Neustály plač u 2 týždňového bábätka

lucinika
22. jún 2019

Ahojte, potrebujem radu pretože sme už zúfalí 😔 mame 2 týždňové dievčatko. Tento týždeň sa k nám nasackovala svokra ktorá už chvalabohu odišla, malú nosila stále na rukách napriek tomu ze som ju žiadala aby to nerobila. Teraz máme problém, že mala neustále plače - okrem noci, asi nám začali aj koliky keďže sa po hodine spánku strhne a začne plakať ☹️ v takomto prípade si ju samozrejme beriem do náručia aj ja, vtedy sa jej uľaví, vetry jej odchádzajú, stolica je dobra. Rozmyslam však ci neustály plač nie je spôsobený tým, že je dcéra naucena byť iba na rukách, alebo sú to to iba moje domnienky 🤔 ospravedlňujem sa za pravopis, fungujem iba na základnom móde 🙄

mivalik
22. jún 2019

Mozno pisem to,co uz vam bolo radene,ale necitala som celu diskusiu.
Masirovat brusko kremom pupik
Cvicit nozkami
Nosenie v satke- predsa by som to skusila, nemyslim, ze by sa naucila "na ruky", je to male babatko, potrebuje citit mamu a mozno aj v tej polohe by sa jej ulavilo. Ja som mojho tiez nosila v satke aj nosici, ale nebol tak navyknuty, neplakal, ked sa nenosil.

lucinika
autor
22. jún 2019

@seva22 😁😁😁 zaujímava skúsenosť
@0hena0 hľadám ju vždy po vlasoch, úplne jemnulinko, vtedy sa utisi a zaspinka ale o pár minút je už hore a plače, skúšam však zostať v kľude, a jemnucko jej hovoriť aby bola kľudná že som stále pri nej, vtedy ešte aspoň na pol hodku zaspinkala

Malú sme mine uložili spat do jej postieľky, večer sme jej dali papať a muž si ju privynul k sebe, pekne zaspinkala a keď ju preložil skúšam jej púšťať z YouTube zvuky maternice "biely šum" zatiaľ je pokojná a spinka... Ďakujem za všetky rady, veľmi si ich cením! A aj to ze v tom nie som sama 😉

0hena0
22. jún 2019

@lucinika este podotknem, placucim babatkam bezdovodne, chyba nieco, co pocuvali este v brusku. Napr. Ak ste v tehotenstve pocuvali prijemnu hudbu alebo nieco ine na com ste,, ficali,, asi to chce pocuvat. Ja mam vlastnu skusenost. Pustala som hraciu skrinku blizko pri brusku, ked prilis moja kopala, po narodeni pri nej zaspavala. Pouvazujte co babatku moze chybat.

barunka.k
23. jún 2019

@lucinika my sme mali prvý mesiac super..po 6 týždňoch síce mala spala celu noc len s jednou prestávkou na jedenie ale cez deň plakavala často..ešte podotýkam že som nekojila a boli sme od začiatku na UM.....zistili sme ale že má skrytý reflux a to ju budilo zo spánku...bola aj zaplynena z toho čiže bolesti bruska ..po 3.mesiaci akoby ustali s bolesťami bruska a nasadila som AR mliecko ...začala polohovať so zvýšenou hornou časťou tela všade kde ležala...kocik, postielka, hracia deka a mala sa ukludnila...skúšali sme všelijaké kvapky na bruško len u nás ozaj zabralo len vydržať pokým dozrelo trosku to bruško...ale pravdupovediac keď mi niekto v tej dobe povedal že to chce čas a vydržať zabila by som ich najradšej 😉šatka aj nosic u nás 0 bodov...nechcela tam byt vôbec a podotýkam že je strašne tulive bábätko tak sme to nechápali ..a ešte naša mala si strašne zvykla mat pri sebe plienočku a dávala si ju sama na tvaricku a to jej pomáha zaspať doteraz..my bez plienky ani nezaspime a to má už 10 mesiacov..držím palčeky a hlavu hore bude lepšie a lepšie 🙏

katuskakl
28. jún 2019

@miruslb vysadiť vigantol a aj kvapky espumisan, či práveže ste začali dávať kvapky espumisan aby bola spokojnejšia?

miruslb
28. jún 2019

@katuskakl áno, prepáčte, zle som sa vyjadrila... Malá sa narodila minulý rok v máji. Boli hrozne horúčavy. Ako teraz. Keď som jej nasadila Vigantol, nastalo peklo. Najskôr som si to nespájala, vôbec mi to neprišlo, žeby mohla mať z toho problém s bruškom. Ale potom ma na to upozornila kamarátka, aby som to vymenila za iné D a práveže skúsila pridávať do mlieka alebo aj osobitne Espumisan L. Skúsila som, bolo omnoho lepšie. Ale nakoľko sa všade píše a hovorí aký je vitamín D pre dieťa dôležitý, skúsila som jej o pár dní znovu. A situácia sa opakovala. Dcérka sa išla zblázniť. Len plakala a plakala a ja zo zúfalstva a únavy s ňou. Tak som ho vysadila úplne. Nenahradila som žiadnym iným. Nakoľko bolo leto, veľa slnka, tak som jej ho na ten čas vysadila úplne. Opäť som skúsila až okolo októbra, dcéra už bola väčšia, telíčko a najmä trávenie zvyknuté a už nebol problém.

katuskakl
29. jún 2019

@miruslb aha, takže vám pridávanie espumisanu pomohlo? Vyskúšame aj my, lebo neviem ci je z horúčav taky nervózny alebo z bolesti bruška. D mu ešte nedávam, až od zajtra mam nákazane od doktorky.

katuskakl
30. jún 2019

@miruslb ešte mam jednu otázku, ako často ste jej dávali ten espumisan do dňa?