6 mesačné bábätko a alergia na kravskú bielkovinu

090393kristina
22. dec 2015

Ahojte baby chcem sa spytat malo to niektore z vasich babätiek? Ako ste postupovali pri prikrmoch co take ste davali drobcom papat ?

maria200981
22. dec 2015

Tak ja Ti poviem moju skusenost....moja teraz uz 10 rocna dcerka ked mala 8 mesiacov bola 2 krat hospitalizovana po sebe na zapal pluc v nemocnici neskor zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mliecka...presli sme na specialne mliecko plus neskor dieta....ziadne mlieko ziadne jogurty a vsetko co obsahovalo kravsku bielkovinu...tu dietu som drzala len par mesiacov kedze som sa zlakla...ale moja dcerka to stale chcela papat a ja som jej po tajomnky zacala postupne davat vsetko...po roku ked uz jedla vo velkom vsetko pila mlieko jogurty sme sli znova na testy a tam jej zistili ze ta alergia zmizla....vtedy mi doktorka povedala...."vídis ako sme s tou alergiou vybabrali?"" ja som sa ovsem nepriznala ze uz skoro rok na diete vobec nieje....tak som si pomyslela svoje....ja by som sa drzala rad ale neskor by jej skusila postupne bielkovinu davat mozno si telo postupne zvykne.....teraz ma 10 rokov a je zdrava ako buk...doktora sme nevideli mozno tusim aj 4 roky ak nie viac

nicoletta12
22. dec 2015

Ja kupujem nemliecne kase. Rozrobim v jeho spec. Mlieku, presnidavky ale len jablkovo bananove bo z inych mu bolo zle. Zelenina.masko. polievky

senka111
22. dec 2015

Vsetko bez mlieka.A v pohode.Boli sme na eliminacke a casom sa to upravilo.Ale mliecne nekonzumuje ani terazz prip.minimum a to ma 10r.Su horsie veci a s tymto sa da existovat.

aniko85
22. dec 2015

Ked mal moj syn jeden mesiac zacal mat krv v stolici.predpokladali mu alergiu na susenu kravsku bielkovinu.gastroenterolog mu hned predpisal nutrilon alergy care a ten sme pili do cca 8 mesiaca a az postupne sme presli na klasicky nutrilon...krv zo stolice zmyzla a maly mi vdaka tomuto mlieku prespal celu noc...teraz nema ziadne problemy a ma velmi rad mliecne vyrobky...

moncicip
22. dec 2015

@090393kristina Moj starsi syn ju mal ked bol maly, tusim 4mesiace mal ked mu n to prisli. Najskor pil speci mlieko Neocate a potom som kupovala rozne rastlinne mlieka z dm, pripadne kozie mliecko. Plus davala som mu aj kozie a ovcie jogurty, sem tam aj ryzove a sojove. Nastastie po dvoch rokoch z toho vyrastol a teraz uz papa vsetko bez obmedzenia.

090393kristina
autor
22. dec 2015

Dakujem pekne baby ... dufam ze rychlo z toho vyrastieme aj my ... krd ze dojcim tak sa musim aj ja obmedzit .. ale nevadi co nespravi matka pre svoje dieťa ❤

dana_l
23. dec 2015

nas maly dostal exzem ked mal 6 mesiacov. bol vylucne kojeny. tak som vyse miesiaca bola na diete - bez mlieka a vela dasich veci. potom som skusila znova zaradit mlieko do mojho jedalnica a uz mu nerobilo ziaden problem. ani teraz ked uz je vacsi a je vsetko, tak problem s mliekom nema

bibistec
23. dec 2015

no neviem ten neocate moze tiez robit problem ale nemusi, ja mam tiez dcerku alergicku ma 6 rokov a stale je na mlieko alergicka ale chvalabohu ho jej ani nedavam , mala dychacie problemy, atopicky ekzem a pod. ale co mam kamaratky a tiez alergicke deti na mlieko zas ano priznaky vymyzli ale akonahle znovu zaradili to mlieko tak sa to kadeako prejavuje isce deti nemaju hnacky ale maju bud poskodene crevo a slabu imunitu alebo ine rpoblemy, ekzemy a pod, dokonca jedno dievcatko bez priznakov a po rokoch astma a pod. takze neviem ja som proti mlieku akemukolvek ale aj ja sama ako dospela mam traviace problemy a nemyslim si ze clovek mleiko potrebuje cize ja by som vylucila uplne a po case ak bude dieta starsie vyskusala ale zas zbytocne by som nedavala su ovela kvalitnejsie potraviny ako je mlieko hlavne z krabice a pod...

090393kristina
autor
23. dec 2015

Aj moja mala ma ekzem ... boli sme na koznom doktorka nam dala masticky no moc nezaberalo stale mala take suche licka a ked zjem viac mliecnych vyrobkov tak vidim na nej ze ma trosku krce ... tak detska Mudr nas poslala na gastro a tam jej odobrali krvicku a tam zistili ze ma zvysene protilatky na kravsku bielkovinu tak doktorka povedala ze mam vyradit mlieko aj mliecne vyrobky ...