Kúpanie bábätka v mori

19. jún 2023

ahojte sme akurát s bábätkom 8m pri mori. Je tu tak cca 30° a more ma 23° myslite že ho môžem v ňom okúpať? Mám pre neho koleso pre babatka tak či ho môžem skúsiť do neho dať.

viestta
19. jún 2023

Ked mu bude voda studena, da to vediet

simca06022011
19. jún 2023

podla mna moze... vyskusaj a uvidis, a na brehu bude voda aj teplejsia, nemusis ho brat od brehu daleko (ja by som ani nie, uplne mam stres kombinacia male dieta, koleso a more :D) . Pripadne, my sme malej capovali vodu do bazena na brehu :D

glorikarebeka
19. jún 2023

Veď pri kraji kľudne,treba ísť postupne
Hlavne treba používať vodeodolný krém s vysokým faktorom

autor
19. jún 2023

@simca06022011 akože ja mám tiež z toho stres 😃ale svokra tvrdí že som moc uzkostlivá. Včera sme mu namočil trošku nohy tak sa jašil bol rad tak rozmýšľam že dnes vyskúšame koleso uvidíme

viestta
19. jún 2023

Vykopte jamu v piesku, tesne pri kraji kde dosahju vlny a tam mu spravte kupaciu mlacku

lulu0123
19. jún 2023

Ved skuste a ked bude spokojny klude nech sa kupe.My ked sme boli s 10 mesacnou nechcela byt vo vode v mori vobec.Mali sme pre nu maly detsky bazenik,hracky,nanosili jej tam vodu a tam sa hrala a bola spokojna.

simca06022011
19. jún 2023

kludne vyskusaj... ale urcite to koleso nepustajte z ruk :DD

luccija
19. jún 2023

My sme dávali do bazéna vodu z mora, ale aj sme ju kúpali veď deti sa radi jasia vo vode.Postupne ju ovlazuj nie hneď do vody a pozor na oci

yanni
19. jún 2023

A coho sa bojis? my sme zili od narodenia poslednych dvoch deti roky v pusti, tak sme pri kazdej co najmensej prilezitosti "utekali" k moru. Vek deti nebol prekazkou. Nemusis ist s dietatom "plavat". Posad ho na breh do piesku, daj mu do ruky lopatku (alebo aj nie) a nech ca clapka. Len prosim ta, tiadne koleso. NIKDY. A uz vobec nie do mora. 8 mesacnemu mozes da v pohode Flipper Swimsafe, ak by ste sa chceli trosku dalej poclapkat, na brehu mu ani to netreba. Ved budes pri nom.

tenerifka
19. jún 2023

suhlasim s tym, ze do mora ZIADNE koleso, radsej rukavniky

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
otazka1
19. jún 2023

@tenerifka ahoj,prečo nie koleso?

tenerifka
19. jún 2023

@otazka1 koleso len do bazena, uz bolo vela pripadov, ze vietor odniesol koleso na sire more aj s dietatom

yanni
19. jún 2023

@tenerifka Ni do bazena nie. Tu v DE dos na to upozornuju. S kolesom sa uz deti aj utopili. Na plaveckych kurzoch vudy zdoraznovali, ze ziadne obycajne kolesa. Je to nebezpecne, dieta sa moze presmyknut a nevynori sa, tiez brani prirodzenemu pohybu vo vode. Najlepsie je dieta naucit cim skor potapat, ako si pomoct ked nevladze (hladat hned breh atd., nikdy sa nezavesit na lidi) a hned na to naucit dieta plavat. Prvotne "plavanie", sa dokazu naucit uz aj deti okolo roka.

tenerifka
19. jún 2023

@yanni pre mensie ako rok je do bazena fajn to koleso, kde akoze dieta sedi. Moje decka boli v mori mensie ako rok s rukavnikmi, a uplne v pohode, my sme koleso nemali nikdy. Vnucku sme mali tu doma v bazene v tom sediacom kolese, ale mala vtedy len 6-8 mesiacov

yanni
19. jún 2023

@tenerifka ani my sme koleso nikdy nemali. Od ca. 6tich mesiacoch sme mali tie rukavniky Flipper safe. Najmladsia dcera dokonca ani to velmi nehcela. V ca. 2,5 roku uz dcery vedeli ako tak plavat, o rok neskor riadne a okolo 4tych narodenin uz robili tu v DE plavecky "odznak" (Seepferdchen). naopak nas treti, jedno co sme robili, este ako 6 rocny nevedel plavat a ani bohovi ho to nik (ani trener) nevedel naucit. A tiez nikdy nechcel nijaku pomocku. Vzdy hysak chytil. Hroza.

otazka1
19. jún 2023

@yanni ani ja napríklad neviem plávať,mám po 30tke,viem že je to hrozne a nedokazem sa to naučiť,vo vode stuhnem..mame aj kolesa aj rukavniky,najmenšej take koleso so sedením ale má 1,5…teraz normalne uvažujem,či je to ok

yanni
19. jún 2023

@otazka1 1,5 rocnemu uz ziadne koleso. Ak mas moznost, chod s nim na plavanie, tam ty plavat nemusis vediet, vo vode stojis. S takto velkymi detmi sa uz da dobre pracovat, naucia sa urcite veci potrebne na zaciatky plavanie(technuku), potom podla sikovnosti (motorika plus chapanie) okolo 3-4 rokov do riadneho kurzu a najneskor v 5tich rokoch bude vediet plavat. potom ale nezaspat na vavrinoch a stale chodit plavat, zdokonalovat technuku a vydrz.

otazka1
19. jún 2023

@yanni máš pravdu 👍