Novorodenec a uspávanie dvojročného dieťaťa

22. okt 2022

dobrý večer som tehotná a mám teraz ročnú dcéru keď sa narodí malinké malej budú chýbať 3 mesiace do 2 rokoch lenže otázka znie malú uspávam v kočíku a problém to bude keď sa narodí malé myslíte si že sa do vtedy naučí zaspávať sama? lebo bude to masaker uspávať dve deti naraz ak to nepôjde stým mladším a ani on nezaspí bez kolísania ..ďakujem za názor

selest
22. okt 2022

Uspaval starsieho muz. Ale mali sme stastie ze prave mensi asi do vyse pol roka zaspaval sam. Prosto som ho dala do postielky a zaspal. Bolo to ako dar z neba🤣 Mozno ta deticky prekvapia😉

loliki
22. okt 2022

Presne tak, ako píše selest. Ohľadom detí nič neplánuj, deti ťa vždy niečím prekvapia, alebo zariadia ináč ako Ty plánuješ. To, čo funguje u jednej mamičky, nemusí sa podariť u teba. Hlavne, nech ste zdraví.

anjelicek26
22. okt 2022

Dvojrocnu uspavat v kociku je aj tak nezmysel... aj tak sa tam coskoro uz ani nezmesti... tri mesiace je dost dlhy cas, musite prejst na iny sposob, idealne v postielke, ty pri nej, hladkat chrbatik, kym zaspi... alebo muz, ale tak predpokladam, ze nie je doma cely den a este ti spi na obed. Trpezlivost a pokojne, prve dni budu tazke, lebo nebude priputana a tym padom bude vstavat, bude behat, bude robit kadeco ineho, ty len vzdy bez komentaru polozis a dalej hladkas, kym zaspi... vela bozskej trpezlivosti si zober zo sebou... . Inak druhe babo moze byt uplne ine - ja som mala taky wow efekt - ze to dieta bolo uplne ine ako prvorodena dcera - polozila som - spalo, nikdy som ho nijako neuspavala, nakojila, "odlozila" a on proste zaspal, v noci hore 1x od porodnice, proste sen... uvidis, ako to bude...

bajka16
22. okt 2022

Malinké neuč na žiadne kolísanie, ani nič podobné. Neukazes, nebude poznať. A inak si to môžte s mužom rozdelit. My tiež uspavame jeden jedného a druhý druhého syna. Mladšieho síce netreba nijak uspavat, ale treba pri ňom byť. A starší mimochodom v dvoch rokoch začal zaspávať bez akejkoľvek pomoci. Dovtedy sme tiež kolisali v kočíku. Na 2 narodeniny dostal posteľ a odvtedy zaspáva sám, ale tiež pri ňom treba byť. Takže treba si to rozdelit. Je jedno ako uspavas deti, lebo aj tak pri nich treba byť kým nezaspia. Ale neboj, tiež som mala obavy pred pôrodom, lebo je to malý vekový rozdiel. Ale po pôrode sa to všetko zladi. Neviem ani kedy a ako a všetko nám ide ako hodinky. Nestresuj sa vôbec teraz kvôli tomu. Nájdete si svoj systém, držím palce.

nevenka
23. okt 2022

@bajka16 vies co, toto o "neuceni na kolisanie" je pekna teoria, ale ked Ti dieta vresti od narodenia v jednom kuse, tak co spravis? Jednoducho skusis aj tie najsialenenjsie veci. A to som si myslela, ze prve mam narocne. Ked prislo druhe dieta, to bol masaker...🙈

@autorka my mame presne takyto rozdiel medzi prvymi 2 detmi, 21 mesiacov. Ja som starsieho este kojila do jeho 17 mesiacov, postupne som znizovala frekvenciu. Postielku sme premiestnili do detskej konecne a ked som nakojila, siel ho uspat muz, mali sme tam valendu a tam s nim lezal a ked zaspal, prelozili sme ho do postielky.
Teraz mame 22 mesacneho, pred Vianocami bude mat 2 roky a v januari cakame stvrte, tiez cca taky podobny rozdiel. Kojila som ho tiez este do cca 19 mesiacov, a uspavali sme v kociku. Bol ten typ, ze musi byt "znehybneny", aby zaspal, ale presla som postupne na uspavanie na posteli. Cez den to bolo v pohode, lebo vstaval o 5-5:30 rano, takze na obed bol zarucene unaveny uz. Vecer tiez takto a asi mesiac uspava muz, ale chvilku musim tam pri nom byt. Ale trva to dlho, lebo sa stale kruti, vrti, sada si, potom pit, potom decku inak, nevie si najst miesto. Najnovsie sme vybrali z postielky tie bocne tycky 2 a sam si zoberie decku a ide do postielky a tam si najde svoje miestecko a zaspi tam. Ale trva mu to strasne dlho stale. Kocik sme zaparkovali vonku na chodbe, konecne ho nemusim stale umyvat, ked prideme z vonku. Tak skuste takto postupne. Musim este odburat kocik a naucit ho, aby sa drzal za ruku a siel pekne popri kociku, aby mi neutekal, ked budem vozit novorodenca, takze zoberiem kocik, odveziem ho na bezpecne miesto, kde nechodia auta a vypustim ho, a trenujeme chodzu popri kociku. Ked sme sami, ide to lepsie, ked so starsimi surodencami, tak sa nechce drzat za ruku. Mozno pri nom skusime stupienok ku kociku alebo "voditko", najstarsi bol v tomto slniecko, on mi vobec neutekal.

bajka16
23. okt 2022

@nevenka vieš čo môj prvý bol takýto, zaspával ťažko a naozaj bol urevany. Lenže keď si to premietam spätne, ten plač boli väčšinou koliky, nespokojnosť, únava. Podľa mňa keby na neho ideme inak, tak ho nemusíme hodinu a pól kolísať do 2r. Už pri druhom som sa ponaucila. Keď plakal, alebo vymýšľal riešila som problém a potom som ho položila do postieľky, dala som mu mojkaca a musel spať. Ono netreba rýchlo konať v tom momente, treba myslieť nato, či ho chceš drmádzgať najbližšie 2-3 roky. Staršieho sme uspavali aj hodinu v kočíku to bolo niečo nenormálne.