Koľko malo vaše dieťa, keď sa vám podarilo ho odplienkovať?

2. apr 2024

Ahojte rada by som si pre seba spravila takú anketu (a aj pre svokru keďže už rýpe)
Koľko malo vaše dieťa keď sa vám podarilo ho odplienkovat ?
A: menej ako 18 mesiacov
B: 18 mesiacov +
C: 21 mesiacov +
D: 2 roky +
E: 2 roky 3 mesiace +
F: 2 roky 6 mesiacov +
G: viac ako 3 roky

anjelik2358
2. apr 2024

F

blumie
2. apr 2024

D, zatial odplienkovana len prva.

ivula0807
2. apr 2024

D

mclissa
2. apr 2024

F. Zvladoli sme to behom vikendu. V Pondelok v skolke jedna nehoda, od Utorka bez.
Aj ja som sa napocuvala, hadam uz ked mal 1, ze by sa mal pytat.

werony_n
2. apr 2024

E a neriešila som, čo si kto myslí, odplienkovala som, keď bola malá pripravená

lubhomira
2. apr 2024

E, synátor to zvládol za tri dni a odplienkoval sa zároveň aj na noc 🙂

tanyag
2. apr 2024

G 🫣

lenicka298
2. apr 2024

D 😊

nikasmile
2. apr 2024

Syn F
Dcéra E

portret7
2. apr 2024

F - svokra urcite odplienkovala medzi prvymi a doteraz si to jej deti pisu do zivotopisu🙈

autor
2. apr 2024

Ženy ďakujem ste.ma.ukludnili ...naša má teraz 21 mesiacov a už dlhšie počúvam od svokry že by už mala byť bez plienky ...samozrejme že si do toho nenechám kecaf ...vidím že nie je malá pripravená ..ale aspoň mám konečne argument keď mi zase bude niečo hovoriť k tomu ....

autor
2. apr 2024

@portret7 áno presne podľa mňa má ale reálne skreslené predstavy o tom čo ako bolo a všetko si teraz idealizuje 😃 jej deti pekne jedli a všetko, dobre spali, neplakali ...😃

nevenka
2. apr 2024

3 deti - 2 chlapci F, 1 dievca E a dalsie dievca ma 15 mesiacov a neriesim.

lenkine
2. apr 2024

G

nevenka
2. apr 2024

@portret7 jasnacka 😅🤣

gumkac19
2. apr 2024

F

nevenka
2. apr 2024

Ale naozaj, potom to odplienkovanie trvalo 3 dni az tyzden a my sme rovno presli po tyzdni na spanok bez plienok, najprv cez den a ked zvladli to, tak aj noc. Pokym mali v noci plienku, bola rano plna, ale ked ju nemali a pripomenuli sme vecer, ze nema plienocku, tak nic. Nehody boli asi 3x? Co ja viem, uz si nepamatam, len segra teraz s prvym dietatom nacvicuje nocnik od narodenia, taky ten kyblik a podla mna je to zbytocne. Nemam sa cas s tym hrajkat, pri 4 detoch...ako som odnaucila 3, tak aj stvrte na to dozreje.

portret7
2. apr 2024

Jednym uchom dnu, druhym von…svokry nastavia latku vzdy najvyssie, to nevies?😉

portret7
2. apr 2024

@nevenka 😁potom bude nasledovat faza, ze dieta ide do skoly a este nevie velku nasobilku, vsak jej deti vedeli pri nastupe viac ako ucitel🙈

matkahelka
2. apr 2024

joooj, synovia mojej svokry v roku tvorili vety, v roku a pol si uz aj zadky sami vytierali, v 2 rokoch si uz snurky vedeli viazat. prosim ta, nic si z tajych kecov nerob. moja svokra ked toto spusti, moja starsia dcera v puberte sa jej opyta "babka a to je ako mozne, ze v mojom veku uz nebol tato a strykovia aspon na marse?" alebo nieco velmi podobne, lebo tie kecy uz lezu na nervy aj jej.
a odpovedam na otazku- prva dcera E za 6 dni uz bola odplienkovana rovno aj na noc. druha dcera ma 2 roky a 3 mes. a o odplienkovani este ani nesnivame. neriesim. ja odmietam mat ocikane podlahy, stolicky a 100x denne prat pocikane veci.dieta, ked je na to zrele, sa odplienkuje vlastne samo a za par dni. nedavno tu bola podobna diskusia a tam odpovede, ze odplienkovanie trvalo 6 mesiacov, 9 mesiacov, rok, atd. mna by porazilo, fakt. davat par mesacne dieta na nocnik a toto robit rok.

katarka_tatarka
2. apr 2024

B

anjelicek26
2. apr 2024

1*A (ale na noc ešte dlho,cez deň bez nehod)
3*B (cez den aj v noci bez nehod)

V tej dobe cikali len kazde 2-4h, inak by sme nezačínali. Išli sme metódou bez plienky za 7 dní. Prvý deň kúpili nočník. Po 7 dňoch boli bez plienky.

tramtada31
2. apr 2024

D a dovtedy nikdy necikala na serblik

cyberk
3. apr 2024

B - do 3 dni odplienkovana uplne (ale bola pripravena tak to islo lahko)

lenja123
3. apr 2024

A všetky deti.

ariannazara
3. apr 2024

Pred 3 narodeninami

majka1921
3. apr 2024

Mam 2 deti, obe C

birika
3. apr 2024

3 deti A, na spanok sme pre istotu davali

lulana79
3. apr 2024

Obaja C...

ibatanecnica
3. apr 2024

cez deň B, komplet aj noc D