Koľko vám spia cez deň 8 mesačné babätká?

lucula73
3. sep 2010

Ahojte,chcela by som zistiť,koľko asi spávajú priemerne babätká v tomto veku,lebo moj malý vydrží cez deň hore len nejaké dve hodinky a ide spať,spí pol hodinu,zase je hore max. dve hodiny a ide na spať na pohodinu.....niekedy potiahne aj hodinu......takto je to celý deň.
Nie je to nejak veľa?celkovo teda spí cez deň tri aj štyri razy........Stále mám pocit,že deti v jeho veku sú hore oveľa dlhšie....pýtala som sa na to doktorky ale mi nedala nejakú odpoveď.
Ďakujem...

andika10
3. sep 2010

mne spali 2x doobeda hodinku aj poobede hodinku ale od 1 roka mi spali len raz

qwerty01
3. sep 2010

nas Adamko tiez spinka trikrat cez den po hodinke, ale niekedy nespi cely den, ale potom je strasne nervozny a place 🙂

stankapk
3. sep 2010

ahoj.
no my to mame presne tak isto /mala ma dnes presne 9 mesiacov/. ibaze ona vydrzi 1,5 hodiny a ide spat. pospi si polhodinku a takto cely den. teraz uz nechce spat v kociku, takze ked ideme na dlhsie von a nemoze tam spat, je uz velmi unavena a ked zaspi tak zas len na polhodinku. a v noci spi 11-12 hodin v kuse.

redangel32
3. sep 2010

Ahoj
Mozno Ta potesi moja odpoved 😉 . Moj Philip ma 16mesiacov a este mi spi 2x za den. Tiez mi po dvoch-troch hodinach sucha oci a je zly,nemotorne sa mu chodi. Tak naco ho trapit? Pospi si, je kludny a basta. Zvykne pospat 1-2hodky. Ale nie je to pravidlo. Vacsinou deti okolo roka spia uz iba 1x za den. Ale nie vsetky su podla nejakej tabulky. V noci mi spi tiez OK. Sice sa budi este niekedy nad ranom na mlieko ale potom spi dalej do 8h. Vobec to neriesim, jednoducho riadim sa jeho "rezimom" 🙂

zuzkaki
3. sep 2010

ahojky môj malinký zatiaľ tiahne ešte len na siedmy mesiac ale ten nespí skoro nič spolu počas dňa tak hodinku dve ale aj to s častým budením

petronesa
3. sep 2010

@lucula73 mne mala sa zobudi o 7 ano potom o 9 zaspi zobudi sa cca 11.00 po tom zaspi 14 zobudi sa o 15.00 a potom vydrzi az do vecera niekedy este medzi tym zaspi 😀 kazde babtko je ine babatko vie kolko ma spinkat aspon sa jej lepsie vyvija mozocek 😀

bubelko
3. sep 2010

@lucula73 u nas to bolo u oboch rozne. starsi spal raz denne - po obede 1,5-2 hodky. mladsi spi rozne. vacsinou ale 1,5hodky do obeda a 1hodku po olovrante, inokedy ale zasa vydrzi doobeda hore a spi hned po obede 2,5-3 hodky.
ale kazde dieta je ine a mozno mu takyto rozkuskovany styl vyhovuje. ak sa ti to nezda, skus si viest spaci dennik a podla toho zistis, kolko ti za 24hod priemerne spava. podla toho budes vediet, ci je to viac-menej primerane jeho veku. 😉 v akych porciach spi je podla mna jedno 🙂

alca85
3. sep 2010

lucula73, presne rovnako spávala moja dcéra v jeho veku. 3-4 x za deň po polhodinke.

tweety22
3. sep 2010

kazde babatko je predsa ine, moj Misko spinkal vzdy celu noc a cez den po kazdych dvoch-toch hodinach zdriemol na hodinku, dve 🙂 on spinkaval velmi dobre a vela... ale dcerka je uplne ina, ta spi tiez celu noc (akurat ma 8 mesiacov) ale cez den niekedy pospi uz len 2x po pol hodinke a staci jej to ...

kristinka123
3. sep 2010

tak moja mala ma sice este len pol rocka no doteraz mi pekne prespinkala celu noc tak od osmej - deviatej do tej siedmej - osmej potom sa napapala a potiahla aj do obeda niekedy no a potom mi uz cez den spinkala len 1x a aj to tak na pol hodinky. Ale teraz nam idu zubky a spinka skoro stale - hore vydrzi tak max. hodinku, dve a potom dalsie dve spi a tak stale dookola. A vecer zaspava uz okolo tej siedmej a zobudi sa zas az rano takze v podstate len papa kaka a spinka 😉 😀

natashkaa
3. sep 2010

moj od narodenia az doteraz (15m) nespal cez den vobec v noci tak 5 hodin. Takze v 8 nespal ani minutu cez den

barborato
3. sep 2010

Ahoj moj mali ma 11 mesiacov a spava tak isto neriesim kolko by mal spat a nemal ked vydim ze je unaveny ide spinkat a hotovo ale pred nocnym spanim ho uz necham aj trosku pomrncat ked chce spinkat lebo ked si pospi okolo 18.30 hod tak po kupani je ako rybicka a spanok pride o 22hod vecer aj neskor

dadulka151
4. sep 2010

naša malá slečna spáva tiež ešte väčšinou 3 spánky denne....doobeda,poobede a predvečerom..niekedy sú to len polhodinovky,niekedy 1h-2h..vtedy má už len 2 spánky cez deň...doobeda a poobede...no veru každý deň je iný....najmä teraz,keď jej rastú ďalšie zúbky veľa nepospí...v noci sa budí na mamkine mliečko tak 2-3 krát...celú noc zatiaľ prespala len raz..takže asi nepatrí k detičkám, ktoré prespia celú noc tak skoro...čo už narobím,hlavne že je zdravá, veselá a zaujíma sa o všetko

samasa
4. sep 2010

spával dve hodiny do obeda a dve po obede...

maryanna
4. sep 2010

my sme doteraz spali 3krát denne po hodinke ale som videla že už je to veľa na neho takže spíme dvakrát denne po hodine a pol až dve hodiny......deti v 8mich mesiacoh by mali spať 4h denne.....je to indivindi ale buď len rada že ti spí🙂

pata31
4. sep 2010

my sme vzdy hore tak tri hodky a doobeda spinka tak hodku a poobede dve hodky a pred vecernym spanim je hore aj styri hodky 😵

mam4
4. sep 2010

mne maly asi od 3 m. do roka spaval 2x denne ... doobedu 1-2 hodiny a poobede cca 3 hodiny ...

gumkacik
4. sep 2010

my mame 10msiacov a spavame ako kedy 3 krat podla to kedy rano vstane ked stav a o 7 a to vetsinu tak stava tak ide spat okolo pol 9 az 9 tych 1,5 az 2 hod apotom okolo 3 na 2 hod a vecer okolo 10 hod.ako kedy

katren
4. sep 2010

My cez den spime: doobeda polhodinku, max. hodinku a poobede tiez tak. Takze 2x za den :-/ Bud rada, ze spi tak casto. Ja pri malej nic nestiham, teraz sa ucime chodit a niekedy uz ja padam unavou a ona este vyskerena od ucha k uchu 😀

inkinka
4. sep 2010

moja nespala od 8 mesiacov cez den vobec a bola veeelmi aktivna 😉

katkas1
4. sep 2010

moja sara so pospi rano pol hodinku a potom ked sa naobeduje 2 a to je vsetko, inak sa stale zlosti lebo je unavena ale spat nevie, takze som stastna ze po 7 mesiacov trapenia uz spime aspon takto