Moje 3-ročné dieťa sa hrá iba vtedy, keď vykonáva potrebu

30. dec 2022

Už dlhšie ma zaujíma jedna vec a zatiaľ som nenašla odpoveď. Moja malá (takmer 3roky) sa nehrá s hračkami. Ani chvíľu sa nedokáže zahrať sama. Musím byť stále pri nej a aktívne sa zapájať, viesť ju... ALE keď kaká do plienky, čo jej trvá aj 20 minút tak sa krásne hrá, kreslí, stavia z kynetického piesku, hrá sa s koníkmi, s domčekom alebo s niečím čo nájde 🤷 Robí to dlhodobo, nie že teraz začala.... Vtedy ma vyženie z izby, alebo sa tvári nenápadne a je úplne "zažratá" do hry. Prečo to robí? Robia to aj iné deti? Prečo sa hrá iba keď kaká 😅😅😅

marianarem
30. dec 2022

Mozno ked sa sustredi na nieco ine, tak sa lahsie uvolni a ide to z nej. Ono na to treba isty typ uvolnenia. Moj ma 3 roky a niekedy ked naor. 2 dni nejde a uz chcem, aby sa radsej vyorazdnil, tak mu dam na zachode knizku. On sa tym zaujme, cita, recni a zatial sa vzdy podarilo 🙂 Aj sam sa uz pytal, preco to tak funguje 🙂

81anina
30. dec 2022

hmmm aj moj 3r. ked si sadne na nocnik a ide mu tazsie tak spusti monolog rozprava si tam kadeco ho prave napadne a vykaka sa

denden77
30. dec 2022

asi vie, ze ju vtedy nechas.. chce mat klud 😁
moja sa schova za gauc 😁

zorkahorka
30. dec 2022

Moj starsi,ked pustil do pluenky,zacal sa ticho a zaujato hrat 😀 asi bol vtedy spokijny 😀

vamajka
30. dec 2022

Preco 3r. kaka do plienky?

autor
30. dec 2022

@zorkahorka tak moja bude asi podobný prípad 😀

autor
30. dec 2022

@vamajka lebo sa ešte neodhodlala kakať na nočník ani na záchod

andreatytler
31. dec 2022

Hra sa sama, lebo chce byt sama. Deti zacnu automaticky vyhladava samotu, alebo sa schovavat pocas kakania ked dovrsia urcity vek. Je to jeden zo znakov ze je pripravna na odplienkovnie. Vadi jej ked je mokra? Zaujima sa o to co sa robi n zchode? Ak ano, dala by som jej nocnik a par hrciek do zachoda a vyzsvetlila ze tam moze ist a ty pockas za dverami, kym dokaka. Poto to moze ona sama splachnut.