Nočný záchvat plaču 2 ročnej dcérky

zuzkaremiaska
17. dec 2012

ahojte mamičky. vedeli by ste mi poradiť a niečo vysvetliť? Mám 2ročnú dcéru. 🙂 Asi tak raz za mesiac sa stane, že v noci sa zobudí s veľkým plačom, mám pocit, akoby nebola poriadne ani pr´tomná! Pýtam sa jej, čo jej je, odpovie, že nič ☹ .....a plače ďalej! Chce, aby sme šli do obývačky, že chce jesť jourt,....potom, že chce do postele, znovu veľký rev, lebo chce teplý čajík alebo kakao. Ale veď to pýta každú noc, ale bez plaču. Celé to trvá asi 20 minút, ale je to strašné!!!!! Plač po celom byte! Neviete, z čoho to môže byť?? Pritom cez deň sa nič zvláštne neudialo, len napr. mi poo nechcela vôbec spať. ďakujem za odpovede a rady. 🙂 😉

elka74
17. dec 2012

@zuzkaremiaska ahoj. zrejme ide o nočný des. my sme si týmto prešli s mojou mladšou dcérou. tiež sa v noci zobudzala s hrozným plačom. nešlo ju nijako utíšiť. niekedy to trvalo krátko, niekedy aj hodinu. potom zaspala a ráno si nič nepamätala. postupne s toho vyrástla..

zuzi0911
17. dec 2012

@zuzkaremiaska mne starsia ked sa zobudi s placom tak chce cikat.a mladsia od mikulasa kazdu noc place ale spi alebo place zobudi sa chce ist ku mne a stale sa mrvy place a mam pocit ze sa boji.

zeytin
17. dec 2012

@zuzkaremiaska My sme na tom podobne, dcerka ma 2 roky a 3 mesiace... presne to iste, len u nas to niekedy trva aj hodinu a nie iba raz do mesiaca ale kazdy tyzden raz... Skusili sme ju aj zobudit, normalne sme zazali velke svetlo v spalni... To je tazko poradit, aj nam vzdy zabera nieco ine... niekedy mi zaspi tak, ze si sadnem na postel a drzim ju na rukach. Ona citi bezpecie a zaspi do 5 min, ale niekedy to trva dlhsie. Niekedy zaberie, ked ju zoberiem na ruky, prejdem sa s nou k oknu, ona sa pozera na poulicne lampy a ukludni sa... Ja viem, ze je to strasne, ale je to obdobim dietata....

ewca
17. dec 2012

Nam sa to tiez stava, dcera ma 22 mesiacov... z nicoho nic spusti plac a nie a nie ju ukludnit...zaciname najskor tym, ci nechce cikat, vacsinou zaberie, ale velakrat sa uz nechce vratit do postee, chce sa ist hrat alebo tak...tak jej vtedy vysvetlime, ze je tma, je noc, vsetci spinkaju a ze si moze lahnut ku nam dopostele a budeme ju drzat za ruku...samozrejme musime urobit exkurziu po celom byte a ukazat, ze naozaj je noc a vsade tma a vsetci spia ... teraz je to uz lepsie, ale nam sa to stavalo aj kazdu oc jeden cas

erikababula
17. dec 2012

Ahoj mamicky,chcela by som sa spytat,co mam robit ked mi 2,5rocna dcerka nechce ist cez de spat a vecer horko tazko zaspi o pol noci este ju kojim a vela krat sa aj v noci zobudi a krici mama,neviem co mam robyt ci jej kupit upokojuci caj alebo ist k lekarke?dakuje za rady🙂

zuzana134
17. dec 2012

mám tiež dvojročnú dcérku a už rok riešim tento problém,vyskúšala som všetko možné aj nemožné,no naozaj už verím tomu,že je to nočnými morami,dieťa skôr prežíva sny.Pred tým to mávala dcérka aj každú noc aj viac krát,počase sa to zlepšilo ako bola staršia,ale raz až dvakrát za týžden začne vnoci až vrieskať,no už som zistila čo zaberá,prvorade ju zobudiť,aj ked ma kope a kričí,prihovárať sa hlasnejšie a držať silno vnáručí,zapnúť tlmené svetlo,ktoré mám pri postielke a potom ju uspím vnáručí,pričom jej rozprávam nejakú rozprávku.Sama neviem prečo to tak je,každé dieťa je iné,no verím tomu,že ztoho vyrastie,

monnell
30. apr 2014

Ahojte maminky, tiež mám 2,5 ročnú dcéru a má takéto obdobie, v noci strašne plače nejde ju utíšiť ničím kope keď ju zoberieme búcha nás, niekedy takto vystrája pred spaním na obed alebo večer ale v noci niečo strašné ako reve do nepríčetnosti,potrebovali by sme poradiť či zájsť s nou k lekárovi, čítala som tu na MK obdobie vzdoru či je to tým ale niektoré maminy posielali aj na odborné vyšetrenia. Za radu veľmi ďakujem lebo už si nevieme rady :(

babika112
18. máj 2014

My sme mali ten istý problém, ale našťastie vekom dcéry to postupne prešlo. Viem, že lepšie to bola ak som sa ju nesnažila prebrať. Proste nechala som ju v posteli pri seba, hladkala som ju a ona prestala po 20 min. Ale keď som sa ju snažila prebrať plač trval aj 2 hodiny. Proste len vydržať to obdobie.

bublinka1979
29. jún 2014

@monnell uz nieco pomohlo?? pripadne boli ste u lekara? ja mam rovnaky problem s dcerkou,ma 21 mesiacov a pred spanim strasne zachvaty revu,uplne sa az zadusa a trasie.. niekedy aj v noci.. az mam strach,aby sa jej nieco nestalo..dakujem

monnell
30. jún 2014

@bublinka1979 ako zazrakom to samo prestalo, asi z toho musia same vyrast, citala som dost o tom a moze sa im nieco snivat co zaziju cez den alebo maju strach aj z odlucenia, myslim ze malej pomohlo ze zaspavala so mnou vedela ze som pri nej. Aj v noci ked sa stane ze zacne mrkotat tak prelezie za mnou a spinka dalej. Dufam ze to mame za sebou uz, skusajte pred spanim ziadny plac aby isla v klude spinkat a vam vela trpezlivosti nech vam to tiez prejde 🙂

bublinka1979
30. jún 2014

@monnell dakujem za odpoved🙂) dufam,ze to coskoro prejde..

zuzka1008
30. jún 2014

My sme zažívali niečo podobne, ja som mala pocit že sa niečoho boji ,možno zlý sen, rev to bol hrozný, trval asi 20 minút, nedala sa utíšiť,bola rozrušená,nechcela sa ani pomojkat, tiež som mala pocit akoby nebola celkom zobudena, prešlo to samé trvalo to skoro mesiac, nič príjemné.

zuzka1008
30. jún 2014

@erikababula ja som takisto kojila este 2,5ročné dieťa, povedala by som že načase odstaviť, nech si zvyká postupne, teda ak ju chceš dať do škôlky,ja chodím s dcérou spať o 19,30h prečítam rozprávku, niečo si este porozprávame,Vypnem svetlo aby vedela že sa ide spať, a už nekomunikujem . Do hodiny spí a ja sa idem pripraviť do roboty 😉 skús mať niaky stale sa opakujúci rituál aj cez obed.

erikababula
30. jún 2014

Zuzka1008 dakujem uz to bolo davno nakoniec si odvykla sama pekne🙂

erikababula
1. júl 2014

Zuzka1008 dakujem uz to bolo davno nakoniec si odvykla sama pekne🙂

zuzana134
4. júl 2014

no naozaj treba len vydržat,jedna staršia detská doktorka mi len povedala,že ztoho musí vyrást,že prejdu 3roky a sa to skončí.A čuduj sa svetu,mala pravdu.Malá zaspí a spí celu noc bez prestávky a ráno nie a nie ju zobudit 😉 ,nádhera 🙂 .

leonberger
13. júl 2015

Ahojte mam problem so svojou 4rocnou dcerkou v noci sa zobudi a place ale az do nepricetna nechce nic hovorit len kope rozhadze celu postel trva jej to hodinu opakuje sa to kazdu noc neviem co robit som zufala poradte mi co robit dakujem.

livia341
14. júl 2015

@leonberger Aj moj robí, ale 1-2 za týždeň.Tiež neviem z čoho a zistila som, že ked chodí do školky tak má šoky,zlé sny a ako náhle ostane doma, tak noc má pokojnú.Musí len vyrásť z toho, teraz budú mat školku 1,5 mesiacov zatvorenú, tak by sa mohlo zlepšovat ale zase v septembri pojde do skoky tak uvidíme.Tiež ho neviem utíšiť, držím ho na rukách a prechádzam sa s ním.A nič nepomáha, tiež si neviem dať rady.

petra2012
29. jan 2019

@zeytin prosím vás, a naozaj to je len obdobie a treba vydržať? Nemám za tým hľadať nič vážnejšie? Chcela by som počuť názor niekoho kto si tým prešiel, pretože moja mala sa preberie po 1-2 hodinách spánku a začne plakať (až revat) a nejde ju utíšiť - len vydržať kým sa stíši, je to naozaj ten nočný des? Dakujem moc za odpoved

zeytin
29. jan 2019

@petra2012 Ano, malej to preslo. Najskor to bolo menej casto a potom uplne. Neboj, bude to v poriadku. Sama vycitis, ako mas reagovat. My sme sa casto postavili k oknu a pozerali na lampy. Potom sa upokojila. Nic nepomohlo, co sme skusali...len cas.

vaneskavikinka
15. feb 2019

@elka74 přesně toto iste má naša 2 rocna dcerka. Už som sa stym naučila aj zit, ale niekedy je to velmi tazke 😔

vaneskavikinka
15. feb 2019

@babika112 takto isto to máme aj my do bodky 🙂

sysulda178
19. dec 2020

@monnell co vam pomohlo nakoniec?

monnell
19. dec 2020

@sysulda178 stačilo prečkať, mať kľudný večer aby nebolo dieta rozrušene pred spaním ale teda aj cez deň kľudnejšie, lebo deti reagujú aj v noci čo zažijú cez deň ✊🍀