Mlieko Babylove 1+

malfea
17. jún 2020

Ahojte, používate niekto toto mlieko? Dávate aj väčšie dávkovanie, ako je na krabici?

Malý doteraz pil Babylove 3 (od 10 mesiacov) a teraz som mu objednala toto od jedného roka a na krabici je napísané, že sa má používať medzi hlavnými jedlami alebo ako súčasť jedla (kaše a pod) a dávkovanie píšu 90ml vody a 3 odmerky, teda spolu 100 ml mlieka.

Mne ale malý pije 3ku a tam najvyššiu uvedenú dávku z 210 ml vody a 7 odmeriek. A potom ešte 2x po 180ml.

Na webe nič o dávkovaní nemali, podľa zloženia sa mi zdalo podobné tej 3ke, ale teraz váham, či sa nevrátiť k trojke.

Vďaka za vaše skúsenosti.

evkamotka
17. jún 2020

Ja ti nerozumiem. Na kazdych 30ml vody patri 1 odmerka mlieka. Mozes v tomto pomere zarabat mlieka kolko chces. 30,60,90,120,150,180,210,240,270,300.....kolko len chces. Len dodrzuj pomer na kazdych 30ml 1 odmerku.... Pri 300ml das 10 odmeriek. Vyrobca rata s tym, ze nasobky troch ovládame a nevypisuje to na obale cele od 30ml po pol litra

malfea
autor
17. jún 2020

@evkamotka ďakujem za uštipačnú reakciu. Samozrejme si vyššie dávky viem odpočítať, len na predošlých mliekach boli vždy uvedené odporúčané dávkovania aspoň 3, tak som si chcela potvrdiť, či niekto dával aj z tohto typu vyššie dávkovanie, ako je odporúčané výrobcom.

layla12
17. jún 2020

@malfea mňa to tiež prvý krát zarazilo. Baby love 1+ už nie je myslené ako pokracovacie mlieko ( to majú značene iba ako 1,2,3) ale ako "mlieko k jedlu", preto je na krabici uvádzané dávkovanie na max 90ml. Ja som ho ale synovi dávala od roka, v rovnakom dávkovaní ako 3ku a pil cca 180ml večer pred spaním. Alebo ostaneš pri 3ke, porovnávala som si vtedy zloženie a nepamätám si že by bol medzi nimi niaky výrazný rozdiel. Snáď som pomohla.

evkamotka
17. jún 2020

@malfea nemyslim to v zlom. Proste vyrobca neuviedol vsetky nadosky troch ktore existuju, to je cele. Sprav dietatu tolko, kolko pije. Presne toto mlieko, som pouzivala rok a pol, svagrina pri dvoch detoch tiez

henka123123
17. jún 2020

moj ma 2.5 roka a doteraz davam 3ku ale pije uz len rano a vecer a zarabam do 120 vody 4 odmerky 🙂 ale teraz zdrazeli uz 3ku tak prejdeme na 1+ a davkovanie bude to iste na 120 4 odmerky dam

malfea
autor
17. jún 2020

@evkamotka @henka123123 ďakujem vám obom. Ja nemám veľa skúseností s UM, toto je naše druhé, tak som z toho bola neistá, aby som niečo nepokašľaľa. Malý už vypil klasickú dávku, ani si nevšimol rozdiel.

nikayla
17. jún 2020

Ráno, naobed a večer vypije v 210 ml 7 odmeriek. Medzitým má samozrejme plnohodnotnú stravu. Má 15 mesiacov. Tých odporúčaných 90 ml by jej bolo málo.