Koľkokrát za deň spalo vaše 1,5 ročné dieťa?

doda242
3. jan 2013

Mamičky kolkokrát denne ste davali spat dieta v tomto veku? A do akeho veku? Dakujem pekne

zivika
3. jan 2013

@doda242 nas drobec zacal spavat jeden krat denne v jednom roku a spava tak doteraz...ale podla mna to zavisi od dietata, nie od jeho veku...ak chce 1,5 rocny spat dva krat, nechala by som ho...

kacckaa
3. jan 2013

Mne malá v 9 mesiacoch začala spávať len raz za deň 3hodiny a stačilo jej to. Sama si to tak udala, ak som ju aj skúšala dávať, namiesto spania plakala. Ale keď bola umrnčaná alebo skôr vstala, dala som ju dva krát.

ivetkab.
3. jan 2013

dcéra ma 16 mesiacov a syn takmer tri roky. Obaja spia raz cez deň po 2 hodiny. Večer chodia spávat o siedmej. Syn spáva raz denne od necelých dvoch rokov. Dovtedy spával dvakrat denne. Potom som mu to zrusila, lebo sa nám nedalo nikam ísť, lebo raz spal syn a potom dcéra. A dcérka spáva 1x denne od 11 mesiacov. Koľkokrát dáš denne spať dieťa záleží od potreby dieťaťa, ale niekedy zase aj od toho, ako to vyhovuje Tebe ak mám viacero detí. Vtedy sa musia trošku aj prispôsobovať jeden druhému. 😀

blumka
3. jan 2013

@doda242 podla mna zalezi na tom ako sa to dietatko spava ked spi viac a ked spi menej. Moja mladsia dcera spavala 2x denne takmer do roka a pol, ale ona to potrebovala, a nesla vecer spat nejako extremne neskoro...o osmej uz bola v posteli na nocny spanok. Potom zrazu akoby zo dna na den nevedela vecer zaspat, nebola unavena, tak som druhy sanok zrusila, prvy posunula a upravilo sa to. Starsia dcera spala raz za den uz od 11. mesiacov. Starsia uz nespava cez obed. Mladsia ako kedy, zalezi kedy rano vstane 😉

alexis13
3. jan 2013

moja bude mat 2 roky a spáva raz denne tak 2 hodky, nekedy 3 podla toho ako je unavená a chce sa jej pospinkat, vecer ide tak o 21 do postele.....ale tiež si myslim že je to individualne ked chce ist spinkat dva krat tak ho daj, mam kamošky ktorých 2 ročne chodia spavat dva krat 😉 aspom si oddychneš 🙂

kolinia
3. jan 2013

moja malá má síce len 14 mesiacov, ale spáva jedenkrát denne už od roka a to cca hodinu a pol a chodí spať večer o ôsmej a spí tak do ôsmej, dakedy aj dlhšie potiahne....dúfam, že jej to vydrží aspoň do troch rokov ten spánok, bez neho by bola KO :-/

surviver
3. jan 2013

1 krat denne a spal ledva 90 minut

sea23
3. jan 2013

ahoj,moj maly ma 1,5 roka a spinkava este dvakrat za den,doobeda na pol hodku a cez obed tak 1,5 az 2 hodiny 😉

4ocka
3. jan 2013

Moje deti od 8 mesiaca spavaju raz denne. Dcera ked sme spali spolu v roku a pol spala aj dve hodimy,poom sa narodil syn tak to bolo horsie. Ale teraz ked ma syn 2 roky,dcera 3.5 chodia spolu spat od 11-12.45 🙂

oblecenieavecicky
3. jan 2013

Môj syn spáva asi od roka už len raz za deň - dve, niekedy aj tri hodinky. Keď som ho chcela uspávať aj doobeda, len plakal a ja som zúrila 🙂 Tak sme to spravili takto a ideme si pekne obaja ľahnúť po obede. A večer mi aj tak nechce ísť do postele pred 21. hodinou, takže keby spal dva krát za deň, bolo by to asi ešte horšie...

vivusika
3. jan 2013

syn spával od roka iba raz za deň, poobede tak cca hodinku..., zato staršia dcéra tá spávala tiež už iba poobede, ale tak 2-3 hodinky a do takmer piatich rokov 🙂

renab
3. jan 2013

cez deň už nespával, iba v noci.

abbie
3. jan 2013

od roka a pol 1x denne 2 hodiny

katuska169
3. jan 2013

moja mala spi len raz zaden 2-3hod. 🙂

sssimi
3. jan 2013

Od 11 mesiacov 1x za deň do 3apol roka.

em83
3. jan 2013

moja mala bude mat 17 mesiacov a spí 1x denne zhruba 1 hodinu..

simca06022011
3. jan 2013

1x denne 2+ hodiny, uz sa cvicime na skorlku.. v jasliach tiez spia iba 1x denne od tej 12tej... do 14tej... podla toho ako sa pobudia

usiko
3. jan 2013

raz denne 3-4 hodiny🙂

trnka77
3. jan 2013

raz denne 2/3 hod

erika8988
3. jan 2013

raz denne tie 2 az 3 hodinky 🙂

monhla
3. jan 2013

Raz denne ledva hodinku a niekedy napriek nenormálnej snahe mamičky, tatinka, babičiek či dokonca krstnej vôbec 🙂 . Ale bolo aj horšie - okolo roka 2x denne po 20 min. My sme v "spánkovej lotérii" dieťa určite nevyhrali 😀 😀 😀

yyyyanula
3. jan 2013

Môj synček (21 mesiacov) spáva raz denne- od 12tej spinká do 15 -16tej. Kedy ako.

chovancova27
3. jan 2013

do roka a pol spával 2x denne, doobeda okolo pol 10 vonku v kočíku a potom okolo pol 1 potiahol hodinu a pol-2... ale potom sám prestal doobeda spávať a spí už len od pol 12 tie 2 hodky...

k_a_j_k_a
3. jan 2013

Obe dcerky spali v 1,5 roku jedenkrat za den. Starsia od roka a mladsia od 8.mesiaca. Spavali najcastejsie 1,5hodiny. Niekedy aj dlhsie, ale viac ako 2,5hodiny to nikdy nebolo. Obe ich ucim (kvoli skolke), ze nemusia spinkat, ale lezat a oddychovat staci. Starsia chodieva tak "spavat" od cca 3 rokov. Teraz ma 4 roky a na obed zaspi vynimocne. Mladsia ma 2,5 roka a este spava.

zebricka23
3. jan 2013

obe deti v tomto veku len 1x cez obed....

1katkas
3. jan 2013

mojho dam spinkat na obed a spi 2 hodiny...takze len raz denne

fra
3. jan 2013

bolo to individualne, všetky deti v tomto veku spávali raz denne- poobede ... avšak starší syn cca v tomto veku prestal poobede spať uplne, prvykrat som dostala z toho normalne šok ale on fakt už potom poobede nespával vobec ... mladšia dcéra spavala poobede raz od roka asi do 6 rokov...

ocko78
3. jan 2013

ahoj uz iba raz cez obed ide medzi 12.00-13.00 ako je unaveny cca 2-2,5 hodinky

janka196
3. jan 2013

u nas to zalezi aku sme mali nocnu. bezne spava doobedu okolo 10-11 a potom poobede okolo 15-16 🙂 ked spinka dobre v noci tak vacsinou mu stacia 2 hodky v case obeda

firstbaby
3. jan 2013

ahoj, nasa ma skoro 2 a 3/4 roka, od 13 mesiacov spi jedenkrat denne na obed po polievke...je to individualne od 1 az do 3 a pol hodiny 😉