Ako odnaučím 15 mesačnú dcérku chodiť po špičkách?

tinulka1131
2. máj 2013

niekedy ked je na boso v tráve alebo v piesku došlapuje na celu nožičku ale ako nahle si obuje topánky už aj je na špičkách

zivika
2. máj 2013

mali by pomoct kvalitne pevne clenkove topanky a tiez pevna obuv na doma...

xlucia
2. máj 2013

treba ist k ortopedovi, ten vas posle na rehabilitaciu. tam ju naucia spravnym pohybovym navykom

lenka268
2. máj 2013

Moj maly to robil tiez, ortoped povedal ze je to ok. Prestalo to same. Nechodili sme na rehabilitacie. Ale ortopedovi chod, uvidis co ti povie.

dukokatka
2. máj 2013

pevna obuv vonku aj na doma papucky.

skolara
2. máj 2013

ja by som skor kupila topanky s makkou podrazkou typu pediped, shooshoos alebo ine ohybne podrazky.

sssimi
2. máj 2013

Tiež by som to riešila u ortopéda. Častým chodením po špičkách sa jej môžu skrtiť šlachy na nohách. Mne tak chodila moja menšia asi od 10 mesiacov do roka, ale akonáhle sa naučila chodiť sama, tak chodí po celých nôžkach. Ja som jej masírovavala nožičky a hlavne člachy a jemne jej tlačila zo spodu nožičky do opačnej strany ako keď chodí po špičkách.

anjelicek26
2. máj 2013

Na ortopeda a rehabilitacie je u 15 mesacneho dietata skoro a uplne zbytocne. Je to normalny vyvinovy krok, prejde nim väcsina deti. Vsetky casom gravitacia prinuti chodit normalne. Zbytocne ortopedicke tazke topanky a rehabilitacie na nieco, co je NORMALNE. Neblaznite fakt, dajte detom cas sa chodit poriadne NAUCIT. Detska chodza a tym padom aj noha sa vyvija az do troch rokov.

ginger_fox
2. máj 2013

Ja by som nepanikarila, ale urcite by som to riesila s ortopedom, nech je dietatko sledovane odbornikom, ktory vie vcas zasiahnut. V dome mame totiz 3apolrocneho chlapca, ktory chodi po spickach a este ma k tomu ocividne ploche nohy, no bizardnost pohybu k neuvereniu...

nikoleta15
2. máj 2013

Ahoj 🙂
My sme tiež dosť špičkovali, malá to mala z bežky. Bolo to, keď sa učila chodiť. Odnaučila som ju to vlastne nechtiac, bolo to na jar a kúpila som jej také čižmičky z brúsenej kože. Ono ju to tým pádom nepustilo, aby behala po špičkách, takže špičkovaniu bol koniec. Stačili na to dva dni 🙂

vonicka
2. máj 2013

A nespickuje nahodou vacsina deti iste obdobie svojho vyvoja? U niektorych to moze trvat dlhsie, u inych kratsie. Ja by som kvoli takej veci ako spickovanie v zivote nesla k ortopedovi, ak sa tu bavime o 15m dietati. Tiez sa pytam, ako asi orrtoped nauci take male dieta chodit nie po spickach, urcite mun to logicky zdovodni alebo ukaze a ono mu to same docvakne, ci? 😀 Nechajte deti, nech si prejdu svojim vyvinom, kazde to ma trochu inak, ale nakoniec sa vsetky naucia normalne chodit (ak sa bavime o zdravych detoch samozrejme). A tie pevne obuvy , tak no comment, rovno dat nohy do sadry, nie? To uz len dietatu musi byt prijemne, ked doteraz nic nenosilo na nozickach. Su aj normalne makke topanky...