Neskoré zaspávanie 6 mesačného bábätka

amalka1991
17. jan 2019

No, prisiel cas prist si po radu lebo uz to nedavam😃. Moja skoro 7mes opica zaspava snad uz 3mes o pol 12 vecer. Niekedy to bolo 1, niekedy o polnoci. Pred 23 to nie je. Potom vyspava do 10 rana a den je uplne naruseny, proste zle. Nech robim cokolvek, ked sa ide kupat okolo 19stej, vzdy zaspi na max 30min a buntosi nasledne do noci. Ponovom uz nespi ani tych 30min. Ona jednoducho povazuje spanok po kupani za sloficek. Momentalne ma 2 denne spanky. Od 11 do 13 spi vonku, a potom okolo 16 spi zase vonku max 1h. Uz ma 2 chody, obed a podvecernu kasu a zacina tento jej rezim tomu trocha prekazat, nebudem ju predsa krmit kasou az o 21 dajme tomu ked zaspava o 23. Rozmyslala som ju aj nasilu zobudit dajme tomu o 7 rano sle to mi pride fakt krute😔.
Dakujem!

oslo1
17. jan 2019

Ked ti o 16 spi a potom si da este slofika, tak jasne, ze skor nezaspi.
U nas sa vstava okolo 6. Okolo 9 je prvy spanok, okolo 13 druhy. O 18 sa ide spat.
Ma 7 mesiacov.

amalka1991
autor
17. jan 2019

@oslo1 lenze ona nevydrzi byt hore. Nemozem ju nasilu nutit nespat.

kahanikova
17. jan 2019

Má trošku pretočený deň a aj keby si okolo neho stojky robila nepomôžeš si .. časom sa to upraví (vlastná skúsenosť) zo dňa na deň začal spávať od 7 večer.. vyskúšala som fakt možné aj nemožné pri ňom.. neboj ono keď si na to zvykneš a prestaneš "nadávať" tak akurát vtedy sa to zmení 😂

amalka1991
autor
17. jan 2019

@kahanikova zvykla som si ale ako zacali prikrmy tak mi to trosku vadi uz😃 no uvidime. Je to take neuveritelne ze spime do 10🤦🤦😃

kahanikova
17. jan 2019

@amalka1991 tak nám sa už trošku zas zmenil režim a momentálne spíme so tej 8-pol 10 ako kedy ale už chodí spávať medzi 8-9 večer.. naozaj sa to upraví časom :D bohužiaľ sa to nedá naprogramocať i keď je to nevýhodné či už kvôli dr alebo iným povinnostiam .. ale zas na druhú stranu 😂 si jedna z mála mám ktoré si povedia že spali do 10 rána

larisalarisa
18. jan 2019

Viem , čo zažívate. My sme na tom bolo podobné. Napíšte mi správu, pokecáme. Lebo ak to necháte tak, tak môžete dopadnúť ako my. Skoro rok si premenil noc za deň.

katka_569
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fiafia
18. jan 2019

@amalka1991 ahoj. Rano spat do 10 je dost potom je jasne ze vecer ide spat neskor. My sme to so spankom tiez mali kadejake ale pomaly nenasilne som posuvala cas kym sme sa dostali kde som potrebovala.ked spi dlhsie ako je zvyknuta budim lebo potom je to cele zle.trvalo to ale ja som za presny rezim.

ink
19. jan 2019

a keby si ju nekúpala večer, ale cez deň? Možno je taká milovníčka vody, že ju to nabudí 🙂

maminecka2
19. jan 2019

Joj, poznam. NIC nepomohlo, len cas. Skusali sme kadeco, nakoniec som to vzdala a uzivala si spanok s nim.
Zacalo sa to posuvat v lete ked mal 10 mesiacov, boli sme na dovolenke v Podhajskej, vecer strasne unaveny a zaspal uz okolo 8:30 (sme chodili pozerat ci dycha 😁). No a po navrate domov zaspaval uz okolo 9:30-10, az po nastupe do skolky sa nam podarilo posunut zaspavanie na 8:30.
A to poznam este horsie pripady- moje krstniatka, takze som bola vdacna za to co mam 😍.
Inak ja som davala zeleninove prikrmy vecer- vtedy bol jednak najhladnejsi, jednak bol muz doma a mohol pomoct keby nieco, mne to tak vyhovovalo. A potom kasu som davala este neskor vecer. (Mali sme velke problemy s kojenim tak aj preto.) No a rovnako som sla aj u dalsich dvoch deti.

maminecka2
19. jan 2019

Este som zabudla- tych dristov co sme sa napocuvali- uzsia, sirsia, najsirsia rodina... Az ked som si povedala ze dlabem na nich bola som schopna prijat fakt ze nie kazde dieta cita knihy Bukovskeho a ze priemer znamena ze niekto musi byt aj trochu mimo. A prezili sme, aj ked obcas tazko.
Nastastie moja mama po skusenosti s neterkou uz pochopila ze nie vsetko je chyba rodica a velmi ma podporovala.

lama25
28. jan 2019

@amalka1991 dieťa ktoré sa blíži k 6.stemu mesiacu svojho života by malo mat uz svoj režim, ktorý mu mamička vytvorí. Stále to isté dookola v presných intervaloch, aby vedelo postupne samo, čo ho čaká, napr.ako ked sa ide kúpať v tu istú hodinu.. Nemôže si zaspávať kedy chce. Ak spi dlho ako ma, treba zobudit, aj ked vám to je ľúto, inak bude mať narušený cely režim.