Kočíky vs. agresívni vodiči. Aj vám sa to stáva?

adar
13. feb 2008

Ahojte baby, chcem sa spýtať na Vaše negatívne skúsenosti pri kočíkovaní Vašich ratolestí. Aj Vám sa to bežne stáva, že auto ani nepočká a nenechá Vás v kľude prejsť cez prechod tak že Vám pomaly nohy prejde? Alebo Vás na drzovku vytrúbi keď idete po prechode na zelenú!!!! ??

Mne sa stalo na jednej frekventovanej ulici v BA nasledovné: biely deň, prechod, zelená, húf ľudí na prechode .... prechádzam si s kočíkom a zastane mi auto asi 2 metre od kočíka !!!!! na prechode.... chlapec si nevšimol že má červenú na semafore !???!!!! 😠 Jeho ešpezetku si pamatám doteraz ! Keby bol so mnou môj manžel vytiahol by ho asi cez okno a vyfackal do fialova.

Ako Ste na tom Vy? Ja niekedy nechápem kam sa vytratila ľudskosť ..... ☹

monkula
13. feb 2008

adar, ono aj niektoré mamičky si myslia, že ak majú kočík, tak sa môžu do cesty strčiť hocikedy...

Ja negatívnu skúsenosť nemám, pretože chodím zásadne na zelenú a keď nie je semafor, tak čakám aj 5 minút, kým nemám voľnú cestu, životy mojich detí sú mi najcennejšie...

uhlikova09
13. feb 2008

Super tema,mne sa to uz par krat tiez stalo len vodicka brzdila az ocami,mi sme boli v strede prechodu a ona sa ide este rozculovat,a mi povedala ze co cumim a ja som jej ukazala ze jej dobre hrabe 😠

prunti
13. feb 2008

Jedine co ma rozculuje na vodicoch je, ze su schopni zastat si na chodnik tak, ze vedla nich jednoducho neviem s kocikom prejst 😠 jedine co mi ostava je vytlacit kocik na cestu a obist auto!!! 😒

tilly
13. feb 2008

adar, aj ja by som ho vyfackala 😀

nám sa stalo, že sme išli na prechod, normálna svetelná križovatka, kde si stlačia chodci, aby mali autá červenú, boli sme tri maminy s kočíkmi + asi 14 ročné dieťa na bicykli, naskočila pre autá červená, pre nás zelená, tak sme vykročili a kamionista si čítal noviny a nezbadal červenú... brzdil aj ušami, keď nás tam zbadal, idiot... hlavne, že o prechod ďalej pár týždňov pred týmto incidentom zrazil niekto dve dievčatá na prechode...

alebo bývame v štvrti, samé rodinné domy, vo všetkých vstupoch do našej štvrte je označenie obytnej zóny (značka, ktorá určuje, že sa má ísť 20tkou, že sa deti môžu hrať po celej šírke vozovky a autá ich nesmú ohroziť, pričom chodci musia uhnúť autu... ) a jedna taká teta, totálna psychopatka, vždy, keď vidí deti, tak naschvál pridá, asi ju teší, keď hysterické matky poletujú a chytajú prvé decko, čo sa im dostane do ruky... a táto psychoška sa nám minule tak rozbehla do deciek, že jedno skoro zrazila, bolo to v takej slepej uličke, decká sa hrali na takom kopčeku úplne na konci a ona sa tam naschvál s tým autom rozbehla, fuj, ešte teraz sa vytočím, keď si na to spomeniem... tak sa na ňu vyrútilo 5 tigríc (matiek), hučali sme na ňu a ona krava sa ešte usmievala, že si máme decká chytať... tak si ona schytala tri záprdky za stierače, dúfam, že ten smrad, čo bude cítiť vždy pri zapnutí kúrenia jej bude pripomínať, ako sa nemá jazdiť a koho nemá nasrať, lebo ešte raz urobí niečo podobné, tak sa bude pokračovať inak...

adar
autor
13. feb 2008

Prunti aj ja skáčem meter dvadsať keď mám obchádzať auto ktoré stojí na chodníku a musím ísť kvôli nemu po ceste. Najnovšie dvíham všetkým takýmto "chodníkovým egoistom" stierače. Ale už sa mi tak pravidelne stáva, že ma niekto ignoruje na prechode na zelenú, že si asi /na radu manžela/ pripravím do kočíka mikroténové sáčky naplnené olejom a budem im to hádzať na sklo 😠 Sa všetci pos... keď to budú mať dávať dole. Ja sama som vodič ale rozhorčená som najmä preto že sa s tým stretávam každý deň a keď počujem v správach že takto zrazilo mamičku s tým maličkým Jakubkom ☹ ☹ ☹ Mojmu mužovi tak zrazilo pred 3 mesiacmi sesternicu auto, ostali po nej 3 malé deti ☹ ☹ ☹

Takže opatrnosť je určite na mieste

tilly
13. feb 2008

adar, lepšie je kúpiť pár vajíčok, nechať ich trošku na slnku, nech sú z nich záprdky a to hádzať na predné sklo, tak aby sa stiehli za sierače, to potom taaak smrdííí, fuj

alebo ocot na kapotu, ale tým im môžeš poškodiť lak, takže to by som asi neriskovala

ada78
13. feb 2008

tilly - ty mas dobre metody. 😀 😀 😀 daj este cosi.

adar - stava sa mi to malokedy,ale vzdy sa vytocim a nadavam. 😠 😀

lusil2005
13. feb 2008

monula: "Ja negatívnu skúsenosť nemám, pretože chodím zásadne na zelenú a keď nie je semafor, tak čakám aj 5 minút, kým nemám voľnú cestu, životy mojich detí sú mi najcennejšie..."

myslim ze prave si nam negativnu skusenost popisala... 😀

inac tiez to nechapem... a niekedy ten vodic este na teba kuka celu cestu co ide okolo teba - priamo do oci... a smutne je, kolko z tych arogantnych vodicov su zeny... tiez som vodicka ale ked som videla kocik, vzdy som zastavila, aj ked som este sama mamicka nebola...

a tie auta parkujuce na chodnikoch... no comment. tiez ma ide rozhodit.

zajo510
13. feb 2008

ahojte kočky, no ja som zatiaľ negatívnu skúsenosť s vodičmi nemala. Ja som na ceste dosť bojko, takže nielen že čakám na zelenú, ale si počkám kým autá aj zastavia - je plno blbcov ako bolo písané, ktorí si ani nevšimnú semafór....a ked semafór nie je, tak čakám kým sa cesta vyprázdni a široko ďaleko nik autom nejde - niekedy je to ťažké a čakám aj dlhšie 😀

Inak mám stále na rozume, ako sa rozčuľoval môj inštruktor na autoškole, ked som pred 6 rokmi robila vodičák, že ako niektoré matky s kočíkmi čakajú kým autá prejdú....matka síce stojí na chodníku, ale kočiar je strčený na ceste.... a fakt to poniektoré tak robia.

lusil2005
13. feb 2008

ale ved kazda z nas caka na zelenu. chcem vidiet mamicku ktora si to sinie na cervenu s kocikom cez cestu... 😅
adar pisala ze isla na zelenu a vodic isiel na cervenu.

aj ja cakam kym niekto nezastavi a potom prejdem. nestrkam sa do cesty kym nevidim ze ma niekto pusta. ale uz len to kolko musis cakat a ti vodici este kuknu na teba, na kocik, na teba a idu dalej. to je podla mna dostacujuco negativne a arogantne od nich.

a s tymi kocikmi v ceste - tiez sa nad tym sem tam pousmejem ked vidim ako tak nejaka mamicka poslusne caka 😀

tilly
13. feb 2008

lusil, by si sa čudovala, ja som takých mamičiek videla 😠 tiež nie sú niektoré normálne... tiež som vodička, jazdím často a dosť dlho a tiež som už videla, mamina, tri deti a cez einsteinku si to šinula, ešte keď sa stavala diaľnica...

ada, no pred chvíľou som bola cvičiť, normálne som si zaparkovala a keď som prišla k autu, tak som musela nastupovať cez miesto spolujazdca, lebo vedľa sa mi tak blbo postavila dodávka, že som skrátka nemala šancu sa dostať normálne dverami do auta... tak som nazbierala dobre nechutný... ehm sliny a oplula som mu dvere...
ale radšej po mne moc metódy neopakujte, lebo tiež sa bojím, že ma raz niekto chytí a zbije, ale ja som veľká žena, takže občas sa mňa boja 😀 😀 😀 😀 😀

lusil2005
13. feb 2008

tilly hahaha 😀
no - ja viem. niektorym by som fakt ten kocik najradsej zobrala niekedy... hold niektore zeny pouzivaju kocik ako baranidlo...

monkula
13. feb 2008

Lusil, akú negatívnu skúsenosť som napísala? 😕 😕

emjee
14. feb 2008

ja nemam kocik a tiez hoci mam zelenu cakam az kym auta nezastavia

ja mam skusenost z cesty pred autobuskou na nivach, kde som tiez cakala, kym mi auta zastavia a zatial co v pruhu dalej odo mna auto zastavilo, tesne pred nosom mi jedno na drzovku prebehlo a este pan, ktory stal na zastavke a cele to videl mi nadaval, ze preco stojim, ze zdrzujem premavku 😝

janina77
14. feb 2008

Tak tato tema je po mojom vcerajsom zazitku ako na objednavku!
Isla som s kocikom cez cestu, samozrejme po prechode, vo vzdialenejsom pruhu zastal madar, ja som vstupila na prechod a z druhej strany sa zrazu ruti auto, tak pozeram na toho sofera, ze hadam zastane, a on si veselo isiel, telefon na uchu, a ani len nepribrzdil. No, esteze ta cesta je dost siroka, a stala som len na kraji, kade auta neidu a ked som uvidela tohoto sa blizit, tak som cakala, ze co. No, sila!!!!

Ale pravda je, ze je to moj prvy negativny zazitok, a doteraz som mala len pozitivne skusenosti, ze len stojim pred prechodom a auta zastanu. Mame v meste len jednu svetelnu krizovatku, ale ked som blizko nej, radsej idem tam a pockam si na zelenu 🙂 .

monkula
14. feb 2008

emjee, ja mám takéto skúsenosti každodenne v Malackách...

Zelená, nezelená, chodci sa hodia do cesty s vetou, šak je zelená... Vážne, bez vymýšľania, hlavne pri železničných priecestiach... Svotlo bliká, a oni v pohode cez koľajnice... A ešte mi jedna pani hovorila, no co stojíte, sa načakáte, vlak pújde až za minutu... 😅 😅 😅

Ale je fakt, že niektorí vodiči sú otrasní...

tigri
15. feb 2008

ja som kocikujuca mamicka aj vodicka...

ako vodicka nechapem mamicky, ktore prechadzaju mimo prechodu, ktory je od nich 10 metrov a tvaria sa, ze ich musi kazdy vidiet...viem tiez, ze je niekedy naozaj tazke rychlo zhodnotit celu situaciu, hlavne ak davate prednost z 3 smerov a este o kusok dalej je prechod, kde niekto caka, moze sa stat, ze si ho nevsimnem a ak si ho aj vsimnem, musim vzdy rychlo zvazit, ci zastane aj auto, ktore sa ruti za mnou...niekedy sa paradoxne v zaujme zdravia chodca radsej rozhodnem nezastat, pretoze auto za mnou to nemusi ubrzdit...sama som to zazila, ked som cakala pred prechodom, zastalo prve aj druhe auto, ale tretie nie a kedze isli tesne za sebou, tak som tam stala a cakala som, ci to ten treti ubrzdi...tesnotka, ale ubrzdil 😉

ako kocikujuca mamicka ma tiez niekedy vytaca bezohladnost niektorych vodicov, niekedy mam pocit, ze este dupnu na plyn, ked prechadzam cez prechod...tiez ma to stve, ked vonku zacne hrozne liat a fukat a ponahlam sa s malou domov...minule som sa uz nastvala a po par minutach cakania som vkrocila na prechod a rozhodila rukami...hned mi zastali 😠

a co sa tyka parkovania, poviem to narovinu, kym sme nemali dieta a mali sme auto, fakt ma to vobec nenapadlo, ze kocik moze mat problem 😖 teraz sa uz nad tym casto rozculujem, minule som vytiahla z predajne jedneho chlapika, aby si preparkoval auto, ale aj to trochu chapem, kedze viem, ze casto je to z nevedomosti a nie z bezohladnosti...predsa len sme ludia a nie zvierata, aj ked niektori by si zasluzili preklasifikovanie 😀

ale co ma najviac zaraza, omnoho viac su bezohladne zeny soferky ako muzi!!!

zajo510
15. feb 2008

monkula, to s tým vlakovým priecestím....nebliká tam zelené svetlo, takže tí chodci tomu blikaniu asi nerozumjú. 😎

lusil2005
15. feb 2008

njn. niekedy by aj chodci mali robit "vodicak" 😀

monkula myslela som tym to ze si napisala ze aj 5 minut cakas s kocikom kym ta niekto pusti. to je podla mna dost negativna skusenost 😅

marushka
15. feb 2008

Ahojte, ja mám negatívnych skúseností až-až, dokonca moja susedka mala známu, ktorú s kočíkom, a navyše tehulku prešlo auto........... ☹ ☹ ☹ ..Práve tak ako bolo vyššie spomínané, jeden vodič v jazdnom pruhu zastal, spoza neho však vyletel iný magor....To sa mi stalo pár krát, ale obyčajne vždy čakám, až kým všetci neprejdu, svetelné- nesvetelné,...Ale tiež mám skúsenosť, že mi na prechode skôr zastane 18 ročný frajer, alebo vo všeobecnosti chlap za volantom, než žena. Zvlášť si to všímam, a rozčuľuje ma, že babulky asi zabudli, že tiež chodili s kočíkom a tie ktoré nechodili, raz budú a vráti sa im to.Tera som na nemenovanej tv stanici videla rozhovor nejakej kočky z materského centr, že existuje iniciatíva rozhnevané matky, ktoré autám parkujúcim na chodníku, lepia na predné sklo samolepky na tento účel špeciálne vyrobené.Je tam mamina s kočíkom a nejaký trefný text, aby sa ctení vodiči zbadali.Dostať ich v materských centrách.potom idú pekne ťažko dole 😀 😀 Každopádne, niet na ohľaduplnosť v každom smere.papappa

trixi
15. feb 2008

Myslim si, ze na nasich cestach rastie agresivita. Tak ako sa jazdi u nas, tak sa nejazdi nikde inde na zapad od nasich hranic. To je z mojej skusenosti. Vzdy ked sa vratim z dlhsieho pobytu v zahranici, tak mi strasne dlho trva, nez si zvyknem na tu bezohladnost a agresivitu. Mam znamych, ktori u nas odmietaju soferovat. A z toho je aj ta bezohladnost voci mamickam s kocikmi. Ja mam hlavne skusenosti s tym, ze s kocikom nemozem ist po chodniku, pretoze su tak odstavene auta, ze sa tam nezmestime. A este jedna skusenost z nakupneho centra. Zaparkovala som, Dostatocne daleko a hlavne aby som mala priestor na vybratie sedacky, hoci na aute mam nalepku "Dieta v aute" a napriek tomu sa nasiel vodic, ktory ma tak pricvikol, ze som pri navrate musela vyparkovat aby som mohla dat sedacku do auta. Do auta som sa nezmestila ani jednymi dverami, pricvikli ma z oboch stran, len som nohou vyhodila rychlost, poprosila okoloiducu pani, nech mi postrazi maleho a jej manzela nech mi pomoze auto vytlacit. V ten moment som bola ako rozzureny byk. Kazdemu som za stieracom nechala listok s velmi sprostym slovom.

terezzka11
15. feb 2008

Mna by ani tak tie babulky za volantom nerozculovali, tie si to raz tiez oskusaju,ale nas*** ma stare korcule. Do poslednej pozabudali ako skakali s kocikmi do cesty este za komancov a vsetci im davali prednost. Teraz sa tvaria, ze ta zena s kocikom tam vobec nie je a ked aj je, tak nech si caka. Ale vo vseobecnosti u nas su dost bezohladni vodici a je to o zivot. Do dnes som nezabudla, ako som ista 2 td pred porodom po chodniku a nechcelo sa mi cakat na prechode lebo som sa ponahlala tak som sa vybrala k dalsiemu a 2 min na to do miesta na chodniku, kde by som bola vybehlo auto a sinulo si to takych 100 metrom kym sa nezapichlo do lampy. Vodic umrel a mohla som aj ja... 😒 A takych veci, ze na prechode na krizovatke ma auto obieha v protismere, lebo sa mu nechce cakat som zazila uz niekolko. Je to o nervy. Mat slabsiu naturu, nevyleziem s malou az do jej puberty z domu.
😠 Mali by sme spisat nejaku peticiu, nech sa pani z vlady rozdelia na polovicu, jedna bude cely den behat po svojom meste s kocarom, bez auta, a druha na invalidnom voziku. Uvidite, ze keby tak mali fungovat tyzden, hned by sme mali zakaz parkovania na chodnikoch minimalne. A mozno by par tych chodnikov aj dali do poridku. Ja uz som znicila jeden kocar na rozbitych chodnikoch. 😠 😖

tigri
15. feb 2008

marushka, nevies nieco blizsie?
hned by som si taketo nalepky kupila a aj kopec mojich kamosiek 🙂

emjee
15. feb 2008

trixi nesuhlasim s tym, ze na zapade sa tak nejazdi - chodim casto do Viedne, a tam su soferi rovnako drzi ak nie este horsi ako v Blave

lusil2005
15. feb 2008

tiez nesuhlasim s tym ze v zahranici sa jazdi "ohladuplnejsie"... skor naopak

trixi
15. feb 2008

emjee, treba jazdit trosku dalej ako len Vieden. Stavim sa, ze ti drzi soferi su Blavaci. Mne sa stalo niekolko krat na rakuskych a nemeckych dialniciach, ze ked nejake auto sa spravalo agresivne tak bolo zo Slovenska. Napr. pri zacpe, kde vsetci slusne stali sa v odstavnom pruhu prerutilo niekolko silnych aut a vsetky mali slovenske SPZ. Jazdila som hodne v Nemecku, Rakusku ale hlavne v USA a Kanade, tolko agresivity ako je na Slovensku som nikde nezazila. To su moje skusenosti. Na cestach v aute som stravila velmi vela casu, mozem porovnavat.

mata79
15. feb 2008

Ja si davam na cestach pozor. Teda, ked prechadzam s kocikom cez cestu. Nikdy nestupim na prechod, ked vidim, ze idu auta.
Ale neviem, cim to bude, ale mne auta zastavuju , aj ked stojim na chodniku a cakam.Tak sa vzdy usmejem a rychlo prefrcim na druhu stranu. Paradoxom je, ze nikdy mi nezastavi zena......
Pravda, byvame v malom meste.
Ale suhlasim, ze inde je to ine. Tam je radost jazdit aj v zacpach.
Ked som raz videla v Ba, ako jedno auto predbehlo druhe, prudko zabrzdilo, vyliezol bratislavsky cavo a prefackal SOFERKU obehnuteho auta, bolo mi na grc z tekehoto spravania a pristupu. V BA sa jazdi naozaj agresivne a SEBECKY. Otazka, ci sa to inak da. Ale bez agresivity by sme to mohli zvladnut.....

tilly
15. feb 2008

tigri, pekne napísané, je to tak...

inak tiež sa mi to stalo, že som zastavila pred prechodom, zo zadu do mňa skoro vpálilo auto, tak prebehol do vedľajšieho pruhu a skoro pozrážal všetkých na prechode...

ja keď vidím ženu s deckom, alebo kočíkom pri prechode, tak zastavím vždy, keď sa dá, lebo niekedy by som ohrozila seba, aj tú ženu viac, ako keď nezastavím... píšem ako hotentot

inak a často sa mi stáva, že tí agresívni vodiči majú rakúske, nemecké alebo talianske značky (čo neznamená, že nie sú slováci), to len, že ste sa tu bavili o tom jazdení vonku a do viedne chodíme často a sú tam tiež agresívní vodiči, tiež vytrubujú o 106...

marushka
16. feb 2008

ahojček, bambulky
Tigri naozaj neviem nič viac, iba to, čo som už napísala.Snáď sa skús spýtať v najbližšom materskom centre.papapapapa 😉 😉 😉