Nočné uspávanie

15. jan 2023

Ahojte, žienky, čo len kojili svoje deti, ako ste ich odučili piť v noci? Moja krásne zaspinká sama v postieľke ale po dvoch hodinkách sa zobudi s plačom, tak jej dám mlieko..takto asi päť krát za noc, dúfala som, že ked vie zaspinkat sama bude spat celu noc alebo aspon do dakej druhej ráno… viete mi niekto poradiť? Ma desat mesiacov

andy37
15. jan 2023

A máš dosť mlieka? Moja sa mi tiež často budila na kojenie (má skoro 9m) a zrovna pred týždňom som ju kojiť prestala, dávam jej na večeru mliečnu kašu a potom na zaspatie mlieko z fľašky. Pri odstriekavani som videla ako málo mi tečie, takže som bohužiaľ prešla na UM ale teraz mi spí skoro celú noc, iba raz sa budí na kŕmenie.

autor
15. jan 2023

@andy37 no praveze mam plne prsníky, ked viac ako dake tri hodky nepýta tak na prasknutie…aj na veceru zje misku kase…ale aj tak mam pocit, ze je hladna, pričom prsník vzdy riadne vyprázdni

andy37
15. jan 2023

Tak potom by som asi skúsila nedávať hneď prsník ale čaj alebo vodu, trošku ponosit na rukách, prip.dať cumlík. Možno nepotrebuje to mlieko, iba ťa cítiť. A postupne sa naučí dlhšie spávať

nwnw
16. jan 2023

Toto mne robili v postielke.... Skakala som jak opica. Od kedy spali so mnou, tak sice sa dojcili dost, ale aspon som nemusela skakat za nimi... Budia sa stale v noci. Staci pohladkat, objat a spia dalej

autor
16. jan 2023

@nwnw no spi so mnou skoro od zaciatku, pri prvej to tak fungovalo, Sice sa casto kojila ale bolo to tak v polospanku, ale teraz sa preberie a je hore aj každých 20 minut a uz je to pre mna neúnosné…

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maryetta
16. jan 2023

Je to uz dlhsie takto? Nejdu mozno zubky? Tie najviac trapia prave v noci. Preto sa moze castejsie budit.
My sme mali rozne obdobia. Ale vsetky tri deti boli ine.noooo od 2rokov prespali celu noc-s vynimkou choroby kedy je to ine.

autor
16. jan 2023

@mamula20 no takáto bola aj moja prvá, stačilo, ze bola pri mne a spinkala…ale teraz mam pocit, ze je skor opačne, muž uz tri mesiace nespi v spalni nech moze fungovať v práci cez den, myslela som si, ze som schopna vela obetovat, ale zisťujem, ze uz nevladzem, je úžasne dietatko ale v noci je to trápenie, keby aspon jeden spanok je dlhší ako tri hodiny ale to nehrozi

autor
16. jan 2023

@maryetta uz skoro tri mesiace, myslela som si tiez, ze zubky, zatial ziadny nema…regresia trvá par dni tak to asi tiez nie, prikrmy krasne papa, mlieka mam az az, prvá tiez az po dvoch rokoch prespala celu noc, pri tejto som chcela dosiahnuť nech je to skor..ma vytvorené dokonale podmienky na spanok a predsa nic

ivs97
16. jan 2023

Tiež len kojim a viac krát v noci vstane, zoberem si ho na ruky, pomojkam.. Niekedy si aj pár krát cucne ale skôr si myslím že len tak na ukludnenie, nie od hladu.. Potrebuje cítiť prítomnosť maminky 🥰
Inak niekde som čítala ze dávať kašu na noc neni dobré, lebo je to ťažké na bruško a môže v noci bolieť, alebo potom nevie dobre spinkať 🙄 možno by som vyskúšala dat na večeru niečo ľahšie.. Ale to ešte nemám odskúšané, s príkrmami len začíname 🙂

autor
16. jan 2023

@ivs97 no asi chcem od nej vela, ale strasne som dufala, ze sa dočkám, ze prespi celu noc…stačilo by mi keby spala do dakej druhej aspon…po veceroch pracujem a takto je to velmi fyzicky aj psychicky náročné, ked ju vezmem na ruky tak sa uplne preberie

autor
16. jan 2023

@ivs97 este sa opytam, potom ju das naspat do postieľky ci spinka pri tebe?

autor
16. jan 2023

Cize uz len sa zmieriť ze kojene deti proste nespia…

ivs97
16. jan 2023

Zaspí na mne a potom preložím do postieľky. Niekedy sa zobudí len 1-2 krát za noc, ale väčšinou aj 4-5 krát 😅

natyzara
16. jan 2023

moja bude mat polroka, a po nociach je na prsniku aj kazdu hodinu. nevyspala som sa od porodu. ani si neviem predstavit, ako budem odstavovat kedze je zavislak na prse, aj zaspava len tak 🤦🏻‍♀️

autor
16. jan 2023

@natyzara no prvá bola presne takáto zavislacka…tato druha vobec, ked nieje hladný prsník ju nezaujima, aj preto som dufala ze to bude s tym spánkom lepsie

ls56
16. jan 2023

Mam skoro 13 mesacnu a v noci je hore na kojenie aj 8x, potom z nicoho nic pride noc kedy sa zobudi ledva 2-3x. Potom zas noc kedy je hore aj dve hodiny. Meni sa to velmi rychlo a vzdy ma ta noc dokaze prekvapit😀-ajj v zlom zmysle a aj v dobrom. Ale este tak mesiac, dva potiahnem a odstavim ju. Ale inak viem co prezivas, my to mame takto od 6 mesiacov. A spi snami v posteli od narodenia.

autor
16. jan 2023

@ls56 no bohvie ci by to jedna flasa UM pred spanim zmenila, pri prvej som to brala ako súčasť ale teraz to uz nedavam

ls56
16. jan 2023

Nezmenila… to neni len ze kojis a ze dieta je hladne… ono si aj overuje ci si pri nom a ked nemoze zaspat tak chce prsnik..to nie je len potreba jest ale aj emocionalna potreba dietata… mne to nejak extra zatial nevadi..ano som rano niekedy rozbita ale pokial mame taku noc zlu tak na druhy den mam donasku jedla a nezeniem sa za upratovanim a neviem cim,proste mame taky polovicny klud

autor
17. jan 2023

@ls56 no tuto noc ani raz nespala dlhšie ako pol hodinu…to by som musela mat donáškou kazdy den a zaplatenú upratovačku 😁

lalala94
17. jan 2023

Ja nedojčím, ale máš absolútne nereálne očakávania. Moja dcéra má 5 mesiacov, je na UM, a keď je tá lepšia noc, budí sa len 3x, väčšina je ale horších a vstávam k nej 6-7x. Spánková regresia inak vôbec nemusí trvať len pár dní - u nás to bol mesiac a pol, kedy sa budila 10-15x a vstávala medzi 4:50-5:30 každý deň. Keď boli noci najhoršie, tak aj 20x, potom som to prestala počítať. Cez deň dávala max. 30 minútové spánky. Podľa mňa máš normálne dieťa.

autor
17. jan 2023

@lalala94 ja neviem ale podla mna nie je normalne, ze dieta neprejde ani jedným spánkovým cyklom, ved to nemôže byt ani zdrave… ale to d tym mlieckom beriem, to ja uz len zo zúfalstva tak rozmyslam

ls56
17. jan 2023

A nemate zle nastaveny rezim cez den? Lebo na nocny spanok vplyva aj to ako spi cez den.

autor
17. jan 2023

@ls56 no uz som to riesila aj cez spánkové poradenstvo a vsetko mame nastavené uplne ideálne…

beata_k
17. jan 2023

Ale ved u tak maleho dojceneho dietata je to normalne.