Na rizikovom + doma staršie dieťa

mishaella
17. dec 2018

Ahojte mamky, najma tie tehotne tiez na rizikovom, ktore mate popri tom doma este dalsie energiou nabité dietko, ktore vam ale napr nevzali este do skolky, ako je tomu aj u nas.
Ako ste to samé davali/davate, ked este nemate ani narok na vychadzky? Viacmenej ste doma preto, lebo pri navrate do prace by vam starsie nemal kto strazit (ani rodina na blizku), vase pracovne miesto uz nie je a vytvarat nove sa firme pochopitelne nechce ,takze uplne nedobrovolne vazenie :( alebo uz len vypoved dat. Zatial mam aspon status zamestnanec.
Uz sa aj s tou myslienkou vypoved dat pohravam, lebo po materskej mi ju daju tak ci tak. Len mam obavy aby som skrz to neprisla o narok na materske, po rodicovskej som si este cerpala zostatkovu dovolenku takze do nemocenskeho prihlasena spät som, ale v tomto štate cert nikdy nevie.
Lenze ako doma neprist o rozum, kedze dietku chyba pobyt vonku (zvyknuty bol na minimalne 2 hodiny niekedy aj 2x denne), doma sa nudi, pozerat telku ani ja nechcem aby pozeral cely den, ani hrat sa mu nechce cely den pochopitelne, pyta sa za detmi vonku, cas sa vlecie ako sopel?.. nechape preco musi byt vnutri ked mu nic nieje, a ani ja neviem ako mu to vysvetlit kedze ma pravdu. A defakto mne to tiez neprospieva, lebo lezat, sediet dlho nemozem skrz bolesti chrbtice, naopak chodza mi pomaha, vtedy boli najmenej alebo vobec. Je to na prasky. :(
Potesi ma kazdy vas tip, skusenost, ako ste si kratili cas, prezili tie monotonne dni. co vam dodavalo voebc motivaciu a chut do dalsieho dna, ale aj pocit spolupatricnosti, ze v tej pakarni niesom sama. 🙂

Este keby aspon tie Vianky nesli. Chcela som ist mamke na hrob pred nimi a ani tam nemozem, bez toho uz ani byt nemusia. :(

mishaella
autor
20. dec 2018

@maminecka2 len je to smutné že voči nám ženám najmä iné ženy majú taký prístup. Co by sme mali držať spolu tak je to presne na opak. V mnohých veciach.

mishaella
autor
20. dec 2018

@maminecka2 to aj budem, hoci pre gynekológa asi problémy s chrbticou v tehotenstve niesu očividne dostatočný dôvod. Ten posmešny pohľad, keď som jej spomínala ze chodím a naďalej potrebujem chodiť na rehabilitácie, aby sa mi to nehoršilo, mam pred očami. Paradoxne keď tam prišiel muž a spomenul jej to isté, už zrazu nebol problém a ešte s milým úsmevom. 🙄

maminecka2
20. dec 2018

@mishaella No, je to fakt cudne. Ja by som zvazila zmenu doktorky, ja z duse neznasam taketo spravanie. Nech ide kydat hnoj! 😱 Ja som tiez z oboru a v zivote by ma k nikomu, a uz vobec nie k pacientovi, nenapadlo sa takto spravat. Este k tehotnej 🤦🏼‍♀️.

mishaella
autor
21. dec 2018

@maminecka2 keby to nieje súkromné a ročný poplatok nestojí že dosť tak aj mením. Ale nemám ani žiadneho iného náhradného lekára, kde by som si trúfala ísť už teraz v polke tehotenstva. A do konca februára to už nejak vydržím, už len pár poradni a potom k porodnikovi pôjdem.
Ale možno mi bude musieť vystavovať aj celú PN nanovo lebo môj úžasný skvelý zamestnavatel mi nebol schopný dat vedieť ze kvôli nej sa mi kráti dovolenka v tomto mesiaci čiže tu starú co som si čerpala a po nej mala nastúpiť na PN skrátil o 2 dni. A tým pádom som to musela v PN opraviť, nebol čas bežať k lekárke zas v ten deň lebo lekárku nemám za rohom ale v inom meste a firma chcela aby som im to poslala ASAP kvôli uzávierke, jej som len volala aby si to u seba tiež zaevidovali. Čiže možno vráti PNku sociálka že je neplatná. Hlavne ze firmu som neraz od októbra atakovala nech mi potvrdia písomne počet dovolenkových dní na ktoré mam nárok a ktoré si môžem vyčerpať a neurobili to doteraz, ved načo. Mať v paži je tiež prístup. Keď sa darí tak sa darí.
Takže už úplne budem za debila pred lekárkou nie vlastnou vinou. 😬

maminecka2
21. dec 2018

@mishaella Joj no, poznam ten pocit byt za debila. Ja to potom vzdy tyzden rozdychavam 🙁. Urcite to dopadne dobre, len bude treba zas vybavovat. Uz to teraz neovplyvnis, tak si rozbal cokoladu a trochu sa odreaguj.

mishaella
autor
22. dec 2018

@maminecka2 veru, kým ešte neviem výsledky cukrovkoveho tak aspoň obalujem nervy. 🙂 Len to naštve, človek dodrží všetko, včas a nakoniec to je aj tak zbytočne, nejakého úradníka nebude zaujímať že to nebolo mojou vinou, že ženskej na HR je ta ťažko odpísať a potvrdiť dátum ani po xtej žiadosti.