Nočný des u štvorročného chlapca

lenush710
25. sep 2017

Mamicky chcela by som od vas vediet ako dlho trval {do akeho veku} nocny des, ci ste sa nejako liecili, ci ste s tym boli u psychologicky....nas maly bude mat pomaly 4r a nevieme sa toho zbavit. Nie je to uz take inenzivne ako na zaciatku, ale ma to dost casto.... mame este jedneho synceka {10m} a dost casto ho ten jeho des budi...je to celkom psycho...prosim o nejaku radu .dakujem

siska53
25. sep 2017

@lenush710 nijak,u nas to preslo samo,trvalo to asi necely rok od casu pred 2rokov do necelych 3rokov.obcas sa budil s tym neutisitelnym revom.

petranelkova
25. sep 2017

A nevie vam povedat co sa mu sniva? Mozno sa niecoho boji a len ho staci ustit, ze sa mu nic nestane. Alebo teda cakat ci a kedy ho to prejde. Ako dlho to uz vlastne takto mate?

siska53
25. sep 2017

@petranelkova ja som mala desy okolo 5r. (tiez som mala sestru babatko). Pamtam si na to,ale neviem doteraz a ani mama nevie,preco,nevedela som jej povedat.

petranelkova
25. sep 2017

@siska53 Tak asi jedine cakat no. Mozno by nebolo na skodu ich na noc nedavat do jednej miestnosti. Nemoze mladsi spavat s vami v izbe aby ho nebudil?

sadika
25. sep 2017

@lenush710 ahoj, nam zabrala Sedalia. Je to homeopatikum. Trapili sme sa* len* pol roka. Ale to dcerka mala okolo 8m. Za 2 tyzdne bolo po desoch. Za pokus nic nedas a homeo neublizi. Dezim prsty

aduska121
25. sep 2017

@lenush710 ahoj trapi nas to iste dr nam odporucila sirup sedalia je to homeopatikum ak nepomoze musime ist neurologicke

siska53
25. sep 2017

@petranelkova pockaj,ja som ti pisala len na to,ze ja ako 5r.som nebola schopna povedat,preco revem,nemam tu istu situaciu,ale
@lenush710 hadam by docasne oddelenie deti pomohlo. Ja som segeu nebudila a nasa mala spala so mnou a syn s muzom,takze sa nebudili navzajom (mala zas mala koliky)

montemotherone
25. sep 2017

@lenush710 pozor na homeopatiká, môžu to naopak zhoršiť 😒

opuska
25. sep 2017

5 rocne u musi vedie, co ho podnietuje k placu nie?

siska53
25. sep 2017

@opuska Predstav si,ja som nevedela! Viem,lebo som to s mamou rozoberala, ze sa ma na to pytala,no fakt netusim,preco som revala, nevedela som jej na to odpovedat.

Ako popytat sa ho moze,len nas mal vtedy taky pohlad,akoby bol uplne mimo, v tom case takmer nerozpraval,len sa mu rozvazoval jazyk a on si nzpr.vbec rano nepamatal,ze plakal. A my skoro hodinu sme ho davali do poriadku v noci..

hettinka
25. sep 2017

@opuska nie nemusí ... nočný des je zvláštny stav, kedy dieťa ma oči otvorené, plače, ale nevníma a už vôbec nevie povedať, prečo plače.
Nás dcera ani nespoznávala, nereagovala, len vrieskala ako nepríčetná, fakt akoby zlym duchom posadnutá. Trvalo to do 6 rokov od cca 2-3 rokov, s obdobiami, ked sa to stávalo častejšie, a potom to postupne samo vymizlo.
a ako píše sisaka, tiež si to ráno ani nepamätala (zato my až moc...)

ibrunova
25. sep 2017

My sme s tým boli u liečiteľa, on presne povedal, z čoho to bolo, po treťom raze u neho to vymizlo.

sipopa
25. sep 2017

podla mna to nie je nejako obmedzene na vek. ved nocny des moze mat aj dospely clovek pokial viem

lenush710
autor
25. sep 2017

No nám to trvá uz rok .... deti spia oddelene ale maly ked raz začne revat budí tryri poschodia hore a štyri dole.ja som čítala o metóde zobudenia.... preto sa pýtam či ste to niekto skúsili...a maly si nepamätá ...lebo ak si prečítate o nočnom dese zistite ze to je taký zvláštny stav v spánku.... často si to ľudia mýlia s nočnou morou.....

lenush710
autor
25. sep 2017

@hettinka do 6r.... nesrandujte.....😢

errinye
25. sep 2017

Len taka otázka. Nesledujem tvoj synček veľa televízie? My sme museli televiziu úple vylúčiť a des skončil...(inak to môže byť aj tým, že máte nového člena rodiny na ktorého si ešte úplne nezvykol, prip. žiarly) mali sme obe situácie a zvykla si asi po roku živote mladšie súrodenca sa už s tým vysporiadala a v noci už spi ... Možno som pomohla, neviem...

errinye
25. sep 2017

Bože akááa hrubka... Žiarli...

slavuska30
25. sep 2017

@lenush710 ahoj ja som mávala často v puberte..kričala som, plakala..chodila ma mama budiť..dodnes si pamätám, čo sa mi snívalo..odznelo to samovoľne. Teraz sa s tým mordujem u dcéry. Má ich už pár rokov. Vyskúšala som aj " babské rady" aj rozhovor so psychologičkou a nič. Sú aj doma aj keď spí na inom mieste , či je sama alebo leží s nami. Presne popíše čo sa jej snívalo. Bojí sa spať, potom je unavená. Chodím jej vypínať svetlo. Niekedy mi vyčíta, že na mňa kričala a ja som jej nepomohla. Ale ona má také desy, že nekričí nahlas ale má ten pocit, že áno.

modrava
26. sep 2017

u nas to bolo tiez do 10-11 rokov. az v tom veku bola schopna povedat a popisat co to bolo. zaujimave, ze povedala ze cele roky to bolo to iste...