a nic mi neuslo..

lubina
8. sep 2014

starsia chcela mat nausnice ked mala 3 a pol roka, sama chcela a pytala sa kedy ona bude mat.Mladsia mala 5 rokov a 8 mesiacov a tiez sa rozhodla sama. Obom sme dali nastrelit...

ica86
8. sep 2014

Ked mala dva mesiace na ORL a nausky boli zlate

alobalka
8. sep 2014

Keď mala 4 mesiace, na orl u doporucenej Dr. ktorá brala asi 8€ za tzv. kozmetický zákrok...
Doma som zistila, že 1 má úplne krivo a druhú tiež na inom mieste, než som si predstavovala...
To bolo v piatok, v pondelok som naklusala na prepich. Našťastie jej tú pôvodnú ani nevidno, ale stále ich nemá sumerne... 😠
Chápem, že nie vždy sa zadarí, ale toto som nečakala!!! Dobré nervy z toho boli!
Človek rieši tú bolesť, ľutuje drobceka...na toto som nebola pripravená. Hrhrhr, rutina a toť!
Po tomto ľutujem, že som si perom neoznacila miesto, kde presne to majú prepichnut...
Náušnice máme biele zlato, hnisali do 2 týždňov.

tova
9. sep 2014

nadala som, pockam az kym sa dcera rozhodne sama. Nepacia sa mi ogycovane babatka z porodnice uz s nausnicami.

gladiola
9. sep 2014

Prvá dcérka mala 8 mesiacov, to bolo ale total neskoro. Druhá mala 4 mesiace. To bolo tuším po prvom očkovaní. Najlepšie je podľa mňa spraviť to hneď V pôrodnici. Len U nás to nerobili. A jednoznačne zlato.

adulla2
9. sep 2014

Starším dievčatám som dala prepichnúť v pôrodnica a veľmi im hnisali ušká, dlho sa to liečilo, najmladšej som už radšej dala nastreliť keď mala 6 mesiacov a super to znášala, ušká vôbec nehnisali, tie náušničky má doteraz a ešte jej ich meniť ani nechystám, vyhovuje mi že sú maličké a nezachytávajú sa keď ju obliekam. Takže z mojej skúsenosti odporúčam určite nastreliť - rýchle, bezbolestné, dobre sa hojí 🙂

masinka
9. sep 2014

všetkym trom som dala prepichnut uška pred odchodom z porodnice (takze ked mali tyzden). Dali sme zlate, boli predtym par dni namocene v liehu. Nic im nehnisalo, doma sme ich este cca tyzden 2x denne pretocili a ocistili liehom.

sense
9. sep 2014

moja bude mat 17mesiacov a prepichnute usi nema....ak dorastie a bude chciet nausnicky usi dame prepichnut ....

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavaf
11. sep 2014

Staršej, keď mala 3 mesiace, prepichla ich Dr. a dala zlaté, predtým 24 hod. namočené v liehu. Boli sme maximálne spokojní, dierky má symetricky, nič sa nezapálilo. Mladšej, keď mala 8 mesiacov sme dali nastreliť, skôr nechceli, lebo mala malé ušká. Po dvoch týždňoch sme vymenili za zlaté. Jedno trochu hnisalo, ale zvládli sme to potieraním liehom.

carmenka123
11. sep 2014

ahoj akurát dneska som svojej druhej dcere davala prepichnut uska ma 9 mesiacov , a prepichovala ich nasa detska doktorka predtým som ich mala namocene v liehu , a ma zlate nausnicky ktore jej kupila jej krstna mama

olusam
11. sep 2014

V porodnici,v den odchodu,zlate.

canama
11. sep 2014

Davali sme nie prepichovat, ale nastrelovat a to v 8mych alebo 9tich mesiacoch. Je to rychlejsie a presnejsie a menej bolestive. Rana sa nesmie vysusovat liehom, ani inym prostriedkom, len cistit vodickou a nausnickou obcas pohybovat v usku aby sa to nezrastlo. Po asi 6 tich tyzdnoch sme potom vybrali nastrelovacie nausnicky a dali zlate.

cica869
11. sep 2014

moja ma pomaly 1,5 roka a nema nausnice.....ale dam nastrelit,len neviem kedy

maca283
17. sep 2014

Nastrelit je to menej bolestive

berenice8
17. sep 2014

my sme davali nastrelit a neviem si to vynachvalit...citala som niekde ze do cca 6mes rastie usko, nasa mala 7 mes...oznacili ukazal jej obrazok na strope a ani sme nevedeli a bolo to...boli sme v tetovacom studiu a bezrpblemov....ani zapal, ani nic ine, po mesiaci sme vymenili nausnicky sami, a vsetko v poriadku

siska53
17. sep 2014

My v roku. U nasej byvalej pediatricky. Niekde som pocula,ze najskor sa ma po prvom ockovani. Ale dovod neviem.

siska53
17. sep 2014

@martina374 nastrelenim. Daky cas mala nausnice od nich,po case sme ich mali vymenit za nase. Ma zlate,ktore nosila este moja mama a po nej ja. Cize zdedene zlate.