Nastrelenie náušníc

monika494
10. nov 2018

Dobry den, kde v okoli Noveho Mesta n/V ste davali nastrelovat resp. prepichovat uska dietatka? A v kolkom mesiaci zhruba?
Dakujem

drakvak
10. nov 2018

Prepichuje ušká detská lekárka v poradni, naša mala 1 mesiac, keď jej prepichovali. Nastreľovanie sa robí tuším až od 3 rokov... prepichovanie treba asi stihnúť, kým je to bábätko, max. do 1 roka, potom už poznajú ihlu a môže to byť traumatický zážitok. Ale zase pre väčšiu slečnu je nastreľovanie motivácia, že keď vydrží, môže nosiť náušnice 😉 V oboch prípadoch - vyhľadať skúseného človeka, hlavne nech prepichne ušká správne symetricky a nie príliš nízko (to som si všimla u mnohých mladších žien, že majú dierky v ušiach veľmi nízko a ťažšie náušnice im neprirodzene natiahnu ušný lalôčik). Asi sa to správne podarí vymerať vtedy, keď je dievčatko ešte bábätko a je pokojné, lebo nevie, čo sa ide diať...

arabeska
10. nov 2018

@monika494 neviem kde u vás, ale u nás to robí aj pediater. Malej nastrelil ako 10 týždňovej 🙂 nie je pravda že až od 3 rokov. V mojom okolí sa všetko len nastrelujú

drakvak
11. nov 2018

@arabeska Zrejme máte čerstvé informácie, moja dcéra ma už takmer 10 rokov a naša pediatrička je päťdesiatnička, takže len klasicky prepichuje ihlou... mladší lekári asi modernizujú, to je dobre 😊

arabeska
11. nov 2018

@drakvak skúsenosť mám čerstvejšiu to je fakt, ale náš pediater má cez 60 rokov 🙂

lavender21
11. nov 2018

Neviem kde nastreľujú u vás, u nás v meste nastreľujú v zlatníctve dieťaťu od 3 mesiacov. Malej som dala nastreliť keď mala 4 mesiace a bola som veľmi spokojná...

monika494
autor
13. nov 2018

@lavender21 a v ktorom meste ste davali nastrelit?

lavender21
14. nov 2018

@monika494 v Liptovskom Mikuláši

monika494
autor
15. nov 2018

@lavender21 aha. To mam trochu od ruky 🙂

monika494
autor
15. nov 2018

Kazdopadne dakujem za rady. Uz viem,ze v okoli NMnV prepichuje pani dr. v Cachticiach