• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko dní je platená OČR na dieťa a v akej výške?

28. augusta 2017 
Baby, viem si nejak vypočítať ten vymeriavací základ, viete mi to nejak polopate povedať, nie ako na stránkach SP?
zvlášť, keď som zamestnaná dva týždne :frowning2: a šup už som s malou doma :frowning2:
8. jún 2015 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka_21 Ahoj, no tak to vyrátaš jedine z hrubej mzdy, ktorú máš. Hrubú mzdu del počtom kalendárnych dní a potom z tej sumy je 55% na deň OČR. Napr. 500/30=16,66*55%=9,166, čiže ak by si bola na OČR celých 10 dní, tak by si mala dostať cca okolo 91,- Eur.
8. jún 2015 o 14:00  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tinka_21 ak si zamestnana dva tyzdne vyratava sa ti z predchadzauceho zamestnania, az po 90 dnoch z hrubej mzdy v tomto zamestnani....
8. jún 2015 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cecil36 bola som na rodičovskej, takže odvody za mňa platil štát. A pred materskou a rodičovskou som pracovala v ČR, čiže toto je moje prvé zamestnanie v SR.
8. jún 2015 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evittam Vďaka, tak si to aspoň budem vedieť orientačne prepočítať do budúcna...
8. jún 2015 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dobry den chcela by som sa spytat ked som nastupila do prace a na druhy den som isla na ocerku a este som nemala vyplatu kolko mi posle potom socialna poistovna budem rada za odpoved
14. júl 2015 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Dobry den,chcela by som sa informovat: v sobotu som sa vydala,matrika mi sobasny list vyda o 3 dni,medzitym syn ochorel a musim s nim ist na ocr,mam s nim ist na ocr este pod starym priezviskom alebo novym nakolko este nemam vybavene doklady. Dakujem
1. sep 2015 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz pod novym
9. sep 2015 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím koľko spätne sa dá vypísať OCR a kde to treba hneď zaniest ak som zamestnanec?Dakujem
25. okt 2015 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem aj ja poprosit o radu... bola som s malym tento mesiac na ocr od 13 do 21, potom v praci a dnes potrebujem vypisat zas ocr, ta ista diagnoza, ale druhe dieta , je to ok? nebude problem? a este sa to pravdepodobne pretiahne aj do druheho mesiaca? ako sa to riesi? mozem sa dnes dat vypisat na ocr? vyplatia mi to v poho? dakujem....
26. okt 2015 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno, každé dieťa jedna diagnóza jeden krát za mesiac
26. okt 2015 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
dakujem velmi pekne... krasny dnicek...
26. okt 2015 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,prosím o radu.V stredu 28.10. nám končí 10 dní očr-ky,no moj syn je stale chorý,ako to mám riešiť?Prosím súrne o radu,paragrafy už nemáme.Dakujem.
26. okt 2015 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ksenyia Dovolenka, iná diagnóza,....
26. okt 2015 o 12:53  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ksenyia Zacať novú OČR s novou diagnózou, alebo ako píše evittam - vziať si dovolenku :slight_smile:
26. okt 2015 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte potrebujem poradit som na OČR 10 dni s mamou.. mozem hned prejst na OČR z manzelkou alebo musim mat daku prestavku a nastupit do prace??
11. nov 2015 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jouzi21 ak je to iný člen rodiny, tak myslim, ze netreba prestávku a mozes pokračovať v OČR :wink:
11. nov 2015 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monika130 ano je to iny clen ina diagnoza..dakujem
11. nov 2015 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, baby mala som neplatenú OČR, ale ešte v apríli 2014, boli to len 2 dni a nevedela som, že sa vtedy prerušujú aj odvody. Dá sa to nejako spätne doplatiť, aby som tie 2 dni mala zaplatené odvody? Ďakujem
12. nov 2015 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babul83 myslím, že by sa to mohlo dať doplatiť aj na sociálke a aj v ZP, ale to si tam radšej zájdi alebo zavolaj a oni ti už presne povedia čo k tomu treba :slight_smile:
12. nov 2015 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika130 zistene. Neda sa to. :pensive:
12. nov 2015 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babul83 to vážne? a nebude potom zdravotka spätne pýtať peniaze? no úplne som si myslela, že by sa to mohlo dať spätne doplatiť...som zasa o niečo múdrejšia :slight_smile:
12. nov 2015 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babul83 Ak si mala tie odvody prerušené - čiže zamestnávateľ-jeho mzdárka dala na SP a ZP prerušenie a nezaplatila-neodviedla tieto dva dni, tak ty si sa mala prihlásiť ako samoplatiteľ - čo je fakt na hlavu ale tak by to malo byť a potom by viedli vlastne už teraz voči tebe "dlh" a ten zaplatiť musíš.....Čiže ak nemajú v evidencii, že si si mala byť tie dva dni samoplatiteľ a tie dva dni zaplatiť, tak nemáš vlastne čo zaplatiť a preto sa to nedá. :wink:
12. nov 2015 o 13:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@evittam presne tak. A mne teraz chyba 1 den, aby som dostala podporu v nezamestnanosti, kvoli tymto 2 nezaplatenym dnom. Ale zial spatne sa to vyplatit neda. Takze si musim tento jeden den zaplatit, aby som tu podporu dostala. Takze mesiac a pol som cakala zbytocne, musim zase vsetky urady pobehat, odhlasit sa, zahlasit sa a zase ziadat o podporu. Kvoli jednemu dnu!!!!
12. nov 2015 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@babul83 No tak to buď poďakuj mzdárke v práci, že ťa neupozornila...... (aj keď neznalosť neospravedlňuje - ale každý to nemá odkiaľ vedieť....), mohla ti to povedať a vyhla by si sa zbytočným behačkám. Tak veľa šťastia želám v obehávaní úradov. :angry:
12. nov 2015 o 17:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chcem sa opytat na osetrovacku s dietatom , dieta je chore a zajtra pojdem som k dr, beriem si paragraf, kedze mala velmi kasle, dr nas necha doma aj tyzden, ale ja nemozem ostat s malou na OCR a preto pojde manzel na OCR s nou aleaz od pondelka, je to mozne, ze zjatra ja si zoberiem paragraf na dieta a od pondelka na OCR bude s nou manzel doma? a tym padom pojde v pondelok k doktorke pytat si OCR, nebude to problem? Dakujem za rady
26. nov 2015 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@traffic nech sa da manzel vypisat od soboty, bude mat preplateny vikend, lekarky vacsinou nerobia problemy, aspon nasa nie a OCRku by mi dala uz v piatok pre muza, nemusel by chodit
26. nov 2015 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@traffic No s tým paragrafom na zajtra to je v poriadku, a hneď by som si pýtala OČR od soboty pre manžela - pokiaľ nepracuje víkendy alebo teda nemusí ísť cez víkend do práce - nakoľko OČR je platená dni kalendárne nie len pracovné :wink: čiže má 2 dni k dobru ak bude s ňou na OČR do konca bud. týždňa
26. nov 2015 o 20:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@traffic nie nie je v tom problem. Podla mna ti moze dr. vypisat ocr uz zajtra manzela s pondelnajsim datumom
26. nov 2015 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eeffka zenicky dakujem vam krasne tak teda zajtra pojdem k dr a budem hned pytat ocr na muza ale az od pondelka leboja zajtra beriem paragraf, ste zlate dakujem vam
@luliu
@evittam
26. nov 2015 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok