Nočné spinkanie

lckk
3. mar 2014

Milé mamičky,
mám 4 mesačného synčeka, ktorý v noci veľmi zle spinkáva. Vlastne dodnes nezaspáva v postieľke. asi tri mesiace spal v postieľke tak, že som ho uspala v hojdačke a odtiaľ odniesla do postieľky. prvý mesiac spal pekne, zobudil sa za noc tak tri krát maximálne, ale zas nespal cez deň, vôbec a to bol novorodenec.. druhý mesiac sa to začalo v noci zhoršovať, začal sa budiť častejšie. kúpili sme mu hacku, kde sa naučil pekne spinkať cez deň a začala som ho tam dávať aj na noc, keď sa už v postieľke budil naozaj často. ale situácia sa iba zhoršuje. v postieľke už nechce spať vôbec. keď ho tam preložím v spánku, začne sa mrviť a po chvíli sa zobudí. v hacke sa posledné noci budí aj každých 15 minút. cez deň má pravidelný režim. chodíme dvakrát von, doobeda aj poobede. vonku spí aj dvakrát dve hodiny. doma vydrží byť hore tak hodinu a pol, to sa somnou pekne hrá a potom spinká tak tridsať minút doma, alebo ideme von. večer ho vždy okúpem, nakojím a o ôsmej už spinká v hacke. ale od desiatej sa už pravidelne budí. najprv to bolo každé dve hodiny. ale teraz je to niektoré noci aj každých 15 minút, už aj v hacke. neviem, čo mám robiť, lebo som z toho už dosť unavená. prosím poraďte mi, v čom robím chybu. a tie, čo máte skúsenosti s hackou, či tam dávate bábatká aj na noc a či to nie je zlé na chrbátik. moc ďakujem za akékoľvek postrehy.

drobcek11
3. mar 2014

@lckk ahoj, nejdem ti pisat co by si mala robit lebo je to tvoja osobna vec 🙂 ale napisem ti co by som urobila ja 🙂 urcite by som nenechavala dieta spat v hojdacke lebo to neni stavane na spanok ale na oddych cez den ak zaspi v nej nevadi ale v noci by som radsej nedavala. mne mala ked bola este velmi malinka do jej cca 5tich mesiacov spavala v noci uzastne budila sa tak 2 krat na kojenie a inak spinkala a teraz ked uz mame 9 mesiacov budime sa kazde dve hodiny, kazde dietatko je ine, hlavne ty si musis vsimnut ako tvoje babatko reaguje na iste podnety ci denny nocny rezim ci mu vyhovuje atd, ja napr som si malu naucila ze po kupeli ideme papat a spinkat, od narodenia jej robim vecernu hygienu pred papanim a potom vie ze ide spinkat, snazim sa ju nekupat dlho len ju tak poutieram umyjem zadocek tvaricku a ide sa papat a spinkat, niekedy zaspinka pekne na prsniku inokedy ju trosku pohojdam zaspievam jej a spinka, teraz nam idu zubky tak nie kazda noc je dobra su aj horsie noci ale uz som si zvykla, aj mne sa obcas po prenose do postielky prebere ale zoberiem ju trosku ju pohojdam a dam spat a buva, drzim palce , urcite sa to zlepsi len nepolav a kazdy vecer skus robit to iste v tom istom case myslim ak kupes napr kup o tej istej hodine, mozno sa babo po kupeli prebere tak skus raz neokupat a okup napr rano 🙂

sabina1975
3. mar 2014

@lckk ahoj aj ja mam 4mesacnbe babo moja spala v postielke asi 5-6 x inak spava s nami v posteli nepises ci kojis alebo je na UM nemoze byt hladny ? moja napr. chodi spinkat o 21.00 - 21.30 ak ju dam skor tak sa mi pohodine zobudi a ide spat az okolo 22.30 ale spinka aj do 9.00 budi sa kazde tri hodky na papanie teraz asi 3dni do zadu sme zacali spavat tak ze ju uspim na rukach a potom ju prelozim do postielky a az nad ranom okolo 5.00 ide ku mne a tam spinka az do rana trvalo nam to dva mesiace kym sme si nasli aky taky rezim co vyhovuje obom

ankaevka
3. mar 2014

skús si ju večer vziať k sebe na posteľ, zo začiatku s ňou zaspávaj, aspoň nebudeš taká unavená keď by sa náhodou aj tak budila často..neskôr skús po uspaní malej odísť z izby

lucia006
4. mar 2014

Ja ti poradim ako som to robila ja ,neccela som aby spal medzi nami zeby nedoslo k urazu,tak som si postielku pritiahla uplne kmojej posteli a tak sa len nahynam ked sa zobudi,moj maly ma 16mes,a neprespi viac ako hodinu ,teraz sme mali taky mesiac ze vstaval aj kazde 15min,ako tvoj ,a to uz mu taha na rok a pol a nijaky lekar ani tu na mk mi vtom doteraz nepomohol,tak uz to neriesim a vyckam ,predsa sa to raz musi zlepsit,aj ked som totalne k.o. ako chodiaca mrtvola ,ale nemam na vyber,a ktej hojdacke urcite to nieje na noc ,ale cez den max,dve hodky ,aspon si myslim. 😒

lalaboo
4. mar 2014

@lckk ja mam 10mesacnu dcerku, zle spava od narodenia.... a nech sme skusali cokolvek, nic skutocne nepomohlo, vazne NIC. ten spanok sa jej meni, mala obdobie kedy vstavala o pol osmej rano, teraz o piatej... zvykla sa mi budit kazdu hodinu, teraz "len" styrikrat...

Co nam vsak aspon ako-tak pomohlo bolo dat postielku bez bocnice k nasej posteli...kedsa v noci preberie a chce sa pritulit, tak moze, rovnako aj ked chce mat svoj priestor, tak sa odgula prec. tak skus, mozno to zaberie, ze ta bude mat blizko...

A este pomaha to prilis neriesit a mysliet na to, ze sa to jedneho dna zlepsi 😀

lckk
autor
4. mar 2014

Maličký je výhradne kojený, je to celkom veľká bublinka:D, pápa veľa a rád. ale cez deň si nepýta kľudne aj tri hodiny. takže si nemyslím, že by to v noci bolo hladom. ale neviem. Čo sa týka postielky, tak presne tak ju mám prisunutú k posteli bez bočnice. ale on už v nej, ani v našej posteli nevie spať. nechápem tomu. nakojím ho, na prsníku zaspí a keď ho dám do postieľky, tak začne aj v spánku nervózne vrtieť hlavou a do dvoch minút je hore. v hacke vydrží dlhšie, ale tiež nič moc. myslím, že hacka je niečo iné ako hojdačka. v hojdačke ho nechávam maxi dve hodinky.
A presne, ešte nie som v stave zmierenia sa s takýmto spánkovým režimom môjho maličkého :D. stále si hovorím, že veď sa s tým musí niečo dať spraviť a musí to predsa mať nejakú príčinu.

pinkaa
12. apr 2014

My mame podobný problém. V postieľke mi maly vôbec nechce spávať. Zaspi mi iba na prsníku alebo v kočíku. A keď uz som z toho začala byt v noci totálne vyčerpaná tak som si ho zobrala na noc do postele a od vtedy je to super. Budí sa síce každú hodinu, ale nemusím utekať k postieľke, dám mu cúcnut mliecka v takom polospanku a obidvaja sme OK🙂

zzuzanah
5. mar 2015

ahojte, zhanam samostatny stojan na hacku, kedze mame sadrokarton. Rozpernu tyc tiez nemozeme pouzit, lebo mame drevene zarubne. Ak niekto mate na predaj stojan, dajte vediet. Nemusi byt original, moze byt aj vyrobeny, ale nech je funkcny. DAKUJEM