Odnaúčanie 5.mesačného bábätka od dudla.

misickaa4
26. mar 2020

Ahojte, mate niektora skusenosti?
Rozmyslam, ci ist do toho, nakolko v noci mu vypadava a budi sa na to...
Ako ste postupovali? Potom ked isli napr.zubky, nelutovali ste?
Dakujem

larisalarisa
26. mar 2020

Môj nemal cumlík vôbec a ľutovala som to.

evkakozickova
26. mar 2020

@misickaa4 aj ja som ľutovala že nemal cumlík to je asi najlepšia vec pre dieťa aspoň sa upokojuje a takto sa nemá čím on napríklad od narodenia nechcel vziať žiadny cumlík a tak sa naučil na fľašu a ver mi je to najhoršia vec takto naučiť...teraz ju má nonstop pri sebe stále snou spáva a ja som zúfalá ako ho mám teraz od nej odnaucit

derdia
26. mar 2020

Ahoj pozri raz ta to caka urcite....viem, nechce sa ti ist do toho...viem,ze budes mat starosti navyse...ani ja som to nedala....a teraz ma dcera 2 roky aj tri mesiace...doteraz to bolo ok..
Ale mam pocit,ze teraz ho stale vyzaduje viac a viac a zhladava ho a ja neznasam ked ho ma v ustach...cez den jej ho nedavam ale stane sa,ze som taka nervozna,ze jej ho dam...a napr.svokra sa vyziva v tom,ze ho ma v ustach...u nich ho ma stale...takze ja byt tebou odkrutim si to teraz...dieta za dva tri dni zabudne ,ze ho pouzivalo...ale taketo velke...no neviem ci predstavit ako to zvladneme...ale neriesim👎nejak to budeme musiet prezit...takze prezijeme...ale este to riesit nejdem...nechce sa mi😂ale nevyspim sa...ked spi zle tak ho lyta aj tri krat za noc....ale ked do re tak sa zobudi raz...ale vsetko koli dudlu..
Ale zase ja som nezniesla,ze stale pistala alebo ako to povedat...bolo to strasne bez dudla...takze radaej takto ako s tym dennodennym vrestanim pbez dudla...lebo to by som sa zblaznila..ten dudel ju aspo trosku zabavil.

hennyinnsbruck
26. mar 2020

@evkakozickova
Moja tiež nikdy nechcela cumel + flaskove dieťa. Zaspavala stále na flaske.
4 den je bez vodovej fľaši cez deň (v noci ju má a zaspáva na mlieku) a 4 ti deň zaspáva na obed bez fľašky 🤭 prvé 2 dní boli náročné, včera bez problémov zaspala. Veľmi sa tomu teším. 16mes mala.

misickaa4
autor
26. mar 2020

@larisalarisa preco?

lula313
26. mar 2020

Ja by som ho nechala. Toto je take obdobie vypadávania cumlíku, za chvíľu si ho bude vediet už najst sama a sama sa ním upokojiť a uspat, to nebudeš musieť k nej stavat.

sono2
26. mar 2020

@misickaa4 dojčíš?

evkakozickova
26. mar 2020

@hennyinnsbruck kiežby sa mi to tiež podarilo moje dieťa je strašne tvrdohlavé a to v máji už mu budú dva roky

anitka63
26. mar 2020

@evkakozickova na to je len jedna rada trpezlivosť. Proste už raz keď začneš, tak sa nad ním proste nemôžeš zľutovať, lebo potom tovja predchádzajúca snaha bola úplne zbytočná

evkakozickova
26. mar 2020

@anitka63 len keby si ho videla aký je závislý od tej fľaši 😔musím ju pred ním schovávať....ma taký pohárik na vodu ale ani ten nechce tak som nútená mu dávať piť z pohára

hennyinnsbruck
26. mar 2020

@evkakozickova
prvý deň keď som ju dala do postieľky samozrejme plač. Ale nie taký mama kde si,ani nestála v postieľke ale nervózna bola.Vrazala nohami do tyciek, prevalovala sa. Každých 5 minút som išla k nej, milo na ňu rozprávala a hladkala po vlasoch.na tretí x pri hľadkaní zaspala. Včera na tretí deň som ju dala spať, asi 10min mrnkotala a potom bez hladkania zaspala.
Uvidíme dnes.

Skúšala som jej dat mojkaca bábiku, ale nechcela.

Za chvílu ide spať som zvedavá ci to pôjde tak dobre 😊😊

hennyinnsbruck
26. mar 2020

@evkakozickova z normalneho pohárika ani moja nechcela..ani zo sosaciku. Dala max loga a vylievala (je mi jasné že dieťa sa hrá).. Kúpila som jej magic cup pohár od Nuk a pije 🙏🙏🙏🙏🙏 chvalabohu lebo stal 10e😂😂😂fľašu tiež hľadala ale smolu mala....

misickaa4
autor
26. mar 2020

@lula313 ano? A cca kedy nastane to obdobie?

3petka
26. mar 2020

@misickaa4 v tak Skorom veku by som asi ľutovala. Ja som syna odnaučila v podstate zo dňa na deň keď mal 1,5 roka. Bol chorý a ťažko sa mu dýchalo tak som mu ho vzala a bez problemov na druhý deň si ani nespomenul. A ešte ho v podstate vždy rozhrýzol tak som sa bála aby mu nezabehol..

misickaa4
autor
26. mar 2020

@3petka preco by ste lutovali?

larisalarisa
26. mar 2020

@misickaa4 lebo moje prsia boli jeho cumel

3petka
26. mar 2020

@misickaa4 lebo ho vedel pekne upokojiť, a keď mu išli zúbky tak ho žužlal a masiroval si zubky

ajuga
26. mar 2020

@misickaa4 mam patmesacnu a dala by som modre z neba, keby chcela cumel. Zaspava pri kojeni a to je ktokrat horsie ako cumel. Moja starsia mala cumel do dva a pol roka a naucila sa bytbech neho. Sice dva týždne bol plac, potom sa naucila zaspavat pri flasi mlieka, ale aj tu sme potom pocas choroby zlikvidovali.

misickaa4
autor
26. mar 2020

@ajuga a tiez hp pocas spanku vypluvala a budila sa ?

stanislavicenka
26. mar 2020

@misickaa4 ja mam 2 deti, dcera, starsia, mala cumlik, do 2 rokov, mala ho iba na spanie a hravo sa ho zbavila. Syn, mladsi, ten je uplne bezcumlovy, proste ho nechcel. Desila som sa toho, ale je to v pohode. O jednu starost menej... Ked ma babo tych 5 mesiacov, tak rychlo zabudne na ten cumlik, ale urcite bud pri nom.

misickaa4
autor
26. mar 2020

@sono2 nie

ajuga
26. mar 2020

@misickaa4 samozrejme 🙂 potom sa uz naucila sama davat cumel do ust. Nechaj babatku cumel, je to v istych veciach zachrana. Pojdu zubky, ockovanie, pady, ako ho chces upokojit? Ak kojis, tak prsnikom, vzdy, kdekolvek? Urcite nie. Cumel je ok 🙂 odnaucis neskor

misickaa4
autor
26. mar 2020

@ajuga nie, nekojim...ako nie som na 100% rozhodnuta, ze vziat..len vravim, ze sa mi v noci zacal na to budit a to on spaval celkom pekne

rinsh
26. mar 2020

@misickaa4 možno hlúpa otázka, ale prečo tak skoro? Dcérka mala cumeľ do takmer 2 rokov a vôbec jej to neublížilo. Mala stále ten jeden a postupne sme jej ho dávali cez deň menej a menej nakoniec ho mala len na zaspávanie a keď už som si povedala ze stačí (veď aj ten cumeľ vyzeral zle 😁) tak som využila to, že je tam malilinká dierka. Nenápadne som jej ju zväčšila a keď si ho dala do úst tak sama povedala že takú nechce. Potom sa naňho ešte pár krát opýtala aj som jej ukázala že potrhaný a doteraz leží na poličke. Asi už by som ho mohla vyhodiť keď som si tam naňho spomenula 😁😁

frndza
26. mar 2020

Mám 3 deti - syn mal ale len na spanie, aj to by som mu ho nedala len bol po narodení 9 dní v nemocnici tak mu ho sestričky dali ale cez deň mi ho nechcel, napínalo ho s neho a koľkokrát ešte ani nespal a už ho nemal. Dcérky ho nemali vôbec a je to najlepšie čo môže byť. Podľa môjho názoru dudel nie je pre dieťa ale pre uľahčenie života mamičkám. Podotýkam že moja staršia dcéra bola zlé dieťa, dosť plávala, spala len vonku na prechádzke, za každého počasia sme s ňou boli vonku, v postieľke alebo v kočíku na balkóne maximálne pol hodinu, vonku aj 5 hodín vkuse a vydržali sme aj dudla. Nie je potom starosť s odnaúčaním dieťatka lebo veľa mamičiek sa potom sťažuje že ich nevedia odnaučiť.

misickaa4
autor
26. mar 2020

@rinsh len preto, ze v noci mu zacal vypadavat a zacal sa na to budit...a to podavam, vypadne a tak dokola...inak by som vobec neriesila

rinsh
26. mar 2020

@misickaa4 poznám ja som to riešila tou retiazkou na cumlík. Samozrejme som ju pripla nižšie aby sa niečo nepekné nestalo. Hneď sa s ňou naučila zaobchádzať a dávala si ho už sama.

misickaa4
autor
27. mar 2020

@rinsh ano? Aj takto mala?

rinsh
27. mar 2020

@misickaa4 samozrejme. Prakticky ho na retiazke mala stále. Ľahšie sa aj hľadal 😃

misickaa4
autor
27. mar 2020

@rinsh no moj to akosi nevie ..ako ste to naucili taketo babo?