Moje 5-týždňové bábätko nemá stolicu už 5 dní

23. júl 2023

Ahojte, naša malinká je dojcena, občas dokrmim um keď mám pocit že je ešte hladná, ale to vypije max 30ml. Kakanie máva cca každé dva dni. Teraz však už preslo 5 a ešte sme nekakali. Cvičili sme s nožičkami, masirovali bruško, použili teplomer a nič. Pekne prdka ale nejde nič. Ako pomôcť bábätku aby sa vykakalo?

mamamasama
23. júl 2023

Dojčene nemusi kakat aj 10 dni

13riska13
23. júl 2023

Ak je dojcene nemusi kakat 10 dni

aiana24
23. júl 2023

Tak. Ak nema nervozitu a ine problemy tak sa tym vobec netrapte. Mliecko je velmi lahko stravitelne a vstrebatelne, nema "co" kakat :p

amelie2017
23. júl 2023

Moj nekakal aj 2 tyzdne. Bol spokojny, usmiaty. Len posledny den uz bol horsi 😅

ivangeline
23. júl 2023

Nemusi kakat.

banalu
23. júl 2023

Moja nekakala aj 10 dni, max. mala 12 dni. Bola tzv. bezzvyskove dieta. Zjedla kolko spotrebovala a na 💩 uz neostalo 😂 a ani nikdy nemala take tie kakanice az po zatylok 🤷‍♀️ ani ked presla na UM to nebolo nic svetaborne 😁
Pokial prdka, je spokojny a stastny, neriesila by som.

juliacenc
23. júl 2023

Su aj take slamky akoby to strcis do ritky a vraj sa potom vykaka. Kupuje sa to v lekarni. Ale tiez si myslim, ze ak sa babatko citi ok, tak to nevadi a pride to samo.

minesasubu
23. júl 2023

Nas maly na MM mal zo zaciatku interval kazdy 12 den potom 9 potom 6 a ked sme zacali s prikrmami tak to bolo aj niekolko krat za deň , joooj spominame ake to bolo ked to bolo raz za 12 dni 🙂
kedze som to mala nastudovane tak som vedela ze 10-12 dni ked dieta nekaka je ok

anavixy
23. júl 2023

Riad sa tym, ci je dieta v pohode. Pokial je spokojne, vetry odchadzaju, prospieva, tak nemusi kakat. Tych 10 dni je orientacne, moze to byt aj 12 aj 14… dolezite je ako sa citi dietatko. Rektalnu rurku (alebo teplomer aj ked tomu moc nefandim) pouzit LEN v krajnom pripade, ked dieta realne samo tlaci a neodkaze sa vykakat, nie ked si rodic mysli ze uz by malo kakat. A dokrm by som tiez vynechala, tych 30ml podla mna nepotrebuje, radsej nadojci zasa za kratsi cas.

nikpa
23. júl 2023

Keď nemá problém s bruškom, nekrci sa, neplače, spí a papa tak je úplne v poriadku. Ak väčšinu jej stravy tvorí materske mlieko, nemusí kakať aj 14 dni, aspoň toľko som ja zažila. A všetko bez jediného problému.

vasjar
25. júl 2023

Je to normálne. Nás 3 mesačný, cca pred mesiacom nekakal 8 dní, ze ako to netrvá viac ako 14 dní je to vraj ok

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. júl 2023

Ďakujem vám dievčatá, potešili ste ma svojimi komentármi 😚 už sme sa vykakali, tak sme sa tešili aj s ockom 😃