Obuv po súrodencoch

ivetkatka197808
14. mar 2011

Co je pravda na tom ,ze nie je dobre nosit obuv po surodencoch, mam 2 rocnu dcerku, od sesternice sme dostali nejake topanky na jar ,leto, vyzeraju zachovalo, mozem ich dat dcerke?Mam jej kupit nove?Neviem sa rozhodnut...Keby boli zodrate, tak jej ich nedam ,ni su zodrate a odrete ale vidiet ,ze sa v nich chodilo...

jana776
14. mar 2011

@ivetkatka197808 Ahoj, kazda nozicka je ina a kazda si inak vyslape topanky. Zvonku moze byt obuv zachovala, ale vo vnutri ju uz dietatko vyslapalo na svoju nozicku. Preto sa odporuca kupovat kazdemu dietatu nove topanky.
Ja by som urcite kupila nove.

natik17
14. mar 2011

ahoj,
ja mám tiež topánočky po prvej dcére. Sú skoro v rovnakom období narodené, takže by teoreticky aj tá mladšia znosila obuv po tej staršej. Ale som skôr za novú obuv. Ide o to, že dieťatku sa tvaruje nožička a ono si tú topánočku vytvaruje podľa seba. A tá, čo to po nej nosí, by ju už mala takú "vytvarovanú". Veľa kamošiek dáva obuv po starších súrodencoch - ono je to vec názoru. Každý si robí po svojom. Ale teoreticky by sa to nemalo. Aj ja som teraz v zime dala mladšej dcérke zimné topánky po staršej. Ale boli to prvé zimné topánky, ktoré moc nenosila, lebo sa práve v zime naučila chodiť, tak preto som jej ich dala. Ale teraz už sme kúpili nové botasky a ešte nejaké jarné kúpime.
Môj názor je, že by sa nemalo nosiť po súrodencoch - ale v dnešnej dobe hrá dosť veľkú úlohu aj finančná situácia. Kvalitné topánky sú skoro tak isto drahé ako na dospelého, takže kupovať to dvom deťom je nákladnejšie ako jednému.

olifcek
14. mar 2011

kazde dietatko inak nasliapuje, ma inu vahu, iny krok, inak tvaruje topanocku vznutra... ja by som urcite neobula topanocky ine, nez nove... hoc by som o suchom chlebe, ci rozkoch mala byt... 😉

babatko88
14. mar 2011

@ivetkatka197808 ahoj, ja nedávam a to mi ich ostalo po prvom teda strašne veľa, dávam iba tie, ktoré nosil maximálne mesiac (to sú dvoje 😀 ), aj to nie každý deň, radšej kúpim nové, ide predsa o nožičky, to sa nemá podceňovať... ako píše olifcek, dieťa si topánočky vychodí, prispôsobí nožičke a nie aby sa noha prispôsobila už vychodenej topánke

evina313
14. mar 2011

Minule som pozerala diskusiu s ortopedom a vravel ze pokial este dietatko nechodi, tak moze na doma, prip. do kocika mat aj po surodencovi. ale ak uz naslapuje, ze radsej nie. ja by som asi aj dala, mam odlozenu peknu zbierku skoro nenosenych topanok. samozrejme, dbala by som na to, aby boli v perfektnom stave, hlavne pata.

drobik1
14. mar 2011

ahoj no my mame teda stale väcsinou nove,kedze mame uz väcsi rozdiel medzi detmi tak som ich povyhadzovala a kupujem malemu nove..aj ked je pravda ze ked bol maly davala som mu este topanky po detoch od sestry.. 🙂

ivetkatka197808
autor
14. mar 2011

dakujem vam ,ja sa radsej opytam kolko ich nosila,a ked tak mesiac dva tak jej ich dam a aj podla toho ako vyzeraju a ked dlhsie tak take vyradim...Pozriem aj zvnutra ci je to velmi vyslapane...zatial mala stale nove,lebo sme boli v uk a tam ked boli akcie tak sa dalo celkom dobre kupit alebo nejaky vypredaj vacsinou za 5-7lib.no tu je to asi nemozne ...dakujem este raz...

renatad
14. mar 2011

mam kamaráta ortopéda a asi už len za myšlienku dať dieťaťu topánku po inom dieťati by sa išiel od hnevu rozpučiť 😀 baby šetriť sa dá aj inde, nie na zdraví dieťaťa / i ked ma udivuje, lebo organizujeme burzy oblečenia, že topánky idú ako sa povie na dračku/ 😝

zuzikkaa
14. mar 2011

@ivetkatka197808 ahoj,ja som uz malebu obula aj nosene ked este vacsinou sedel v kociku,,ale ked uz viac beha tak asi je lepsie nove...ale zase si myslim ze tie 2 mesiace co drobec tie topanky nosi sa az tak velmi nestihnu vyslapat.na doma mame papucky vzdy nove! ale ked ideme napr na odrazadlo tak na pol hodku von tak mame nosene lebo mi pride skoda znicit cisto nove topanky 😉

bubelko
14. mar 2011

@ivetkatka197808 ja som bola tiez dlho presvedcena, ze deti potrebuju kazde vlastne topanky, ale aj pediater a aj info z netu a z okolia ma presvedcili, ze pokial topanky nie su znosene, zoslapane a su kvalitne, nie je dovod ich mladsiemu surodencovi nedat. ale ono kazdy lekar, ortoped povie inak, tak ako pri vsetkom 🙂
http://www.onlineberatung.usz.ch/frage.aspx?que...
ak viete po nemecky, tak napriklad aj tu stoji, ze nie je dovod nedat topanky po surodencoch, ak nie su zoslapane, znicene a sedi velkost i sirka 🙂

sirinka
14. mar 2011

no neviem ako u vas dievcata, ale u nas sa daju nosit po starsej skutocne iba tie mensie topanocky, lebo teraz uz ich dokaze tak neskutocne znicit, ze mensej by som ich dala tak maximalne na zahradu, takze problem ci dat alebo nedat odpada 😉
a v tej vahovej kategorii do dvoch rokov maximalne sa kvalitne topanky az tak neznicia a neschodia a nekvalitne sa znicia tak ci tak 😉

maca_p
14. mar 2011

ja som nazoru, ze kazde dieta by malo mat svoje boty. ale viete co ma stve? ze ja som malemu kupovala vsetko zdravotne botiny (sante, protetika), papuce pomaly kazdeho 1/4 roka vsetko s plnou pätou a zacal mi cca mesiac spickovat (teraz ma 2 roky). suseda, ktora jej malemu obula hocico, tak jej maly krasne chodi. aj tuto ciganca od vedla, mal asi rok, ked som ho videla v takych letnych ramienkovych sandalkach a v pohode pekne chodi. toto moje je rychle, hopkajuce ale chodi po spickach ako baletka. je na to sposob ako ho oducit? (okrem napominania - co robim snad v kuse)

sirinka
14. mar 2011

@maca_p ono tie vysoke plne paty...niekedy menej je viac, ved deticky si musia clenky vytrenovat a spevnit, nie ze im ich stale drzi nejaka topanka 😉 a zaroven ked sa odporuca kupovat topanocky o nieco vacsie, tak aj ta vyvysena stielka vnutri nie je cely cas na spravnom mieste...to na tu klenbu je lepsie nechat behat po travicke na boso ako neustale nosit taketo topanky...len viem, ze nie kazdy ma moznost takeho vybehu pre deticky, kedze mestske parky v sebe skryvaju rozne nastrahy 😝

gretkab
14. mar 2011

Ja ako prve topanky kupujem nove, ale tie po starsom surodencovi pouzivam ako zalozne.

maca_p
16. mar 2011

@sirinka no ved to, kde v meste najst slusny travnik, ked ani slusneho detskeho ihrisky tu niet... 😲