Odmietanie obedného spánku po odučení od cumlíka

rhiannon
26. aug 2016

Ahojte, prosim o vase skusenosti. Dcerka ma 21m, doteraz sme pouzivali cumlik na spanok - obedny aj nocny. Cez obed zvykla spat 1-3h. Pred par dnami sme dudlik zrusili z viacerych dovodov. Zobrala to celkom fajn, hodila ho akoze labutkam na jazere. Poplakala 10 min a bolo ok. Ale zacala odmietat obedny spanok, asi sa nevie dostatocne zrelaxovat na zaspatie. Skusala som spievat, hladkat, rozpravat rozpravku. Aj zavrie oci, snazi sa, ale potom sa posadi a chce uz ist nieco ine robit. Hovori, ze spinkat nechce. Nocny spanok ok, aj ked zaspava dlhsie ako s cumlom. Bolo to aj u vas tak? Spravilo sa to? Podla mna je skoro na uplne zrusenie obedneho spanku. V septembri ide do skolky (jasli), tak sa bojim, aby to tam nebol problem. Dakujem za rady.

janickacrazy
26. aug 2016

@rhiannon No asi to nebol práve najlepší nápad rušiť teraz cumlík, pri nástupe do jaslí deti dosť revú a cumlík aspon trochu pomože. Moj syn nespával cez obed už od 1roka, bol hrozne akčný. Ale ako nastúpil v 3 rokoch do školky spať tam musel, tak zase spávať začal, bol aj viac unavený v školke ako doma. Takže u nás po zrušení cumlíka nebol problém so spánkom, u nás bol problém so spánkom od narodenia. 😀 malý vstával od narodenia do 2 rokov o 4 ráno a to nehovorím o tom, že celý den nespal. Ked som ho dala do školky, tak to bol iný oddych pre mna. 😉 Skús počkať pár dní, či sa to nezlepší, ak nie, tak by som sa asi k cumlíku vrátila, lebo v jasliach sa bude hodiť.

tika2012
26. aug 2016

tiez sme si tym presli, zrazu nechcela po obede spat ( ani nespala len sme lezkali )a vecer tiez zaspavala dlhsie, trvalo to vyse tyzdna, potom som ju zacala rano budit o trosku skor a naplanovali sme si program aby sme sa viac unavili, lopta, skakanie,dlhe prechadzky, tancovanie,.. po obede som jej v posteli rozpravala rozpravku o zvieratkach ktore su veeelmi unavene a zatvaraju sa im ocka...no a zhruba po tyzdni mala zaspala aj po obede, samozrejme ked sa zobudila som ju vychvalila aka je sikovna, ze zaspala bez dudlika, a odvtedy nie je problem, 🙂 drzim palceky, skus este par dni vydrzat 🙂

llaurita
26. aug 2016

My sme zrusili cumlik ked mal syn 1,5 roka a presne tak isto nam uz nechcel spavat cez obed, vecer bolo zaspavanie v pohode. Tiez som vazne uvazovala ze zrusim obedny spanok, ale nakoniec som vytrvala, zaviedla som ritual ze precitame si spolu knizku a ideme spat (nejake dva tyzdne sme sa trapili) a spava doteraz (ma 27 mesiacov). Obcas mal take dni, ze nezaspal vobec, ale viac spal ako nespal, teraz spi kazdy den a som strasne rada, aspon si trochu aj ja oddychnem 🙂