Odplienkovanie v noci

binusa
7. sep 2023

Ahojte,
Idem si po radu slečna bude mať v decembri 4 rôčky
Mesiac v noci už spinka bez plienky
Lenže : Večer jej už vodu nedávam ak vypije mliečko iba ide na WC ešte pred spanim aj keď ideme spať s mužom ju dáme. Niekedy prejde hodina a je precurana inokedy vydrží aj dva hodky. Ale keď sa prečura ne zobudí sa na to ze je mokrá. Poraďte prosím ako na to ci ešte nie je pripravená alebo mame skúšať ďalej. Ďakujem za každú radu a podobne odpovede ze vaše deti boli odplienkovanie v 1 roku života si nechajte, lebo takých som sa na počúvala dosť 😅. Tak ďakujem vopred

pribinak
7. sep 2023

@binusa zrušila by som mlieko pred spaním. Dávala by som len vodu

pkgirl30
7. sep 2023

Veru keby na toto existovala nejaká metóda. Môj syn má sedem a má ešte v noci plienku ale on je autista a mentálne je na úrovni asi troch rokov. keď sme boli s nemocnici a chceli po nás 24 hodinový moč tak som ho budila každé dve hodiny. to fungovalo. ale doma každú noc si to neviem predstaviť, toľkokrát som to už skúšala ale absolútne nemá v sebe ten pud na to aby sa zobudil. zatiaľ som to nechala tak, skúsim zase budúci rok cez leto, na zimu je to dosť oničom. inak ja som na posteľ na ochranu madraca kúpila v jisk dve veľké gumené plachty a dala som to pod jeho plachtu nechala ho bez plienky a dúfala že sa raz na to zobudí. Bohužiaľ tie deti na to musia asi len emočne dorásť.

jarmila2010
7. sep 2023

este jej nedozrela nervova sustava nato,aby vydrzala bez plienky...oznacim ta pod diskusiou z tohto tyzdna..dcera mala tiez cca ,taky vek(uz si nepamatam presne) a stale mala na noc plienku...

binusa
autor
7. sep 2023

@jarmila2010 ďakujem krásne 🙏a to som si už aj myslela ze som urobila niekde chybu😅

jarmila2010
7. sep 2023

@binusa casto si clovek mysli,ze zlyhal...dcera bola inak velmi bystra,sikovna oproti synovi a s tymto me sa trapili dlho...uz aj jej vadila ta plienka na noc,ale radsej si ju dala,ako sa mala zobudit pocikana...pouzivali sme tie plienkove nohavicky a prestala si ju davat,az ked bola sucha mozno aj mesiac...

beata_k
7. sep 2023

@binusa Ked tuho spi nie je pripravena. Inak by sa zobudila. A vodu jej normalne davaj. Zbytocne ju nechavas bez vody. Tym to nijak nevyriesis.

veronika_e
7. sep 2023

@beata_k Presne tak, to vobec nie je riesenie, dieta predsa musi pit. Ked pride cas, sama sa nauci, ver mi. Zbytocne tlacit do niecoho. Aj ked ano, niektore veci skutocne treba, ale toto je take ine by som povedala.

ankare
7. sep 2023

@binusa asi ešte na to nedozrela. Neboj, do maturity sa plienky zbaví 😎
Starsi syn mal nočnú plienku do 5 rokov, mladší mal 2, keď zacal vstávať so suchou plienkou, tak sme plienku zrušili. A to sa v noci ešte niekoľkokrát dojčí.
držím palce!

lolita555
7. sep 2023

Môj bude mať v decembri 5 a vôbec neriešim načo to je dobre veď tu plienku má len v noci .málokedy ju má mokrú ale tak predsa.radsej dam plienku ako by som mala ostatu s prepáčením za výraz celú posteľ.starsi hneď ako ostal v 2 rokoch už plienky nechcel ani na noc a nikdy sa nepocikal,mladší to ma inak ,neriešim

ivangeline
7. sep 2023

No proste este nie. :/

binusa
autor
7. sep 2023

Ďakujem krásne za odpovede 🙏