Nočné budenie 11-mesačnej dcérky

24. nov 2022

Ahojte,moja dcérka ma skoro 11 mesiacov. Je to šikovné a bystré dieťatko,ktoré už chodí okolo nábytku. Problém je však naše spanie. Alebo skôr NEspanie. Ráno vstáva okolo 6.15-6.40. Potom ide spinkať cca o 9.30 a spí buď 40min alebo 1.20hod. Druhý spánok má o 14.00. Ak spí doobeda kratko tak tu dlhšie a ak spi doobeda dlho tak poobede krátko. Denne spanky by boli v pohode. Nema problem zaspinkať. Problém je to však večer a v noci. Pred nočnym spankom býva hore cca 4hodiny a ide spinkať. Každý večer však uspávanie trvá minimálne hodinu a so strašným plačom. Kašu papá 1,5h pred spaním a potom keď ju ukladam, tak ju ešte kojím. V noci je hore asi 100x a zakaždým plače. Myslim si,že je frustrovana z toho,že nemôže zaspať. Jej sa začne snivať a keď ma prejsť do hlbokeho spanku, tak ako keby jej to nešlo a začne plakať. Je to dosť vyčerpavajuce nakoľko som celé noci hore. Neviete prosim čim to môže byť?

deti95060810
24. nov 2022

vývoj... ešte si troška počkáš kým bude bábo spať celú noc.
separačná úzkosť - skús si o tom niečo prečítať

janka_266
24. nov 2022

Podľa mna je krátko hore pred nočným spánkom, keď nezaspi do 30 min, tak by som prestala uspavat, a šla sa ešte pohrať, a o 30 min to skúsila znovu, nech sa viac unaví. S nočným vstávanie nepomôžem, to u nás funguje doteraz 🤣

katkaseiner
24. nov 2022

ja som zvykla byt s dcerou hore cca 94308503x za noc... nakoniec sme prisunuli novu vacsiu postielku a tak sme fungovali... ono nie kazde dieta hned prespi noc... niektorym to kludne trva aj par rokov... navyse to kojenie v noci.. u nas to bola uz kontrola... ako takmer 2rocna bola horsia ako novorodenec... nezartujem. Vtedy muz zahlasil ze koncime s kojenim - ja som bola fakt troska a planovali sme druhe... fakt pomohlo odstavit a s 1 zobudenim sme to zvladli...

marticka85po
24. nov 2022

Mam 10mesacnu a mali sme podobny problem,kym som jej nezrusila poobedny spanok. Odvtedy pekne spinka najneskor do 19tej,zaspi od unavy max.10minut po vypiti mlieka

54tinka54
24. nov 2022

Možno sa už blíži čas prechodu na jeden spánok.. ked jej ale zatiaľ nechceš rušiť dva denné spánky tak potom nech bdie pred nočným spánkom dlhšie ako 4 hodiny. Môj syn v 11tich mesiacoch bol hore cca 5 hodín.

zorkahorka
24. nov 2022

To znamena,ze chodi spat okolo 19.h? Tak skus uspavat o hodinu neskor. Zrejme jej udu zuby, vtedy sa moj syn budil v noci tiez 100x a potreboval sa upokojit na prsniku

konikkon
24. nov 2022

Poviem ti, že to nie je ani dojčením, ani tým, že má krátke bdele okno, či potrebuje už len 1 spánok. Moja 11 mesačná je na UM, spánok má už len jeden a bdele okno pred nočným spánkom cca 5,5 hod. Večer zaspí takmer ihneď. Ale! Po hodine sa zobudí s plačom. Potom sa budí každú chvíľu s plačom, sadne si, stavia sa, dáva sa na 4 a stále dookola. Ja ju len naspäť uložím a spí ďalej. No ja som už zobudena a tiež som poriadne nevyspata. Mlieko jej dávam 1-2 krát za noc. Ja to pripisujem vývoju a dúfam, že to čoskoro prejde, lebo tiež netuším, čo mam s ňou robiť. Trvá to asi mesiac, pred tým spala perfektne.

ivangeline
24. nov 2022

Skusila si dat nieco ine na veceru? A skusila by som praveze ju dat 30min skor spat...alebo aspon kludovy rezim (zasvietena mala lampa,do pyzamka,plienka,zubky,knihy...)

autor
24. nov 2022

Ďakujem za vaše komentáre.
@deti95060810 Ja ale nepotrebujem, aby mi spala celú noc,ale budiť sa od polnoci každých 20minút s plačom je asi dosť nie? Separačnu úzkosť už mala a prejavovalo sa to inak. Potom bolo lepšie a teraz je to hrozné. A trvá to už dva mesiace minimálne.

@janka_266 Ona ale chce spinkať. Pretiera si oči,je mrzutá,nič nechce robiť a neustále zíva.

@marticka85po Ona ale ten spánok poobedny potrebuje. Vôbec mi neodmieta spánky denné,keď ju uložim tak do chvílke spinká.

@zorkahorka Ukladám ju o 19h ale zaspí niekedy až o 19,45 a dnes napríklad zaspala už o 19.15 bez najmenšieho problému,ale potom sa zobudila s plačom,tak znova chvíľu trvalo, kým zaspí.

@konikkon No ja neviem dokedy bude toto trvať,ale ide ma poraziť. U nás to trvá už asi dva mesiace. Ani predtým nespala ideálne,ale budenie každych 20min s plačom naozaj nedávam. Nespím ani ja a ani ona. Jeden spánok to by ešte nedala. Na ten má čas,ona potrebuje spať 2x. Obzvlášť, keď noc je príšerná.

deti95060810
24. nov 2022

moja mala separačnú úzkosť celú zimu... skončila až keď mala 1 rok...