Neposlušný psík

1mimka18
26. mar 2015

Baby mam problém.. Mame doma 2,5 ročného maltezáka ale je to strašne neposlušný psík ☹ Neviem kde som spravila chybu pr výchove,nepočúva ani na jeden povedal,jedno mu povies druhé robí niekedy ani nereaguje ze mu niečo vravím.Ked bol malyyho tak do roka bol pritulny,teraz je pritulny jedine ku mne.Je ako počasie,niekedy sa rad hrá a mojká inokedy sa nanňo človek nemôže pozrieť hned vrči,skáče... Väčšina maltezakov je milych,pritulnych no moj Bady ked ideme po ceste na každeho vrči,každeho by najradsej dohrýzol.Nevydrži doma sam ani sekundu,hned zavíja..mam pocit ako keby som s nim bola na materskej... Ked pride návšteva (rodina) chce sa hráť je strašne pojašeny,len skáče,šteka že nepočujeme ani seba.Cuzdich samozrejme do bytu nepusti uz pri dverach na nich vrči...Baby co s tým? ako ho prevychovať ?? Preč ho určite nedáme to v žiadnom prípade neprichadza do úvahy,len by som bola rada keby sa spraval ako poslušný psík,necakam ze bude pocuvat na slovo stačí ak nebude mať potrebu kazdeho hned hrýzť.pomohla by nejake centrum pre vychovu psov?? je take niečo?

acer11
26. mar 2015

nemá zdravotný problém?

ammellia
26. mar 2015

Je to rozmaznany psik. Urcite by pomohla rada niekoho skuseneho, ale zapracovat musite hlavne vy. Odporucam ti precitat si aspon jednu z tychto knih:
https://m.martinus.sk/detail/106333/
https://m.martinus.sk/detail/181412/
Na zaciatok urcite pomozu. Ale necakaj instantne riesenie, treba makat.

jeennyv
26. mar 2015

my mame maltezacika vzdy bol pohodovy pes, ale tiez uz trochu zavrci a hneva sa, ale on uz bude mat 14 rokov cize take tie vrcave chvilky vacsinou prichadzaju vekom a hlavne nejakym inym problemom, u nas su zubky, predsa uz pomaly vypadavaju atd.... pomohlo by keby si napisala ako prebiehala u vas vychova od steniatka, my sme napr ked bolo uz zle pouzili noviny a naucil sa vsetko ..ale noviny ak nepocuva mozes pouzivat v kazdom veku, len tak trosilinku capnut....a v prvom rade treba vylucit zdravotne problemy, na vonok moze vyzerat vsetko ok ale nemusi to byt tak

luka2510
27. mar 2015

ja mám presne taký istý problém, náš maltezák bude mať v auguste dva roky, ale posledný polrok je to horor,
vrčí, skáče, a nehorázne šteká--
na všetko a na každého, keď príde návšteva tiež po nich skáče , oblizuje...veď teší sa, ale keby po desiatich min prestal,tak v poho

1mimka18
autor
27. mar 2015

@acer11 nie je uplne zdravy!

acer11
27. mar 2015

tak už len dôsledná výchova,niektorí majú naozaj zložité povahy....

1mimka18
autor
27. mar 2015

No uznavam ze ked bol maly sme ho rozmaznali cela rodina sa z neho tesila a teraz si s nim neviem rady,ako pisem jediny do koho nikdy neskocil som ja .Pravidelne chldime k veterinarovi nema ziadne problemi je to uplne zdravy a hyperaktivny psik.
@luka2510 presne ☹ tiez neprestane vysttaja kym nejdu domov clovek sa ani porozpravat nevie lebo on tak steka od radosti ze ne0ocujete svoje slovo

1mimka18
autor
27. mar 2015

@ammellia knihy? Nie to nam nepomoze,zbytocne za nich vyhodim peniaze.Skor by sa mi zisla vyxvikova skola ale v poprade nieje ☹

tenerifka
27. mar 2015

@1mimka18 Ako casto ho beriete von? Ak sa poriadne vyblazni vonku, mozno nebude mat potrebu blaznit sa tolko doma.,
Hovori sa ze stareho psa novym kuskom nenaucis....no ale za pokus to stoji, videla som program, ze pri kazdom nevhodnom spravani psika ignorovali, prip.izolovali-na par minut, a postupne to pomohlo. Ak niekoho kusne, povedat razne NIE a izolovat ho, lahke to ale nebude. My mame takmer 2-rocnu maltezacku - fenku, ale to je anjel, steka sice na neznamych, ale inak je kludna, vdacna, pritulna.....vie kde je jej miesto

ammellia
27. mar 2015

@1mimka18 okrem trenera sa treba trochu aj vzdelavat a pochopit, preco pes robi to, co robi. ;)

Vycvik psa v poprade - vysledky hned na prvej strane v googli ;)
https://doggie.sk/cviciska#poprad
http://www.canislog.sk/kategoria/vycvik/

ammellia
27. mar 2015

@1mimka18
okrem toho napr tato skola robi vyvcikove vikendy parkrat za rok http://www.psiaskola.sk/o-mne

1mimka18
autor
27. mar 2015

@tenerifka von chodi casto..kedze nad bady len pride z 2hodinovej prechadzky a už po 5 minitach kňuči pri dverach zeby isiel zase rad von ☹ no byvame v bytovke a nemam tolko casu byt s nim 24hodin denne von,kebyze mam dvor tak je to ine.

jeennyv
27. mar 2015

@1mimka18 ako sama pises ked bol maly rozmaznali ste ho...to je ako ohybaj ma mamko pokial som ja janko...vsetko co ho chces naucit, aby ovladal musis precvicovat kym je este steniatko...sama s nim uz teraz nepohnes...jedine cvicak a snaha ho este nejak vychovat aj ked to pojde uz teraz velmi tazko....

ammellia
27. mar 2015

@jeennyv netreba hadzat flintu do zivota, v pohode sa da aj takyto psik napravit, aby bol zivot s nim prijemnejsi. Len sa treba trochu posnazit.

martinaluky
27. mar 2015

@1mimka18 Cvičák!!!!

martinaluky
27. mar 2015

Prepáč, bolo to narýchlo napísané. Vysvetlím: Treba s ním absolvovať základný kurz, kde sa v prvom rade ľudia naučia, ako toho psíka cvičiť. Prebieha to asi takto: Na každej hodine Vám inštruktor dačo ukáže a predvedie, tam si to potom začnete skúšať aj vy a na ďalšej hodine by to už mal psík trošku zvládať, pretože nie iba na tom kurze sa cvičí, ale to čo Vám inštruktor ukáže na naučí VÁS, to potom musíte už bežne praktikovať. Pokiaľ nezvládne dajaký cvik, pretože ste sa na to vykašľali, už začnete zaostávať za ostatnými. Preto je dôležité, sa tomu naplno venovať a dôkladne dodržiavať pokyny inštruktora, hlavne mimo cvičiska. Inštruktor to hneď vidí, kto sa tomu psíkovi venoval a kto nie. Nieje hamba takýto kurz robiť aj na 2-3x. Pokiaľ zitíte, že to nezvládate, je tu aj druhá možnosť...dať si ho vycvičiť odborníkom, ale aj tam je nutnosť dodržiavať potom jeho pokyny a hlavne povely, ktoré ho naučil.
A na záver taká maličkosť, aby tento príspevok bol vierohodný...bola som inštruktorkou na cvičáku a aj som cvičievala psov. Až do materskej 😀 😀 😀

1mimka18
autor
28. mar 2015

@martinaluky prosim ta v akej sume sa pohybuje t9 cvicenie? Nasla som jedno kde je od 50-130€ a mam trocha strach ci to nanho zaberie alebo vyhodim peniaze do vetra ☹ on totiz skace do okolia podla nalady nemam istotu ze im to nazornw aj ukaze na vycviku on sa obcas sprava pri cudzich ako milucky psik ☹ a obcas nie... on si vybera kto sa mu paci a kto uz menej

martinaluky
28. mar 2015

@1mimka18 Ako som ti spomínala, na tých kurzoch sa neučia psíky ale páničkovia 😀 takže sa skôr opýtaj, či to zaberie na teba 😀 😀 😀 . Ceny ti nepoviem, každý kraj má iné ceny. Ja som to robila v Bratislave... A ako som tiež písala, nieje hanba, že si to zopakujete aj 2-3x. To všetko bude záležať iba od teba a tvojho prístupu k výcviku. Poviem ti tak. Nikdy to nieje na škodu, ty sa aspoň trošku naučíš ovládať svojho psíka a on sa zase naučí aj prítomnosti iných psíkov. Neodporúčam žiadne drahé intenzívne kurzy, nenaletieť takým, čo píšu, "u nás to máte 100%", treba sa opýtať ostatných psíčkarov z okolia kam chodili, či boli spokojní...to je najlepšie odporučenie. Pokiaľ je to seriózny cvičák, tak sa najprv s Vami porozprávajú, vy im poviete, aké máte problémy s havinom a oni Vám sami odporučia najlepšiu alternatívu. Hlavu hore, každý psík je vycvičiteľný, iba majitelia musia k tomu pristupovať zodpovedne 😉