Koľko vážia vaše 12-mesačné deti?

idemo
14. dec 2022

Ahojte! Koľko vážia vaše deti? Mám 12m chlapčeka a váži 7,7kg. Podľa pedi je to ok keďže na každej poradni priberá a že je len trošku útlejší. S jedlom jeto unas katastrofa so všetkým bojujeme. Raňajky odmieta, na desiatu zje trošku ovocia, obed paru lyžičiek, olovrant ešte skúšam dotlačiť obed a večera je jediná čo zje-kaša. Ja si myslím že je chudučky ale podľa pedi je teraz veľa tučných deti. Máte to niekto aj vy tak?

zitaje
14. dec 2022

@idemo akú má výšku? Pôrodnú hmotnosť? Akú má genetiku (postava rodičov)?
7,7kg naozaj nie je veľa, ale niektoré deti proste idú pomalšie. Zas iné priberajú až priveľa. Ak je dieťa čulé, prospieva, vyvíja sa správne, inak všetko ok, tak len dávať pozor, možno sa časom rozje. A možno bude drobec, a narastie v puberte.

tosomja
14. dec 2022

@idemo nepamätám koľko vážili v roku. Teraz má dcéra 1,5r a má 10,4kg, syn bude mať v marci 3r a má 13kg.

majamat
14. dec 2022

moja dcera mala v roku okolo 9,9kg, no su aj lahsie deti. je dolezite,a ku ma yvskum hmotnost sa ma vzdy vzttahovat k yvske. nemoze mat 70cm a 82cm dieta rovnaku priemernu hmotnost.

genetika nehra ziadnu ulohu, lebo genetika sa prejavuje az okolo 2-3r.

daja0760
14. dec 2022

@idemo no 7,7 nie je veľa.
Moje 3 deti mali v roku 10,2kg, 10kg a najmenšia 9 kg. Rodili sa s pôrod.hmotnostou 3,6 - 4 kg

kuriatkocervene
14. dec 2022

@idemo môj má okolo 12 kg, ale je aj dosť vysoký, veci musí nosiť na 2 ročne deti, všetko mu je krátke 🥲. Ale tiež mame obdobia, že sa nechce najesť a vsetko vypluje, no vždy nám pomôže keď mu zapnem na tablete nejakú detskú kreslenu pesničku... viem, že moc by sa to robiť nemalo, ale vtedy sa pekne aspoň napapa. Robím to až v nevyhnutnom prípade ale 😀

tetaandulkova
14. dec 2022

Moja mala na rok tiež niečo cez 7 kg, je to v pohode a to pri narodení mala takmer 4 kg. Ani som to neriešila, lekárka váhu nekomentovala, v podstate aj som rada že nie je nejaká nezdravo veľká, papá 5x do dňa a zje všetko bez reptania. Podľa mňa sa nemusíš stresovať kvôli tomu 🙂

luga_luga
14. dec 2022

moja mala ledva 7,5kg rocna, bolo to sice podpriemer, ale vraj nevadi, niekedy s tym nic nenarobis

renab
14. dec 2022

Dcerka mala v roku 7,5 kg. Nik to neriesil. Je dospela a nic jej nechyba.

ivangeline
14. dec 2022

Zavisi... Moje mali vsetky viac. 11. 10. 9 a pol kg (akosi nepribera,no nepije uz mlieko a tie dalsie dve pili). Ozaj genetika,porodna vaha a pod.

ls56
14. dec 2022

Ahoj moja bude mat o 2 tyzdne rok a ma cca 11,5kg😀😀😀a to sa viac kojime ako jeme

aknamorka22
14. dec 2022

Druhý syn 10,7 kg a 83 CM presne v roku. Doktorka sa smiala, že je veľký ako 2 ročne dieťa. Je to veľmi aj o genetike. Môj prvý syn je vyšší ako jeho o 13 mesiacov starší kamarát. Má 3 roky a nosí veľkosť pre 4-5 ročne deti 🤷 ale zase my sme rodina vysokých ľudí, takže som neočakávala malé deti 🙂

cimage
14. dec 2022

Mam 3deti a prve dieta - syn bol vacsi a tazsi ako baby, tiez nosil o rok vacsie oblecenie. Dievky su skor dlhe a lahsie a pritom rovnake stravovanie. Najmladsia ma 9mes a na poslednej poradni mala 7,74kg a dr len povedala, ze je sliz. Od predchadzajucej poradne malo pribrala, ale zacala sa viac hybat a 4nozkovat. Deti najviac priberaju na zaciatku, uz ked sa rozhybu, tak vaha ide pomalsie hore.

dominika126
14. dec 2022

@idemo ja mám dvojicky, 27.budu mat rok,a tiež nemajú vysokú váhu. Ale zas sú predcasniatka - pôrodná váha 1380g (41cm), 2350g(47cm). Malý ma 7900g, malá 8100g. Syn je taká špageta, ma 75cm, dcéra 70cm. Takže ona vyzerá ako buchticka, ma stehná riadne, líca, malý je presný opak - drobná tvaricka, dlhé ruky, dlhé nohy 🙂 úplne iný typ postavy. Dr.je s tým ok, staršia dcéra mala približne rovnako v ich veku a teraz je taký priemer, ani nízka, ani vysoka. Ale zas majú byť po kom drobni, muž je síce vysoký, ale ja som nizka.

matabb73
15. dec 2022

@idemo moja dcéra bola takýto drobec. Ako 12 mesačná mala 7,8 kg. Veľmi málo jedla, ale energie mala aj za tri deti. Vôbec to nerieš. Deti sú rôzne. Moja začala lepšie jesť keď mala 7 rokov a keď prišla do puberty, zjedla by aj koňa. Teraz má 14 a je z nej dievča s normálnou váhou.