Nepokojný spánok 16 mesačného dieťaťa

didda139
16. jan 2013

Dobry vecer,moja dcera mastrasne nepokojny spanok,stale sa prehadzuje a place zo sna,plava po celej postielke.Niekedy zaspi tak tvrdo na 3 hodiny a potom sa zacne zase prehadzovat.Nemate stym nejake skusenosti?dakujem

ivkake
17. jan 2013

Moja dcerka ked bola taka malinka tak tiež plakala a prehadzovala sa velmi no nevedeli sme prečo, potom ked už vedela povedať co jej je tak nam povedala že ju bolia nožky a mam 4 a pol roka a este aj teraz niekedy place zo sna a ked sa zobudí tak nam povie bolia ma nožky možno to ma tiež z toho že rastie ale je to len moja skusenosť 🙂

evelin325
17. jan 2013

@didda139 no presne viem o čom píšeš, poznám to, aj moje dieťa sa prehadzovalo celú noc, ja si myslím, že kvôli zúbkom ale keď som si prečítala príspevok @ivkake tak normálne rozmýšlam, či aj nie kvôli tej rastovej bolesti, nám veľmi pomohli minerálne soli, spánok sa nám oveľa oveľa zlepšil, chvalabohu 🙂

didda139
autor
17. jan 2013

@evelin325 mineralne soli?tojej davas alebo sato vyparuje?

didda139
autor
17. jan 2013

@ivkake To ma ani nenapadlo,moznoto ma aj nasa...Ja som jej skusala uzaj mliecko zmenit ze ci pre nu neni taske moc na noc

evelin325
17. jan 2013

@didda139 to sa len tak volá, to sú homeopatiká 😉
http://zenskyweb.sk/slovenka/nie-je-sol-ako-sol.

didda139
autor
17. jan 2013

@evelin325 jaj,dakujem 🙂

evelin325
17. jan 2013

@didda139 za máličko 😉 len s biomineral nemám dobré skúsenosti 😒

didda139
autor
17. jan 2013

@evelin325 budem tomuset vyskusat,už som z malej hotova....nevyspi sa poriadne ani ona ani ja 😒

evelin325
17. jan 2013

@didda139 ja ti verím, dobre viem aké to je, na nervy 😢
ak chceš dám ti link, kde si to objednávam

didda139
autor
17. jan 2013

@evelin325 budem rada,hadam namto pomoze 🙂

ivkake
17. jan 2013

@didda139 mne poradili na noc polovicnu davku nurofenu lebo ze nieje pre dieta navykove a ze pomaha pri bolestiach rastu a zubkov tak mozno skus 1 noc dat toto mozno pomoze a konecne sa aj ty vyspis 😉

simba13
22. jan 2013

zdravim mamicky nespavych deticiek,aj ja bohuzial k takym patrim.Dcerka ma rok a pol a zatial prespala celu noc asi 4 krat....inak sa budime 4-6 krat za noc...no posledne 2 noci je to katastrofa☹zaspi pri mliecku o pol osmej no o pol jedenastej sa zobudi so strasnym placom ktory sa neda utisit,musim zasvietit svetlo a tak ju upokojit v nedelu sme takto boli hore do pol druhej,potom zaspala a bola hore kazdu hodinu az do osmej rana a vcera podobna situacia...som uz z nej zufala a vycerpana,pretoze cez den jej nic neni a je velmi ziva...mate niektora podobnu skusenost?som ochotna vyskusat vsetko

egna
23. jan 2013

ahojte. Moj syncek ma 17 mesiacov a takisto mam velky problem so spanim. Budi sa casto a jedine co pomaha je flaska. V noci vypije aj 2 flasky vody alebo caju. je to normalne?

didda139
autor
29. jan 2013

@simba13 Natalka zo spanku tiez place,ale nezobudi sa,ona vlastne spi celu noc len ma strasne nepokojny spanok...Stale sa v postielke vrti a prehadzuje...nespi tak pokojne.Ale nad ranom tvrdo zaspi a uz spi cca do 8

viktoria2011
29. jan 2013

@evelin325 Tie soli pomahajú?

viktoria2011
29. jan 2013

@evelin325 Naša tiež nekludne spáva a aj mrnká celú noc,nehovoriac o tom ako pobehá po celej posteli....

didda139
autor
29. jan 2013

@viktoria2011 ahoj mozem sa ta spytat od kedy tvoja mala zle spava?Moja spavala od narodenia do roka krasne,vobec som nevedela co je to prebdena noc ale teraz posledne mesiace mi to vynahraduje 😒

viktoria2011
29. jan 2013

@didda139 ona tiež nejake 3-4 mesiace ako,niekedy ma dobre noci prespi celu noc možno dva-tri krát zamrnká ale niekedy je to ozaj hrozné...ja spávam s malím v detskej ,muž spáva s malinkou v manželskej posteli 😀 aby sa deti navzájom nebudili ☹ tak máme oddelený nočný režim 😀 a niekedy ju až do detskej počujem ako plače mrnká a rozpráva zo sna.....

didda139
autor
29. jan 2013

@viktoria2011 Mala zaspava okolo Pol deviatej,do polnoci spi pekne ale od polnoci do takej stvrtej sa len prehadzuje a mrnči..Niekedy pomože ked si ju dame do posteli medzi seba ale niekedy ani to nie ☹

viktoria2011
29. jan 2013

@didda139 nám niekedy pomohlo ked som dobehla so striekačkou od nurofenu 😅 ale ani to nieje vždy 100%né pre kludný spánok.....inak tiež do tej polnoci je klud a potom to začína ☹ vačšinou sme s mužom do polnoci hore cez den mame malo času na seba -myslim porozpravat sa a tak- tak sme večer dlhšie hore a vždy sa rano smejeme zo zúfalstva že vždy detičky začnú vystrájat ked si ľahneme k nim spať 🙄

didda139
autor
29. jan 2013

@viktoria2011 To poznam,lenčo si lahnem do postele mala zacne...Ale predvcerom spala dobre,to som bola prekvapena...uvidime co tuto,ale uz ju pocujem mrvit sa 🙂

viktoria2011
29. jan 2013

@didda139 Ja už tiež idem lebo malý pýta papať 😉 tak si to užime v noci 😔 prajem každému krásnu neprebdenú noc 😵

petkovamama
30. jan 2013

ahoj.mam presne to iste a tiez si nevieme poradit.maly ma 14 mesiacov a zacalo to este v perinke,len co vedel otocit hlavku.krutil snou z boka na bok celu noc a teraz tiez jazdi po celej posteli a casto sa budi.teraz nem idu aj zubky,tak hladame pricinu tam,davame sirup mig junior,vtedy je trosku klud,ale to sa neda kazdu noc.niekde som citala,ze su take deticky,vraj to prejde samo.ale kedy to uz neuvadzali.

evelin325
30. jan 2013

@viktoria2011 nám to veľmi pomohlo, predtým mrnčal celú noc, myslela som si,že sa už z toho zrútim,
teraz sa mi malý zobudí tak maximálne 1-2krát za noc, bez mrnčania, skontroluje či som pri ňom a zaspinká ďalej 🙂

simba13
30. jan 2013

tak u nas nastali malinke zmeny v spanku,Lili som zacala davat spinkat neskorsie,predtym chodila spavat o pol osmej teraz chodi o pol desiatej,je to pre mna vyhoda lebo chodim spat s nou a pritom vidim Panelak 🙂 spi zhruba do jednej potom vypije cajik a zobudi sa nad ranom vypije mliecko a spinka do 7-7:30...no minulu noc bola hore len jeden raz,tak dufam ze sa konecne polepsime 😉

euka210
30. jan 2013

ano, aj nas teraz lieta po celej posteli a place place a sam zrazu prestane...akoby s mu nieco snivalo (alebo to budu ocne zuby co mu lezu 🙂 )
Myslim ze je to normalne, lebo v tomto obdobi je zvedave a mozog ide na plne obratky, len nestiha este spracovavat.

mojong
1. feb 2013

nuz ako to tu citam neostava nam nic ine iba vydrzat, nasa je tiez zly spacik ale uz to neriesim nechce spat tak nechce radsej sa hrame, nedavam ju spat na silu a spi este stale s nami lebo inak ako pri mne ju jednoducho uspat nedokazem a akonahle prelozim do postielky tak je hore, .......... a asi posledny mesiac sa strasne hmiri po posteli, niekedy je schopna sa pregulat az ku noham kope nas kade tade a svaca rukami, niekedy si zvykne hlavicku bucnu do priecelia a pri tom spi.....proste cestuje......myslim ze je to tym ze cez den ma vela vnemov, uci sa chodit vsetko spoznava, a na noc sa akosi mozog nechce vypnut a nuti ju robit to iste aj ked telo protestuje spankom 🙂 ...... inak ten rast kosti ma nenapadol ale je to dobry tip... hmm.