Nechávate dieťa behať bosé po tráve?

terezka1947
15. jún 2013

Ahojte baby,
poradte...bojim sa,ze sa mu v nich taka mala nozicka 'pokazi"....a trava je sice ok,ale zase mame vela mravcov,same osy...atd..bojim sa ho nechat boseho...no a konecne som chcela zacat oducanie od plienok....

zitaje
16. jún 2013

@sirinka tiez nechapem, co je zle na tom, ked beha male dieta po vlastnej zahrade napr. len v tricku...

@tova a preco je lepsie ucit deti, ze cikat do plienky je ok? 😉 Vsak to mas to iste, docasne riesenie, kym sa dieta pocikava. Par mesiacov bude cikat po zahrade kade-tade, potom sa nauci a zavedu sa pravidla, vsak pohoda.

jonas17
16. jún 2013

boože, niektoré ste tu strašne úzkostlivé, že štipne včela, alebo mravec, tak štipne, ved to sa stane v živote určite viackrát a to bude dieťa aj obuté aj oblečené...snád má na dvore každý poriadok, nemá klince či sklo...ved dieťa nebude bosé behať po
stavenisku...potom to niekedy vyzerá tak, že dieťa nevie chodiť ani obuté po vysokej tráve, lebo má z toho strach..a kliešťa tiež chytí človek aj oblečený, tak snád nebudem celé leto stresovať a rozmýšľať, či náhodou v našej záhrade nie je nejaký....

tova
16. jún 2013

@sirinka co je na tom dobre? toto sa robi len na sk, aj to inteligentny ludia nedovolia. Ked pridu sk na dovolenku, cudzinci pozeraju ako na kralikov a netreba sa divit ze Tolko deti odobera ss slovakom v cudzine, lebo na to cudzinci otvoria usta.

silviami
17. jún 2013

@katka116 kliešťa chytíš aj oblečená a obutá, mne malá doniesla kliešťa z dvora v škôlke

jonas17
17. jún 2013

@tova hm, tak ked kvôli tomu odoberajú deti, že behajú po záhrade, dvore holé, tak zbohom zdravý rozum...som rada, že žijem v neinteligentnej krajine a nemusím sa báť, ked si moje dieťa stiahne na dvore gate....v zahraničí sa tuším deti rodia s figovým listom na zadku a predku a veľmi by ma zaujímalo, ako matka dokáže "inteligentne" vysvetliť ročnému dieťaťu, že sa to nepatrí...

sirinka
17. jún 2013

@tova dobry vtip... Neviem, v kolkych krajinach zijes, mne len moje sestry ziju v troch roznych europskych krajinach a nikde tam ani domaci nemaju problem nechat deticky v lete na holo v sukromi. Take nemecko je krajina, kde nudizmus je velmi oblubeny napriklad... Rozmysli si skutocne dvakrat, co napises skor ako tu budes rozdelovat ludi na inteligentnych a neinteligentnych, lebo tym utvaras len obraz o sebe samej...

seraa
17. jún 2013

uplne suhlasim s @tova
deti nemaju co behat vonku nahe a cikat kde chcu sak snad nejaky rozdiel medzi nami a zvieratkami musi byt
ja som teda zila v 4 rozdielnych svetovych krajnach nie len europskych a uplen normalne to nie je @sirinka
to ze v nemecku je nudizmus oblubeny neznamena ze je to normalne (vid percnte pedofilov atd)
v nemecku je aj obezita a teraz co ? mame to pokladat za normlane?

pallacinka
17. jún 2013

@sirinka Prave som chcela napisat o Nemecku- z mojej skusenosti tu ludia s nahotou maju ovela mensi problem ako my Slovaci, deti nielen doma ale bezne aj na kupaliskach a ihriskach behaju uplne hole a ked chce ist niekto do sauny alebo term. kupelov, tak v plavkach ho odtial vykazu. Asi to bude tou inteligenciou 🙂

sirinka
17. jún 2013

@seraa pre mna nie je normalne uz tak male dieta zvazovat nejakymi predsudkami a ze v case, kedy sa oduca od plienky sa vycika niekde na zahrade do travy je pre niekoho prejavom nizkej inteligencie rodicov alebo prirovnavanie ku zvieratkam...tak k tomu tazko cosi dodat....

sirinka
17. jún 2013

@seraa co sa tyka porovnania s obezitou atd... Ja som reagovala na prispevok od @tova, ktora porovnala slovakov so zahranicim... Nic viac nic menej, nepisem, ze mame si z nich brat priklad, pisem, ze v mnohych krajinach to funguje rovnako akou nas....

kvetinka211
17. jún 2013

@terezka1947 kebyze mam vlastnu zahradu, tak ho urcite necham behat, nech si uzije ... mravce nic take hrozne nespravia, osy su riziko, ale pokial nie je alergicke na ne tak to nie je take hrozne. U nas vonku pri ihrisku sa neda lebo nechcem vediet co by sme za chvilu mali v nohe 😖

A ta diskusia o nahych detoch ... je velmi smutne ze zijeme v takej dobe ze to niekto vobec riesi ... my sme behali do nejakych 3-4 rokov nahi po plazi, pri jazerach a na kupaliskach a bolo nam super. Teraz by som sa uz bala tak nechat synceka na verejnosti, lebo sa uplne zmenila spoloenska klima. V Amerike su posrati aj ked si muz vyzlecie tricko, zda sa ze tato chora kultura prichadza uz naplno aj k nam. A o vadnych ludi tam teda nemaju nudzu, aj ked oficialne vadi aj kusok prsnika vo filme.

domak2
17. jún 2013

@seraa
@tova Ja zas suhlasim so @sirinka . Ked idem v uk na pieskovisko tak len otvaram oci ako povyzliekane tu tie deti behaju. A jedno krasne nedelne rano som videla dietatko dokonca uplne nahe . A to nebolo ziadne u nich na zahrade ale normalne verejne pieskovisko s ihriskom pre deti. A nejak som socialku nepostrehla, zeby spehovali za plotom. 🙄
Inak predavaju take tie obrovske plastove bubliny, co sa v nich da tocit , tam by sa ani klieste nemali dostat 😀

seraa
17. jún 2013

@domak2

verim tomu ze to boli cudzinci a nie anglicania...

ale to je jedno kazdy m iny nazor a bol vychovan inak
nikdy to nebolo ze by deti na pieskovisku v meste niekde behali nahe , len na dedine v zahradach doma maximalne
ale dnes uz sami nevieme co je v normale a co nie, sami si posuvame latku kde chceme a urcujeme co je ok a co nie, kedy sa nam zachce

domak2
17. jún 2013

@seraa ja zas verim tomu, ze nie. Ale je pravda , ze som sa ich nepytala. Minimalne vsak hovorili po anglicky.

sirinka
17. jún 2013

@seraa ale pokial pozorne citas, ja sa cely cas bavim o nahote v sukromi... moja otazka bola polozena strucne a jasne... a tu latku posuvame ktorym smerom? kedy sa vlastne z nahoty stal taky strasiak?

barchee
17. jún 2013

ja nenechávam malého behať po tráve bosého, lebo mňa ako dieťa tak štipla včela do nohy a nechcem, aby sa to stalo aj jemu 😉 je naboso ale má kroksy, v tráve môžu byť všelijaké hmyzy, čo ho môžu štipnúť, chcem sa tomu vyhnúť a nemyslím, že by prišiel o šťastné detstvo, keď nebude po tráve behať bosý 😉 a čo sa týka cikania, má slipky alebo kraťase a musí sa vypýtať 😉 tak ako bude oblečený aj inokedy a bude sa musieť vypýtať....

terezka1947
autor
17. jún 2013

no ja sa fakt nestacim cudovat 😠 preco by mamy deti,kt. behaju doma,na vlastnom dvore,kde ich nikto okrem rodicov nevidi nahe, boli menej inteligentne?
to je az na zasmiatie,ze sa v kazdej teme najde mamicka-supermama,kt musi kazdeho poucit aky je hlupy a aby tu jeho hlupost este zdoraznila,zoberie si nejaky priklad z cudziny 😠
je cudzina automaticky meritkom mudrosti,spravnych nazorov,atd.?
Boze moj,mamicky....to sme ozaj take hlupe? 😀
nehnevajte sa,ale uz svoje deti strazime,nedovolime im nic a ani si k nim nic(ani jedno male akoze capnutie po zadku,ani zvyseny hlas-ved co keby nas niekto videl),no ale nemam pocit,ze by bolo menej uchylov,menej agresivnych ludi,menej znasilneni.... 😖
myslim,ze kazda mama sa snazi vychovavat svoje dieta najlepsie ako vie...ale zachadzat do extremov....no,to uz hadam nie 😒
moje dieta bude behat po dome nahe,bude take behat aj po zahrade....a ked mu dam jedno vychovne pohladenie po zadku,tiez to otvorene [priznam.....som neinteligentna...co uz 😀
mamicky,dakujem za vsetky nazory o croskach 😀

tova
17. jún 2013

@jonas17
@sirinka
@pallacinka
@terezka1947 ani viac nekomentujem ,napisala som nazor aky mam nazor na takychto rodicov co nechavaju deti behat nahe, je robim rozdiel medzi psom a dietatom.

sirinka
17. jún 2013

No musim povedat, ze v tomto momente som nesmierne stastna, ze my na odlisenie sa od psov nepotrebujeme oblecenie 😵

lencika
24. jún 2013

ja nechavam svoju dvojrocnu dceru chodit doma na zahrade bosu, lebo aj ja chodim a nezda sa mi zeby jej to vadilo a k tej nahote damy robme tak ako my myslime ze je dobre kazda z nas ma inu metodu vychovy 🙂

dadica
24. jún 2013

@terezka1947 Ja a deti (2,4 roky) chodíme celé leto bosí po záhrade, aj po dome. Ja si myslím, že to nohe skôr prospieva. A keď je veľmi horúco, tak chodia len v gaťkách, resp. slipkoch. A k tomu odúčaniu... Máme aj šerblík na dvore, ale deti si radi ciknú aj do trávy, nepríde mi to nechutné, malá je bez plienok asi dva mesiace a tiež sme začínali na dvore... Inak mňa ako dieťa tiež dávali cikať do trávy a teraz chodím na záchod 🙂 .

dendy1
24. jún 2013

Moja malá sa minule vyzula, keď sme boli zbierať jahody na jahodovej plantáži. Ponožky som už neprala 😀 Máme ihrisko na sídlisku, kde nechodia psíkovia, tam sa vyzuje do piesku a potom behá naboso aj po tráve, chodníku aj štrku okolo preliezačiek. A moja skúsenosť z detstva, išla som v sandálkach po tráve a od prstov sa mi dnu dostala včela, samozrejme ma poštípala, ale najhorší bol ten okamih do vyzutia - taký väčší stres, ako keď len stúpiš bosou nohou a potom uskočíš.
Takže poštípnuť môže aj obutú nohu, ale môj pocit bol taký, že toto som si tak v zlom zapamätala. Keď ma poštípala včela inokedy nevnímala som to tak negatívne.

dadica
24. jún 2013

@tova Ja len, že inteligentní ľudia píšu v 1.os.m.č. mäkké i 🙂

tova
24. jún 2013

@dadica inteligentni ludia neucia deti cikat ako psy. do travy. Ked budes mimo sk 20r. potom pis o gramatike.

stardust
24. jún 2013

co ma inteligencia rodicov spolocne s curanim deciek do travy 😀 😀

jonas17
24. jún 2013

@tova vy si nosíte do lesa, do prírody,na turistiku prenosný záchod? 😕 aha, vy tam radšej nechodíte... 🤐

dadica
24. jún 2013

@tova Inteligencia sa nemeria tým, či dieťa dáš alebo nedáš cikať do trávy ... Ale nie o tom je táto téma 🙂 . Ako som písala hore, ja som tiež cikala ako dieťa do trávy a teraz viem, že potreby sa vykonávajú do záchodu. Pre mňa je dôležité vychovať z mojich detí dobrých ľudí a to našťastie nezávisí od toho, či budú behať bosí, nahí alebo budú cikať do trávy 🙂 . A myslím, že mojej inteligencii neuberalo to, že deti dám občas vycikať do trávy. Ani titul mi za to neodobrali 😉.