Dieťa a nočné zmeny otca

drsmolinka
5. nov 2017

Mam rocneho syna a partnera, ktory pracuje aj na nocnych smenach. Mava jednu max dve nocne po sebe. Po nocnej chodime s malym na prechadzky aby sa vyspal, ale maly sa budi okolo osmej deviatej cize kym jeho a seba dam dokopy tp trva. Partner je cim dalej nervoznejsi, caste hadky kvoli narusaniu jeho spanku. Je to cim dalej horsie a horsie. Ide zima a s malym uz tak nebudeme vediet chodit von neviem ako to riesit. Ake mate skusenosti a ako to riesite vy ???? Dakujem

erickatt
5. nov 2017

Spi v rovnakej izbe?? Nech si kupi štuple do uší, bez srandy, aj kamarat pouziva ked mu niekto na ubytovni chrapal, aj synovec po nočnej aby sa vyspal a to byva sám.

kitty88
5. nov 2017

Moj sa tiez velmi po nocnej nevyspi, ale dospi cez obed, kym dcerka spi.

jana_eyre
5. nov 2017

A to mate jednoizbovy byt? Alebo je problem ak aj v inej casti bytu dieta existuje?

Moj brat ma 5r syna a uz dlhe roky pracuje na 2denne a 2nocne po sebe.. Po nocnej pokial si dobre pamatam proste spal v palni a maly fungoval s mamou v inych miestnostiach.. Ked sa zratali hodiny co boli vonku a cas maleho spanku, tak mal brat dost casu na oddych.. Niekedy brat dokonca spaval az s malym na obed - ale on je uz na nocne velmi zvyknuty a ma aj 2 hodiny na oddych pocas nocnej..

Tvoj muz len teraz tak zacal pracovat? Nepotrebuje si len zvyknut na ten obrateny rezim?

beky1813
5. nov 2017

My tak fungujeme uz 5 rokov, jasne, ze dceru krotim, aby nekricala, nebuchala, ale inac fungujeme normalne, muz sa na narusanie spanku nestazuje.

juliet86
5. nov 2017

Stuple. Krytka na oci. Pred spanim caj na uvolnenie nervov z lekarne s medom. Pripadne ak je zle vypytajte si od lekara stilnox. Ak si ho da polku raz dvakrat do mesiaca mal by byt v pohode. Mozte ist s malym do detskeho centra napr

mily7
5. nov 2017

@drsmolinka Naša skúsenost je podobna tvojej co sa riešenia týka len. M mával nočné aj týždeň. Mame dvojizbak. Ja som sa snažila aby deti nešli ta ním do spálne, von sme chodili normálne doobeda, popoludní a manžel sa proste naučil tolerovať určitý hluk. Jemu sa narodením našich detí taktiež zmenil život. Tak ako ty tiež som chápala že sa potrebuje vyspať. Nik mu nechodil s bubnom okolo uši. Ale tiež nešlo niekedy zastaviť ročne dvojročné dieťa, aby nekricalo, nevzdorovalo, lebo táto spi práve. Samozrejme ze niekedy vstal aj skôr, do spával s deťmi, potom popoludní keď sa predtým zahral s nimi, lebo aj deti chceli tatina. Aj muž nech si vstúpi do svedomia trochu. Môj syn má horúčky, dnes som doma super. Zajtra aj po zlej noci budem musieť do prace ráno. Zostava s nim táto doma. Teraz co mam sa odsťahovať, či syna, lebo idem do práce a ne vyspím sa? Koľkí rodičia tak funguju. Chce to trochu rešpektu ale z oboch strán. Je to jeho syn. Nie v zlom. Ale nie je pekne ze sa s tebou kvôli tomu hada, hoc ty sa snažíš o kľud.

deti95060810
5. nov 2017

my tak fungujeme už 12 rokov....tak dlho chodí mm na nočné zmeny - robí na 3 zmeny...medzitým nám pribudlo zopár detí.... niektoré už chodia do školy, ale nie všetky. Je rád keď si pospí 4-5 hod. Viac sa pri deťoch nedá. Musel si zvyknúť.....😉

candii
5. nov 2017

To fakt? Moj robi nocne aj cely tyzden a nikdy sa na maleho nestazoval.. naozaj nikdy. A to hocikedy ked potrebujem ist do izby v ktorej spi tak maly hned s vyskotom na neho skoci ked spi a nikdy nic nepovedal 😀 .. tak to tazko s malym dietatom, by som sa mu asi snazila vysvetlit ze to sa neda aby bol cely den ticho..

drsmolinka
autor
5. nov 2017

@erickatt spi v inej izbe a aj tak vsetko vadi

drsmolinka
autor
5. nov 2017

@jana_eyre uz tak pracuje vyse roka a zhorsuje sa to stale viac a viac....nervy hadky, preco maly place rano preco sa neponahlame prec, preco skor neodideme atd.

drsmolinka
autor
5. nov 2017

@mily7 on to vnima tak ze ho nechapem a neviem co to je pracovat v noci, ale dieta neviem ako kinderko zobrat do vrecka a vonku vybalit a potom zase zbalit ked ideme domov, jasne ze ked vstane bucha do steny, s hrackami, vydava zvuky atd kym sa dostaneme von, a najhorsie ze ma to strasne vyprovokuje ako matku ked ma poznamku napr. "uz neviem kam mam ist, radsrj by som isiel do starej chaty spat ako byt tu" a potom jasne buuum hadky blesky tresky......

erickatt
5. nov 2017

@drsmolinka je to jeho syn?? Trieskať na stenu ho nenechaj, ale asi by mu vadil aj prd. Ci keby hlasno dychate.

sense
5. nov 2017

Stuple do usi a trochu viac tolerancie...ved je to aj jeho dieta...

beky1813
5. nov 2017

@drsmolinka tam nie je problem s nocnymi smenami, ale mate problem vo vztahu, uz len to, ze pises, ako je to tvoj syn, svedci o niecom. Poznali ste sa vobec dostatocne, kym ste mali dieta? Bolo planovane?

drsmolinka
autor
5. nov 2017

@erickatt no on je v spalni my v obyvacke a maly sa potichu hra (aspon ja nevnimam ziadne silne zvuky) no partner vstane a je zle lebo vraj nevie zaspat lebo pocuje ako sa maly hra a vadi mu to

zujka2
5. nov 2017

Moj robi cely tyzden nocnu a mame 1 izbak. Bud ideme na navstevu. Do centra k detom alebo on ide spat k mojim rodicom. Platame to ako sa da. Ale nikdy mi nevycital ze ho rusime.

drsmolinka
autor
5. nov 2017

@beky1813 po pol roku som necakanw otehotnela a tesne pred porodom sme sa osamostatnili, ja sa snazim robit mu po voli ale stale je nieco zle

beky1813
5. nov 2017

@drsmolinka aha, cize ste sa vobec nepoznali a nezili spolu. No toto bude chciet velky rozhovor

evittam
5. nov 2017

@drsmolinka Po pol roku vzťahu si otehotnela? Tak tu nie je problem to co pises ty, ale vas vztah a presne ako pise
@beky1813 .
@erickatt

evittam
5. nov 2017

@drsmolinka Ved mu nechaj syna ked nemá nočnú nech ho zabaví, nachysta von a všetko ostatné čo chce od teba-a pozor hlavne potichu!

drsmolinka
autor
5. nov 2017

@evittam pred nocnou aj po nocnej odchadzame z bytu aby sa vyspal, a ked pridem s malym domov okolo obeda venujem sa jemu :dat vycikat, prezliest, nakrmit,uspat a okolo druhej idem varit, a ked sa stane ze nestiham obed dovarit je zle lebo si to mam inak zadelit,

katarinamarkova
5. nov 2017

@drsmolinka
- zbaliť manželovi do ruky spacák, stan, nech ide spať do hory, tam sa deti nehrajú.
- vysvetliť manželovi, že dieťa nie je na gombík on/off a keď mu tak neskutočne vadí, že jeho dieťa žije, dýcha hrá sa počas bieleho dňa, tak sa ho spýtať na čo si ho robil.
- poslať ho s kľudným svedomím do tej starej chaty.
- keď z neho nočné robia nervoznu ženskú pred menzesom, nech si nájde inú prácu, vyhovujúcu jeho potrebám spánku.

každý keď je nevyspatý je nervozny....nepoviem ak niekto fakt raz za sto rokov vybuchne že sa chce vyspať, stáva sa, je to normálne. Ale utekať z vlastného domu zo strachom potichu ako myška aby sa náhodou pán nezobudil? skutočne?

Mám otázku, keď si ty v noci stávala k miminku xy krát a ráno sa budila nevyspatá, bral on syna von, pokiaľ si si ty počas dňa pospala? Strážil ho a tíšil každé jeho šuchnutie aby si sa ty počas dňa vyspala?

evittam
5. nov 2017

@drsmolinka No, na rovinu-mas doma de.ila.
Nech si navarí, uprace,operie a ostatné sam a este aj dieta mu k tomu nechaj keď je taký frajer a vies co-rovno po nočnej. Nech si zvyka alebo ide kade ľahšie a to cim skor.

emilia25
5. nov 2017

Toto je o charaktere cloveka.samozrejme ze po nocnej si chlap musi pospat obzvlast ked ide vecer na dalsiu nocnu ale toto moj veru nerobi a to tiez mava tyzden nocnu alebo vikend nocnu.cez tyzden ide spat az na obed a spi do pol 7 v sobotu mava 12tku tam spi do 3.vzdy kazde rano ho cakavame obleceny ide s nami do skoly skolky potom sa naranajkujeme spolu kavu dame a psa vyvencime a lahne kolo 9.pospi do 11 alebo ide nieco robit okolo domu vtedy nespi ideme pre deti do skoly a zas sa na obeduje a lahne a spi do pol 7.ja mat takeho chlapa neviem.poznam tiez takeho ze deti musia byt ako peny ticho vtedy inak im to da pocitit.jaj dakujem ja za mojho muzika super.a dalsia vec keby bol extremne unaveny tak ho nezobudia ani tanky takze asi sa moc manualne nenarobi ked ho dokaze zobudit detsky jemny hlasok.

evittam
5. nov 2017

@drsmolinka Ja sa tiež ešte spýtam-kedy sa stara o vas a ostatné on? Či len chodi do práce, príde sa domov vyspat a hadat sa s tebou?!

zabina27
5. nov 2017

No evidentne nie je pripravený mať dieta, resp to bolo tak rýchlo, že sa nespamätal, ale tak bol pri jeho výrobe, tak buď si zvykne alebo nie... Ale utekať z domu, aby sa vyspal, no neviem, to aj do zlého počasia vás vyháňa? To je spoločné bývanie, či koho? Ale to je jedno, dieťa je jeho a nemá ho čo vyháňať na ulicu... A možno aj ty by si vás rýchlejšie a ochotnejšie vychystala, keby si sa necítila vyhanana, proste keby sa celkovo milsie sa spraval

janinamojka
5. nov 2017

No ja neviem..ale chlap by sa mal rovnako starat o dieta ako zena..on sa chudak nevyspi..a ked ty musis okolo maleho skakat apo nevyspis sa a potom cely den fungovat v domacnosti??ty si kedy lahnes a, oddychnes??ach ti chlapi....😖

drsmolinka
autor
5. nov 2017

@katarinamarkova ja som nikdy cez den nespala stale som sa krutila okolo maleho a ked zaspal tak rychlo varit zehlit vysavat

zabina27
5. nov 2017

@drsmolinka to nerob, oddychuj, keď spí, má rok, všeličo sa dá popri ňom porobit a hlavne by mal odmalička vidieť, že veci sa musia spraviť, aby boli, že sa nestanú lusknutim prsta, kým sa spinka 😉

drsmolinka
autor
5. nov 2017

@evittam stara sa o chlapske veci v domacnosti na 200% ja si ani nestihnem vsimnut ze sa nieco pokazilo a uz je opravene, malemu kocik stale opravi aj postielku, vela veci sam v byte robil.....ale chyba mu ludskost ...... darmo budeme chodit po najkrajsej dlazbe sveta ked sa budeme stale hadat ako psy