15 mesačné dieťa nechce chodiť

pajinka21
7. apr 2019

Ahojte Mamini. Chcela by som sa spýtať kedy vaše detičky začali chodiť? Mam 15.mesacneho synčeka teraz v Apríli bude mať 16.mesiacov a ani za svet nechce chodiť. Sam popri nábytku chodí ale ako náhle ho chytím za ruku tak nechce chodiť, proste si sada a ide po štyroch. Už som zúfalá a neviem co mam robiť. Každý deň s nim skúšam chodiť a on nič, nechce ale sám popri nábytku chodí pekne. Viem ze možno príde jeho čas a není to dobre siliť ale už bude mať 16.mesiacov a žiadne náznaky ze by chcel chodiť sám alebo za ručičku, ale popri nábytku chodí krásne. Vedeli by ste mi prosím poradiť čo mám robiť? Ďakujem

hettinka
7. apr 2019

@pajinka21 nenúť ho, len mu vyrobíš stres a začne ešte neskôr. Ak chodí popri nábytku, je otázkou času, kedy sa osmelí, naberie istotu a vydá sa do priestoru. Ja mám 2 deti, staršia behala v 11 mes, mladší až v 15,5 mes., aj to nejaký čas len v byte, kde to poznal, vonku nie. Sú iné povahy, dcéra do všetkého sa vrhá "po hlave", syn je opatrný, všetko si poriadne naštuduje a zváži, kým to urobí.

Inak, technika chodenia popri nábytku je úplne iná, ako chodenie v priestore. popri nábytku chodí dieťa do boku, normálne chodí dopredu ... takže ak mu chceš pomôcť, kúp mu chodítko, ktoré bude tlačiť pred sebou (nie pavúka!). Ale aj bez chodítka sa časom naučí, dôležité je, že stojí a snaží sa.

yanni
7. apr 2019

Nesil to. Do 18 mesiacov ma cas. A uz obec ho nevod za ruku. On sa musi sam osmelit. V priestore sa sam bez pridrzania z drepu postavi?

amieima
7. apr 2019

@pajinka21 dcérka začala tiež chodiť až po 15tich mesiacoch. Osmelila sa,keď sme kúpili kočík,ktorý mohla pred sebou tlačiť. Postupne sa ho pustila a začala chodiť sama.

conspi
7. apr 2019

@pajinka21 ja by som to tiež nesilila. Keď sa na to bude cítiť pustí sa sám. Nenúť ho. Bude sa zbytočne stresovať

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diabliq6666
7. apr 2019

Moj sa pustil na 17 mesiacov chodit..
Do 18 mesiacov netreba riesit, pokial chodi okolo nabytku a pod...tak hovorila neurologicka

pajinka21
autor
7. apr 2019

@yanni áno, sam sa pekne postaví, on ma aj dobru stabilitu, len to chodenie samému bez podopierania nábytku mu nejde, nevadí, dám mu teda čas ako vravíte 🙂

pajinka21
autor
7. apr 2019

@hettinka ma choditko ktoré môže tlačiť, má aj pavúka ale ani o jedno nemá záujem. On je spokojný keď chodí po štyroch a keď sám chodí popri nábytku, ale ďakujem za radu, nebudem to teda siliť a počkám keď príde jeho čas 🙂

sense
7. apr 2019

Ked bude jeho cas sa pusti...ani nasa nechcela nikdy za ruku chodievat,ani som ju nenutila ,...chodila popri stenea stvornozky...az prisiel den ked sa pustila...ale "rychle presuny" robila dalej.stvornozkt

asia83
7. apr 2019

@pajinka21 Načo ho beriete za ruky? Veď on sa raz pustí, možno zajtra, možno o dva týždne. To vám viac záleží na okolí a pár dňoch než na vlastnom dieťati?

ericavargo
7. apr 2019

podla mna ma cas, do 18-tich mesiacov je to stale ok, ved uz chodi sam popri nabytku, ked sa osmeli, pojde aj do priestoru sam...

mogaa
7. apr 2019

Naša začala v 14.mesiacoch, tiež sme boli nešťastný že nie a nie sa pustiť sama....sú jednoducho opatrnejšie deti a také čo idú do všetkého po hlave....našej pomohlo to chodítko....bez toho aby sa držala niečoho pevného sa tiež ani nepohla, račej si sadla a odštvornoškovala si🙂 keď bude teplejšie treba ísť na ihrisko a tam keď uvidí ostatné deti tak sa rozchodí aj zabudne byť opatrné🙂

mogaa
7. apr 2019

hop, boli sme nešťastní nie nešťastný🙂

livia341
7. apr 2019

@pajinka21 nestresujte sa hlavne a zbytočne, môj mladší začal chodiť až 17 mesačný čiže stihol do 18 mesiacov,lebo na okolí ma varovali že budem musieť ísť na neurológiu. A teraz mam ďalší problém, že má už 2roky aj 4 mesiace a ešte stále nerozpráva, len mama, tata, mňam, havo. Čiže som to čakala, že keď neskôr začal chodiť tak aj rozprávať bude asi keď začne chodiť do škôlky. Chalani majú čas a každý je iný vyvinom. Starší bol šikovnejší keď mal rok tak chodil aj rozprával.

mimer
7. apr 2019

Jooj moja este stale sa da na kolienka ked jej to je pohodlnejsie a rychlejsie..fakt to netreba silit 🙂

michalka4193
7. apr 2019

Určite sa naberie odvahu nasa prva tiez nechcela a potom sme ju nacapali samu v detskej ako chodi

lenpi
9. apr 2019

Nevodit za ruky, nedavat choditko (meni stabilitu a sposob chodze), cim dlhsie lozi a obchadza, tym lepsie - posilnuje brusne a chrbtove svalstvo. Minimalne do 18 mesiacov ma cas. Chapem, ze sa uz neviete dockat, poznam to, nasi starsi zacali jeden v 14, druhy v 16 mesiacoch, tiez uz som bola napata, ze kedy konecne, a prislo to.

maris5
9. apr 2019

Nas tiez zacal az po 15. mesiaci. Rano klasika a popoludni sme boli na ihrisku, kde sa zrazu pustil chodit. A odvtedy chodil.

pajinka21
autor
9. apr 2019

@livia341 môj zase rozpráva také mama tata, Dada a blaboce, ďakujem za radi, dám mu cas 🙂 nech sa spustí sám

pajinka21
autor
9. apr 2019

Mamini, ďakujem Vám za rady a podporu

lubina
9. apr 2019

@pajinka21 chce to len klud, nasa mladsia sama nechcela chodit do 22 mesiacov a pritom normalne chodila, ale iba za ruku. Uz som to aj s dr riesila a ona mi povedala, zez ma proste strach, ze to chce len cas. Rozpravala na druhej strane od 11 mesiacov. A moja starka mi povedala, ze ak dieta skoro hovori, tak neskor chodi a naopak, ale ci je to pravda neviem, no u nas to platilo. Dnes ma dcerka 10 a beha a chodi, ziadny problem 😉

slavka12455
9. apr 2019

Nas zacal v 16 mesiacoch. Z dna na den chytil odvahu a siel sam. Teraz v maji bude mat 2 a mame problem ze papat nehce sam s lyzicou. Zase na nocnik je sikovny. Kazde dieta ma svoje tempo.

nefertiti7
4. nov 2020

Moje deti začali až v 18 mes ale cvičili sme aj sme mali hypotoniu...a nie je to v 15 nič nezvyčajné.

adel191
24. nov 2022

Ahoj maminky chcela by som sa spytat mam 15 mesacnu dcerku no este stale nechodi sama ale v pavuku chodi ako strela ale ked ju viberem von z neho aby chodila po zemi sama tak v tom mente sadne na zem a len stvornozkuje popri nabitku sa postavy no neda ano krok a hned po sekunde sadne .Je to v norme ?Dakujem