Motivácia dieťaťa na chodenie

martinkamly
14. mar 2023

Prosím poraďte ako motivovať aby už aj môj malý začal sám chodiť. Zajtra má 16 mesiacov. Okolo nábytku prejde aj sám že sa pridržiava. A chodiť má veľkú chuť využije každého chytí za rúčku a ide. Ale sám sa vôbec nechce odvážiť.

pataja
14. mar 2023

@martinkamly nestresujte, je to prirodzený vývin, netreba nič siliť, ak bude chcieť a bude si sebou viac istý odváži sa a bude skúšať...potom ho už nezastavite 😉Pre deti je vsak velmi dobre z hladiska vyvinu chrbtice aby čo najdlhšie stvornoskovali. Odborníci dokonca odporúčajú sa hrať s deťmi na lezenie aj keď už chodia. Skúste pozrieť rôzne články od fyzioterapeutov. Hlavne kľud, netreba porovnavat z inymi detmi a nepocuvat v tomto starších, lebo to je generacia, ktorá vyrástla na choduloch a vodeni za rucicky...

marianarem
14. mar 2023

@martinkamly Moja skusenost (ale teda iba s jednym mojim dietatom) je, ze nenamotivujes. Zacne chodit, ked bude chciet a bude sa na to citit. Moj 4nozkoval az 8 mesiacov, okolo nabytku chodil 7 mesiacov a az potom zacal chodit. Neboj sa, urcite raz zacne.

viestta
14. mar 2023

Nijak nenamotivujes. Ked naberie odvahu sam sa pusti do priestoru

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
14. mar 2023

@martinkamly nemotivovat. Pride to samo. Nechat ho tak 🙂 neporovnavat s inymi detickami... a hlavne ziadne choditka a tlacitka dopredu a neviem co estr

ivangeline
14. mar 2023

Nebrat za rucku. :D

prabinka
14. mar 2023

Najhoršie je to, ak sa deti porovnávajú. Treba si uvedomiť, že tak ako aj dospelí sú proste deti jedinečné a každé je iné. Keď bude na to pripravené, tak neboj sa ty nič, veľmi rýchlo so s tým poradí

nykkushka
14. mar 2023

Úplne jednoduchá rada - nedať mu rúčku, keď si ju pýta na chodenie. Bude "donútený" nabrať odvahu a skúsiť sám. Takto je lenivý niečo nové skúsiť, lebo vždy je tam ta pomocná ruka ☺️

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stvura
14. mar 2023

kedy zacne vtedy zacne, jeden skor, druhy neskor a hotovo...neriesit je najlepsia rada - podla popisu to bude cochvilka, horsie by bolo ak by lezal a nemal chut napredovat, vase dieta je uplne v poriadku- len budte rada, netreba za nim behat 🙂

siska53
14. mar 2023

@martinkamly prosim ta, nechaj ho. On sa pusti sam, nepotrebuje ziadnu specialnu motivaciu. Ja i dcera sme zacali chodit v 18.mesiacoch.

majlo1234
14. mar 2023

Povedz si tak, urcite raz zacne chodit, do 18tky sa plazit nebude😊 ja som tiez uz bola na nervy, a aj nas opatrny syn sa raz pustil. Teraz ma rok a pol a stale to neni nic moc, ale pride to u kazdeho dietata, len treba vydrzat

heln
14. mar 2023

@martinkamly preco motivovat?
mozno mu potrebuju zosilniet svaly, dozriet nervova sustava a ked to nastane, tak zacne chodit sam...
alebo ho chces motivovat a potom stresova pri kazdom kroku, kam spadne a o co si buchne hlavu?

cali2016
14. mar 2023

@martinkamly Moji svokrovci sa snazia vodit moju 14 mesacnu za ruku a slak ma ide trafit, ked to vidim.Uz sme im a clanky preposielali, ze je to skodi dietatu a moze spomalit vyvoj.Napriek tomu to robia, ked sme u nich.Stara skola, co uz.Este ze sme u nich len 1x tyzdenne.Takze za mna urcite nevodit za ruky, v mozgu dietata sa nevytvoria tie spravne prepojenia. Ako mi povedal ortoped na prvej navsteve- vasa dcerka musi vsetko robit sama.