Odplienkovanie 22-mesačnej dcérky

veveronikaaa
16. mar 2024

Baby prosím poraďte .
Mam dceru 22 m a začala mi odmietať plienku ale to , že úplne ( nervy. začne utekať ) tak som ju začala odplienkovať . Už to skúšame 6 deň ako vycika sa mi tam keď ju tam posadim, tlieskame lepíme nalepky a podobne aj ona sa teší a tlieska ale ešte sa mi sama nevycikala , že by si sadla a cikala . Včera, keď som videla , že ide kakať som jej dala rýchlo nočník pod ritku aby sa tam vykakala. Aj sme tlieskali o dušu 😆
Dnes sa mu už 4x vycikala na zem , nerobila som žiadne haloo okolo toho a zakaždým jej poviem , že treba cikať a kakať do nočníka. No neviem ako som zúfalá už. Už som jej dnes chcela aj plienku dať , že kašlem na to skúsime o mesiac neskôr ale ona sa začala úplne vzpierať a rýchlo si sadla na nočník ......

Ďakujem za každú radu

matullienka
16. mar 2024

@veveronikaaa chce to len čas, kopu nervov a pevnej vôle.

mia781312
16. mar 2024

Ako píše mamina hore iba čas pevnú vôľu

veveronikaaa
autor
16. mar 2024

@mia781312 no ďakujem pekne

biglovemom
16. mar 2024

Neni pripravena pockaj este

kaya18
16. mar 2024

@veveronikaaa nas bol starsi, ked sme riesili odplienkovanie, ale spatne ked to zhodnotim tak trvalo min 10 dni kym prisiel den bez nehody, akejkolvek. A este trvalo dva ci tri mesiace kym sme uz uplne ze uplne bez nehod. Nepytal sa nikdy sam, mala som presne odsledivane kedy cikal kakal a podla toho ho posadzala na nocnik. Az dako stvrty mesiac od zobratia plienok sa zacal ako tak pytat, resp. gestom naznacovat. Takze ak vam nechce plienku, nenutte ju. Aj ked je to o nervy. Skuste uciace nohavicky, nieco popiju keby sa daco udialo ale zase bude mat aj mokro.

beata_k
16. mar 2024

@veveronikaaa Nerozumie co od nej chces. Uplny zbytocne ti ocurava podlahu. Pripavene dieta to pochopi za den, dva.

idemo
16. mar 2024

Podľamňa ak ste už začali a ide to relatívne dobre tak netreba sa zas vrátiť k plienke lebo to dieťa z toho bude mať mišmaš v hlvičke. Veď to sú podľamňa super pokroky. Zas nečakaj od takého malého dieťaťa že tl bude hneď. Áno mamičky čo učia 3 ročné deti ktoré už rozumejú viac sa to naučia za deň ale 22m dieťa potrebuje trošku viac času. Myslím si že ste na dobrej ceste. Ja som odplienkovala syna keď mal 1,5r a tiež to nazačiatku trošku trvalo ale vytrvali sme, tlieskali sme, tešili sme sa a pochopil to. Podľamňa matky ktoré ťa tu odhovárajú sú len matky ktoré nemaju trpezlivosť na dieťa a čakajú že to pochopia za deň a nechajú to tak. Ale sú to stále malé deti a potrebuju ttošku viac času. Držim palce🙏🏻

slavomira236
16. mar 2024

@veveronikaaa mojej som nedala plienku presne na druhe narodeniny..v ten den som sa kej parkrat opytala ci jej cikat netreba. But kyvla ze nie slebo hej. Vtedy som ju poslala na nocnik a cikala. Na dalsi dem uz som nepripominala chodila sama. Raz ocikala kusok gate nestihala stishnit pancuchy. Inak nic bez nehody. Sj von smechodili a to bola zima nosila overal. Zacali sme s kratsim pobytom von a predlzovalu sme

veveronikaaa
autor
16. mar 2024

@beata_k ja ju nenudím ani nič o na plienku proste nechce to je boj jej ju davat

veveronikaaa
autor
16. mar 2024

@idemo ďakujem krásne