5 týždňové bábo už 5 dni nekakalo. Je to v poriadku?

misell24356
29. júl 2012

Ahojte, mam 5 tyzdnoveho chlapceka , je dojceny. a problem je v tom ze uz 5dni nekakal, iba ma pocikanu plienku a prdka. je to normalne?

lulu19
29. júl 2012

ano je kojene deti nemusia kakat kazdy den mozu kakat aj raz za 2 tyzdne 🙂 🙂 🙂 je to v poriadku pokial ho brusko neboli

veronininika
29. júl 2012

Ahoj, je to normálne. Mne pediatrička povedala, že môže kakať do každej plienky alebo nemusí kakať aj niekoľko dní, a pritom je to v poriadku. Tiež som sa bála, lebo malá mi nekakala aj 5 a viac dní. Teraz jej dávam probiotiká BioGaia a kaká mi každý deň. Pokiaľ je bábo spokojné, nemusíš sa obávať 🙂

jankako
29. júl 2012

Je,dojčene detičky nemusia kakať aj viac ako 4dni,pretože materské mliečko je lahko strávitelne.keby ho bolelo bruško bol by plačlivý a nervozny a videla by si že sa ako sa vraví pučí.vtedy treba trošku pomocť bud cvičením nožičkami,alebo rektálnou hadičkou 🙂

1234lubka
29. júl 2012

moj kakal raz za 7 dni a niekedy aj tri krat za den je to normalne pokial je kojeny, u mojej pediatricky jedno babetko nekakalo tri tyzdne a bolo ok

sssimi
29. júl 2012

Moja nekaká aj 11 dní. Pokým nie je plačlivý (myslím viac ako je obvyklé), tak je všetko ok. Všetko mliečko vstrebe 😉

amulienka
29. júl 2012

@misell23456 ahoj v pohode, moja kakala raz za 2 tyzdne dlho, ale len do 4 mesiaca, potom uz zacala po prikmoch pravidelne. bud rada 🙂

angellinka
29. júl 2012

je to ok,dojcene deti nemusia kakat kazdy den,moj kakal kazdu nedelu 😉

dusko14
29. júl 2012

Je to úplne v poriadku. Môj drobec kakal raz za 13-14 dní 🙂

cayrez
29. júl 2012

Vasa pediatricka ho pozna, chodite na poradnu, treba sa poradit. Za to clovek nikdy nic neda. Staci zatelefonovat Dr. a opytat sa jej po telefone. Hm?

http://www.clinic24.eu/clanky/99/stolica-dietat...

v tomto clanku je popis ako zhruba vyzera vypradnovanie u deti rozdelene podla veku dietata a aj podla toho, ci je babo dojcene, alebo nie.

lenka311
29. júl 2012

je to úplne normálne.. Pokiaľ nemá bolesti... /to by Ti plakal a skrúcal sa, celkovo by bol nepokojný../
My máme rekord 7dní, vtedy som už aj volala lekárke, tá mi vysvetila, že materské mlieko je výborne stráviteľné a najdlhšie videla kojené dieťa bez stolice a problémov 12dní...
Mama mi poradila že keď vidím že sa chce vyvkkať a nemôže, tak sa jej mám v ritke poprechádzať špičkou teplomera namočeného v olivovom oleji, pocvičiť jej nožičkami a masírovať brucho masťou Pupík... ale to až keby boli problémy - toto vždy zabralo..
Keď som ju už prikrmovala kakávala každý deň.

rebecca2006
29. júl 2012

úúúplne. ak je v pohode, tak to nerieš, my sme kakali tak cca 1x za týždeň...

lauricka
29. júl 2012

v poriadku. Ak budes mat pochybnosti, konzultuj pediatra.

jlp
29. júl 2012

babo nekaka lebo vsetko spotrtebuje na rast a vovin, neboj sa, kludne moze nekakat aj 10 dni...kym pribera a je spokojne, tak je vsetko fajn

januliku
30. júl 2012

Moja dcerka kakala od 5.t az do 5,5m len 1x za tyzden, vzdy v utorok rano 😉, ale to bola vzdy poriadna kopa 😀, hned sme museli ist do vane. A to bola kojena asi na 70% a prikrmovana nutrilonom na 30%. Malo to svoje vyhody, nemusela som tolko prebalovat a vzdy som vedela, kedy to pride. Ked sme zacali s prvymi prikrmami, vsetko sa upravilo. Teraz kakame skoro kazdy den, niekedy aj 2x za den.

andrejka1983
30. júl 2012

je to uplne normalne...kojene dieta kaka niekedy iba raz za týžden...je to stale v norme,a kakaju na žlto a riedko, nekojené by mali kakat každý druhý den a tvrdšie 🙂...a ak prdka tak je všetko v poriadku

zmrzlinkams
30. júl 2012

ak je kojeny tak ano 🙂

novamama
30. júl 2012

je to normálne, môj synček sa vykakal až po 14 dňoch a bolo všetko v poriadku

maryol
30. júl 2012

ja mám doma rekordérku, keď bola len na materskom mliečku, nekakala mi 21 dní a všetko bolo v poriadku - doktorka skonštatovala, že má dokonalé trávenie :o)

aknel1985
31. júl 2012

moja dcerka nekakala aj 10dni , materske mlieko je lahko stravitelne a asi mala vsetko vyuzila no a potom ked uz prdkala hura kaky bolo vonku

catrena
3. aug 2012

mne mala nekakala 15 dni-rekordmani u doktorki,ale to sme brali maltofer,tak si myslim ,ze preto a tiez bola len kojena