Odplienkovanie skoro 4-ročnej dcérky

26. okt 2022

Ahojte baby poraďte mi, čo mam robiť. Dcérka bude mať v januári 4 roky. Cez deň chodí na Wc do nočníka. Na obedný spánok už nemala plienku, lenže bola dosť často chorá takže som jej dávala plienku lebo sa stále popišala. Teraz ju neviem odnaučiť bez plienky. Napríklad ide spať o jednej a spí skoro do tretej s tým že pred tým sa vypiša do nočníka a aj tak ma plienku celú mokrú. Cez noc ju už ani bez plienky neskúšam dávať, pri tom celý deň sme bez plienky. Čo robím zle, prosím poraďte ako ju mam odplienkovať.

amelie2017
27. okt 2022

@bashawelle vies co, ja zijem v zahranici a tu sa nekladie taky tlak na mamy a deti, ze plienku treba dat dole co najskor. Vo vseobecnosti plati, do skolky by malo ist bez plienky. Ale take, ze dieta si ledva same sadne a uz ho davaj na nocnik, nech si zvyka neexistuje. Pamatam si, ked nala dcera cca rok a pol a dala som nejaku foto, tak polka komentarov, ze mam dat tu plienku prec, taka velka slecna a s plienkou a pod. Ale dieta potrebue dozriet. Od 2 rokov sme to par krat skusili. Ale nevydalo. Ale ziadne 2 tyzdnove chodenie za nou, posadzanie, prezliekanie. Doobeda bez plienky, nechapala, dala som jej ju. Na treti krat, ked nala 2r4m pochopila hned. Ziadne utieranie, prezliekanie (samozrejne par nehod mala). Na spanok mala plienku do 3 rokov. Potom sama povedala, ze uz nechce, ze uz je velka.

akje
27. okt 2022

Ahoj 😊 kludne daj mliecko, nedaj plienku, daj vycikat a nakup si tie podlozky pod chorych. Prve dni ju kontroluj, ci nie je cela pocikana. Ak je, zobud, prezlec, daj opat spinkat a povedz jej, ze ked sa jej bude dat cikat, nech ide na nocnik. Ona pociti ten rozdiel, ked nedas plienku ;) nam velmi pomohli tie nepremokave podlozky a nemusela som nic neustale prat a prezliekat. Okrem perinky teda 😁

kulumulu123
27. okt 2022

Jasne mlieko je super ak jej chuti ale preco to musi byt pred spanim?? Ved by som jej dala ked sa zobudi kludne aj cely liter ked jej chuti ale ak ju nalejes mliekom nasledne posles spat a bez plienky tak nechapem preco sa cudujes ze je cela popisana... Drzim palce 😊

matullienka
27. okt 2022

@pallacinka29 prepáč, ale týmito tvojimi domyslenymi útokmi to myslíš vážne? Ona niekde napísala, ze dáva dieťaťu um z fľaše? Napísala, ze dieta pije mlieko a predstav si môže piť aj kravské alebo rastlinné a z pohára. Ci si si potrebovala na niekom uľaviť a vybiť frustráciu aj tým, ze budeš posudzovať ako vyzerajú cudzie deti? Myslíš, ze máš patent na rozum?

pallacinka29
27. okt 2022

@matullienka pisala, ze “dieta pilo z flasky do 6 rokov” je bud lenivost alebo hlupost rodica… a prepac, ale pozriem, a vidim, ze dieta ma problem s vahou - je kopec tucnych deti (ktore su “vypapane”, nema to s genetikou nic spolocne)

matullienka
27. okt 2022

@pallacinka29 ale to nie je tvoj problém tak co ti dáva právo niekoho za to kritizovať?

angel993
27. okt 2022

@pallacinka29 aj keby pilo z fľašky do 18tky, nie je to absolutne tvoja vec a teda nemusíš to riešiť. Rešpektuj a budeš rešpektovaná.

pallacinka29
27. okt 2022

@matullienka
@angel993 mate uplnu pravdu, ale snad si o takychto rodicoch mozem mysliet, ze su lenivi a o dietati asi tiez svoje, ked mu je v 6 rokoch ok pit z flase, a ak ma evidentne nadvahu… asi z normalneho jedla, masa, zeleniny to mat nebude😂🤦🏼‍♀️😂🤦🏼‍♀️.

matullienka
27. okt 2022

@pallacinka29 presne tak ako si my môžeme o tebe myslieť, ze si grobian a nekrochanec, lebo vo svojom veku nevieš kedy je vhodné niečo povedať a kedy je lepšie držať hubu

janulik2008
27. okt 2022

@pallacinka29 nebuchaj sa po hlave keďže sa bavíme o zuboch 😉 píšem že píla mlieko do cca 6 rokov a zuby má ok 😉

angel993
27. okt 2022

@pallacinka29 a my si rovnako o tebe môžeme myslieť, že si asi trošku nekompletna, keď robíš závery o ľuďoch, ktorých vobec nepoznáš.

janulik2008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulik2008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sheila72
28. okt 2022

Nechápem kde ste našli že dieťa pije umelé mlieko z fľašky, ja som videla len to že pije mlieko pod čím som si predstavila pohár kravského mlieka na nočnom stolíku.
My sme takýto problém nemali, 4 roky je dosť, ako to zvláda v škôlke? Asi by som urobila to isté čo radia baby, dať nepremokavú plachtu a nedávať mlieko. Čudujem sa že vôbec existujú plienky na také veľké decká 😃

janulik2008
28. okt 2022

@sheila72 skôr si aj myslím že existujú lebo niektoré deti sú väčšie 🙂

danusa63
28. okt 2022

@pallacinka29 už ste autorke napísali ako má dieťa nadváhu. Prosím vašu foto bez filtrov, isto ste štíhla ako laň, čistá krv a mlieko, žiadny tuk, iba tehličky.

vevesh
28. okt 2022

@sheila72 plienky existuju do 15 rokov len tak mimochodom. A kedze ich normalne kupis, nie je to ojedinela zalezitost.
Ak je dieta zrele, pochopi to raz dva, ak nie je, ani nepremokava plachta, nocne budenie a neviem co nepomoze. Len sa ty nadres a naperies. Mam to za sebou s jednym dietatom, v noci funuguje na plienkach aj ako 10rocna. Pricom najstarsie dieta odplienkovane z hodiny na hodinu na den aj noc od 17 mesiacov. CNS sa vyvija do 8 rokoch, minimalne do tohto veku je dost caste, ze sa niektore deti pomocuju. A nedavno som prisla na to, ze 10% deti u nas v okoli nevie ani v 10 rokoch ostat cez noc sucha. Len sa o tom taktne mlci...

1mina
28. okt 2022

Inak to som aj ja pocula od neurologicky, ze do 5,6 rokov je uplne normalne ked ma dieta na noc plienku, to ako vyzrie NS neovplyvnime... Nehovorim ze neskusat, moja sa toez raz dva krst za mesiac pocika v noci este, ale netreba autorku hned zlincovat ....isto by sa naslo viac.mam.ktorych deti maju v noci plienku aj ako 4rocne len to nenapisu...a ak by sa pocikavala aj po spominanom 5roku, tak by som zbehla na vysetrenia pre istotu

sunnygirl
7. nov 2022

@bashawelle Súhlasím s tebou, pekne si to napísala.

sunnygirl
7. nov 2022

@amelie2017 áno presne tak.

mayra666
7. nov 2022

Moja terwz 4,5 ročná sa zbavila nočnej plienky. To chce len čas. Niektorým drobcom to dlhšie trvá. Keď som videla že už má a suchú plienku tak potom som už nedala.
A ešte dopisem, nechať dieťa sa pocikavat? To je psychické týranie dieťaťa. Osobné som to skúšala lebo som dala na tieto "modré" rady. Nepomohlo. Z týždňa sa pocikala 5x....

mayra666
7. nov 2022

@mayra666 mudre, nie modré. 😀

sunnygirl
9. nov 2022

@mayra666 Pekne si to napísala. Je to stres pre Teba a aj pre dieťa. Staršia už v 2,5 r. nemala plienku ani na deň ani na noc a mladšia má 4,5 a na noc potrebuje ešte plienku.

lentak1223
9. nov 2022

Moja mladšia pila pred spaním mlieko z fľaše do 3 rokov a nikdy sa v noci nepocikávala, od 2 rokov.komplet odplienkovaná. Staršia bez mlieka, aj oveľa menej cez deň pila tekutín a na noc bola bez plienky asi od 2,6 roka...a do 4 rokov sa jej raz za mesiac - dva prihodila nehoda. Ja som pri druhej mala nachystané nepremokavé plachty a ona nič. Je to veľmi individuálne, detičky dozrievajú úplne odlišne. Určite by som skúsila tú plienočku obmedziť, možno je to už o jej zvyku a istote, ale netlačiť na pílu.