Nezvládam choroby dieťaťa

nezvladamto
6. okt 2014

ma teplotu, nechce jest, boli ho brusko, hrdlo, hlava a ja som v koncoch, nezvladam to, som strasne na nervy, toci sa mi hlava, je mi zle, neviem sa na nic sustredit, neviem sa najest, neviem co mam robit,idem zosaliet, chodim tu po byte jak zmyslov zbavena, pomooooc
ja viem, su deti, ktore su na tom ovela horsie, take ktore maju nevyliecitelnu chorobu, nejake postihnutie
viem ze su maminy, ktore maju dve a viac deti a stane sa ze su chore naraz
nechapem, ako to zvladate maminky, ked ja s jednym mam problem prezit tych par dni, kym to prejde 😒
som z toho nestastna, zufala, chcem aby muz ostal doma s nami kym to nebude lepsie a viem ze to nejde, uz teraz ma boli brucho ked si predstavim, ze zajtra u budem sama a bojim sa co bude
ako podat atb, ked nic nechce jest? bojim sa ze mu z toho bude este horsie
iste si teraz tukate po hlave, ze ta nie je normalna, no asi mate pravdu, alebo si myslite ze vymyslena tema
nie je vymyslena a dokonca mi je mozno este horsie nez sa to da opisat, ja fakt neviem co mam robit 😖
keby som vedela, ze to bude takto, tak ziadne dieta nechcem 😖

nezvladamto
autor
6. okt 2014

pochybujem, ze sa tu najde este jedna taka ako ja 🙄

ewellina
6. okt 2014

@nezvladamto Panadol alebo nurofen nezaberajú? Koľko mesiacov (rokov) má drobec?

daniela1983
6. okt 2014

@nezvladamto nooo pred tromi tyzdnami sme mali velmi burlivu noc, chapem ta

maryah
6. okt 2014

@nezvladamto neboj, ani sa nenazdáš a prejde to a drobcovi bude dobre? Koľko má rokov alebo mesiacov?

lauricka
6. okt 2014

nuz, nic viac ti neostava, nez prestat sa chovat ako to male dieta, co fnuka a vzchopit sa. Je mu zle, tak to musite vydrzat. Ake ATB dostal? Ak nezvlada tabletky, nech mu predpise sirup a nech to vypije s niecim. Hadam este chory nebol?

liebling98
6. okt 2014

@nezvladamto hlavne sa ukľudni, dýchaj. Pri akejkoľvek chorobe je dôležité dodržiavať pitný režim.
Trochu ale nerozumiem, píšeš všeobecne o chorobách Tvojho dieťatka, alebo sa jedná o terajšie konkrétne ochorenie? Aké staré máš dieťa?

lyzzy
6. okt 2014

@nezvladamto... Prvé čo sprav:...upokoj sa!

mirkava
6. okt 2014

@nezvladamto ja mam 6 mesačné a mame za sebou prvé soplíky... treba sa len ukludnít, vydýchnuť... zober si ho k sebe do postele pritulte sa a noc nejako prejde... nám liečiky zatial papká pekne... rozdrviť do čajiku... ak by bolo zle a nevieš si rady, vysoká teplota atd... vzdy je tu pohotovosť.... paralenové čípky si skušala? chladné obklady... držte sa

babajaga
6. okt 2014

@nezvladamto ahoj,mas prve dieta,si len vystrasena...pri druom by si vedela co a ako...neboj..mala a maju to kopec zien..nie si vynimka...v prvom rade sa ukludni...z hlboka dychaj a opakuj si,bude to ok..bude to v poriadku..v prvom rade ak chces pomoct malemu,aby sa dobre citil,musis byt v pohode ty...ak ma teplotu...nebude ti papat...daj mu cipok...cajik...ked teplota klesne..utlmi to aj bolet...potom skus nakrmit..staci par lyziciek....neviem kolko ti ma mesiacov..rokov...podla toho..ked si chora,ani tebe nechuti...cize nenutit....uprednostni tekutiny..ked nebude dva tri dni papat,nic sa nestane...kludne iba o polievocke..vyvar kuraci..a marina keksy..piskoty...proste co ma rad...ked je v klude..dat atb...nosit na rukach,spievat,cicikat....tie tri dni sa daju prezit..pokym zaberu atb..potom bude lepsie,neboj.....

babajaga
6. okt 2014

@nezvladamto este som chcela..mame tiez kopu prechodenych noci za sebou....ked som nevladala..ale hlavne klud..choroba prejde.....nevyhnes sa tomu....deti rastu s chorobami...ak sa bojis sama byt pri nom..zavolaj kamosku.mamu.....

dadulincek
6. okt 2014

neboj, zvládneš to. Je potrebné si uvedomiť, že dieťatko Ťa potrebuje, je na Tebe závislé a nemôžeš ho sklamať. Čo Ťa nezabije, to Ťa posilní a posunie Ťa vpred. My máme práve laryngitídu a malý potrebuje maminu, ktorá mu je oporou a ide z nej istota a pokoj a nie opak ...

nezvladamto
autor
6. okt 2014

@ewellina zaberaju, aj ked neklesne teplota uplne, ale klesne
lenze brusko boli aj tak, a aj tak nechce jest a aj tak som na nervy, lebo o tri hodiny zas stupa
9 rokov ma, este stale som si nezvykla takze uz si asi ani nezvyknem ☹

bonaqa2013
6. okt 2014

Neboj prežiješ. toto čo tu opisuješ je nič. mojej poslednej dcére v 5 mesiacoch diagnostikovali DMO. No to si mala vidieť keď mi lekárka len tak akoby sa nechumelilo povedala takú diagnózu. Skoro som sa tam zložila... Takže skús si zajtra v lekárni kúpiť niečo na ukľudnenie. to ti isto pomože.... A časom si zvykneš, že detičky aj chorejú.

jajavm
6. okt 2014

A manžel Ti pomaha keď príde domov? Je Ti oporou? Ak áno, buď za to vdacna. Je kopec mamiciek, ktoré sú na všetko samé. No, a boli ste s dieťatkom aj v nemocnici? Ja áno.dva krát. Keď mal maly 6 týždňov a potom keď mal 1,5 roka. To je pre každú mamu obrovská skúška. Lekári a sestricky sa snažia, ale keď mamička ani nemá izbu s chorym babatkom, to je bolesť. Nikto sa nestaral, keď som ako kojaca matka spala len 4-5 hodín denne. A o poschodie nižšie ako môj 6tyzdnovy syncek. A vidieť ho na infuzke, lebo prestal jesť a piť. A bdiet pri ňom Iba na starom kresle v deprimujucej nemocnicnej izbe. Cely týždeň:( a ked daco zjedol, vazit ho na vahe a zapisovat info pre lekarov. A po tom všetkom ma manžel skritizoval, že čo som unavena a že veď iné ženy to zvladaju...

zita19
6. okt 2014

@nezvladamto kazda sme tym presli. Niektora s vacsim kludom, niektora uplne v panike ale presli sme si to kazda. Nie si ani prva ani posledna, take sme vsetky.

nezvladamto
autor
6. okt 2014

ja sa ani neviem sustredit, na to co pisete, citam, al nevnimam
pred chvilou ho v spanku zacalo napinat, no infarkt uplne, este ze je muz doma, lebo rovno odkvecnem
som mu povedala, ze zajtra do prace urcite nejde, aj keb neviem co bolo, pojdem dakde ukradnut tie peniaze, co by zarobil, alebo hocico som schopna urobit, len nebyt sama doma
chapete? to asi diagnoza bude uz, podla mna

rutie
6. okt 2014

@nezvladamto Predovsetkym sa musis prepnut do safe modu - riesit len to najnevyhnutnejsie. Jedine, co je podstatne, je zabranit poskodeniu zdravia malej. To znamena, vyhnut sa dehydratacii, krcom z teploty a zhorseniu stavu.

1. Pit davaj po lyzickach, kazda lyzicka dobra. Ak ti pije, daj si do odmerky Atb sirup a do kazdej lyzicky caju z neho kvapni kvapku sirupu. Pred kazdym podavanim ATB nechaj dietatko trosicku vysmadnut, potom ten liek takto po troske donho dostanes.

2. Teplotu zrazaj na striedacku cipkom Paralenu a sirupom Brufenu - je to setrnejsie k peceni.

3. Neries jedlo, ked den-dva nebude jest, nic sa mu nestane. Ked vyzdravie, vrati sa mu apetit a vsetko dobehne.

4. Bud rada, ze nemas dalsie deti na starosti. Lahni si k dietatu a bud s nim. To dietatu v chorobe pomaha najviac. Ukludni sa, zamysli sa nad situaciou, ak nie je zivot a zdravie ohrozujuca, tak pokoj a teplo su najlepsie riesenie. Ak je zivot a zdravie v ohrozeni, mas stastie, ze zijes v civilizovanej krajine, treba ist po pomoc. A, alebo B, nemusis nic ine riesit.

Mozno to vyznie hlupo, ale deti aj rodicia rastu s chorobami. Moje deti vzdy po prekonani tazsej choroby urobili skok vo vyvoji. A my rodicia s nimi. Ked si predstavim samu seba, ako som s prvou synovou teplotou 37,5 vyplasene a bezradne utekala k doktorke a ako sa ta pousmiala... Pred par dnami vsetky styri deti mali rotavirus, hnackovali, vracali, najmensia zrela na infuzie, dokopy schudli 8 kil za tri dni a mna najviac vyviedlo z rovnovahy, ze som zmeskala ZRPS!

map0007
6. okt 2014

@nezvladamto musíš byť silná🙂 a v pohode,lebo tvoje dieťatko to citi. Skúšali ste tu už paradne čipky-alebo kvapky-sirupy.Hlavne musí piť vodu,aby sa nedehydrovalo,hoci po malých lyzickach alebo cez injekcnu striekačku. Musíte to zvládnuť veď ste mama a dieťatko je na vás závislé.Ak záberu ATB bude mimcu lepšíe a začne ajpapat.J som tiež bolá v čase choroby sama doma s malou a msela som to zvládnuť,hoci som sa nevyspala. Lebo som sa bála a kontrolovala či dýcha.Ak nezaberali v noci čipky-ták som jej priložila cez ponožky popuceny cesnak a teplota klesla.Držím palce aby ste ti zvládli,časom si zvyknete a naučíte všetko.Veď celý život sa učíme🙂Skóre uzdravenie a veľa síl🙂

zajka1
6. okt 2014

Ako teraz je reč o 9 ročnom dieťati?!😱

babo_n
6. okt 2014

Preboha ved to sa snad ani citat neda,ako sorry niesom matka roka,ale ked je dietatko chore oslabene,nebudem robit jak sibnuta,jasne ze nechce papat,potrebuje teraz vela pit,rob mu cajiky obklady a hlavne sa UKLUDNI...to snad nemyslis vazne,ved si to zober na seba,ja ako mala ked som bola chora tak mamino pritulenie mi velmi pomahalo,neviem si predstavit mat teba ako za matku a ta posledna veta to uplne zaklincovala...zajdi k lekarovi prosim ta,lebo mam sto chuti ti vziat dieta a spravit mu cajik a pritulit si ho

monicka9
6. okt 2014

@nezvladamto musíš byt v pohode a KLUDE a aj dieťa tvoje zvládne chorobu lepšie a všetko bude trvať kratšie lebo psychika robí svoje ver mi!!!!! A dieťa cíti a vidí keď maminka stresuje, panikari, nie je v pohode,mysli na to ze na uzdraveni mu to nepridá☹ no bolesť bruska,hlavičky či sopliky a kašeľ sú viac menej bežne chorobky ktoré nie sú hrozne a dajú sa zvládnuť a zvládneš to aj ty len sa snaž aby v domácnosti vládla harmónia a aj synček potom bude rýchlo FIT🙂 chlapcovi nasad v tomto jesennom a sychravom obdobi napríklad homeopatikum osccilococsinum na zlepšenie imunity podáva sa jedna tubicka denne🙂 keď prepukne choroba tak 2-3 tubicky denne🙂 tiež je super v takomto obdobi echinacea napríklad kvapky od dr theiss🙂 mame odskúšané🙂na bolesť hlavy tabletku paracetamolovu či ze panadol/paralel,studený obklad🙂 bolesť bruska treba poriešiť kvalitnými probiotikami ktoré určite nesmú chýbať v domácej lekarnicke🙂 tak tiež je dobrý na bruško/žalúdok matovy sirup,matove kvapky alebo matovy čaj, z homeopatík je dobrý gastrocenesine, na väčšie bolesti panadol femina alebo buscopan (obidva prípravky uvoľňujú aj silne kŕče v bruchu) ak podávate atb aj tak treba podávať probiotika počas liečby atb aj po liečení atb aby sa napravili črevné mikroflora v bruchu🙂 na hrdlo je super zazvorovy čaj,sirup, prírodný sprej Anginal od dr. Mullera🙂 z homeopatík homeogene. Na väčšie bolesti streptofort tablety, orofar sprej napríklad.... Celkovo treba pri chorobe veľa zavodnovat organizmus dieťaťa to je polovica úspechu pri zdolavani chorôb🙂 veľa veľa čajikovat a super je čaj z lipy,zazvoru,rakytnikovy,harmancekovy, materina duska, šipka,... Alebo mix bylín na nachladnutie/chrípku🙂 a hlavne buď ty v pohode, synček veľmi dobre všetko zvládne a ty musíš pozitívne myslieť ze rýchlo sa vyzdravi a bude dobre🙂 drzkajte sa🙂

tahomi
6. okt 2014

v prvom rade sa ukludni, vystresovana matka=vystresovane dieta. nikto sa rad nepozera na svoje chore dieta a nie je to pohlad prijemny, ale je to sucast zivota a ma 9 rokov, cie uz nie ja babatko, vie ti povedat co ho boli, co mu je. vsetko sa da riesit, hlavne dbaj na pitny rezim.

nezvladamto
autor
6. okt 2014

@rutie ani nevies, ako ti zavidim, ze to vies brat tak sportovo, ko moj muz, jakeby sa nechumelilo a ja tu napnuta som v takom strese cele dni, ze ani neviem, ci zijem este

rutie
6. okt 2014

@zajka1 Ups. Ja som bola v tom, ze ide o babatko. Tak potom fakt nerozumiem. To je uz fakt dost velke dieta na to, aby si donho dostala lieky, tekutiny, ci uz dobrovolne, alebo inak. Vie povedat, co ho boli, ako sa citi.
@nezvladamto, tak v tom pripade nechaj dieta na noc muzovi, daj si panaka a chod sa vyspat. To je asi jednina rada, ktoru tu ma zmysel davat.

pribinak
6. okt 2014

Chod sa posadiť pred ambulanciu detskú onkológiu a potom uvidis co je to nezvladat, nic v zlom

nezvladamto
autor
6. okt 2014

@babo_n ako momentik, ja ho obskakujem ako viem, aj mu caj uvarim, aj ho pritulim, pred chvilou som len specialne kvoli nemu stala pri sporaku a vypekala palacinky, ze mozno aspon to zje
od narodenia som sa o neho starala sama, muz ani nikto iny mi s nim nepomahal

zita19
6. okt 2014

@nezvladamto to je za 9 rokov prvy krat chory? Ked hej si stastna matka. Ak to nie je 1. choroba v zivote, kto sa o neho staral minule, predminule a este pred tym?
Podla mna je dobre riesenie ak ostane muz doma. Ty si absolutne neschopnna sa o neho postarat. Mala by si zacat uvazovat o terapii, lebo urcite ta cakaju aj horsie veci ako toto.

nezvladamto
autor
6. okt 2014

sak v pohode, som si aj myslela, ze to bude nepochopitelne, ved aj pre mna to je

nezvladamto
autor
6. okt 2014

@zita19 hm, ja uz som zazila aj horsie veci, mozno prave v tom to bude 😖

zita19
6. okt 2014

@nezvladamto tak ba ukludni, lahni si k nemu a spi. Urobila si co si mohla, teraz sa hlavne ukludni.