Štvormesačná dcérka v noci stáva každú hodinu

martus4183
18. nov 2021

Prosím mamičky o radu, mam 4 mesačnú dcéru cez deň spáva hodinu max. v noci každú hodinu stáva, spi pol hodky alebo 15 minút a zobudí sa úplne plná energie, má za 2 týždne 4 mesiace váži skoro 7kil, papa dobre aj napriek refluxu, papa nutrilon ha, už si neviem rady. Večer keď ide spať o cca 23hod musí sa vyplakat hodinu aby zaspala na 2 hodky, poraďte prosím. Ďakujem

zuzuliennka1
18. nov 2021

@martus4183 aky mate rezim dna? preco ide vecer az tak neskoro spat?

martus4183
autor
18. nov 2021

@martus4183 lebo ju uspava 3 hodiny

martus4183
autor
18. nov 2021

@zuzuliennka1 uspim a za 15 je hore

zuzuliennka1
18. nov 2021

@martus4183 a aky mate teda rezim dna? ranny budicek je kedy? co pocas dna robite?
vydrzi ti v kociku? ja som byvala so synom vela vonku, rad sa vozil, spaval poobede hodinku, doma potom sme sa vela hrali, a opat von..
ono to ale moze byt aj 4mesacna regresia spankova, len aj tak sa mi to zda ako strasne malo spanku

martus4183
autor
18. nov 2021

@zuzuliennka1 ráno stane o pol 6 pohra sa hodinku a uspavam v kolíske, zaspí na pol hodinu ak ju kolíše aj hodinu hra sa chodíme vonku v kocku posli aj hodinku poobede spi malinko ešte raz hodinku to je všetko večer okupkam a od 19hod sa už trápime zaspí ale na pol hodku a potom až o 23hod o 13hod je hore na papanie o 3 hod je hore na papanie a o pol 6

martus4183
autor
18. nov 2021

@zuzuliennka1 mala na rukách píšem ako kocúr dúfam ze tomu rozumies

janettdamian
18. nov 2021

@martus4183 moja dcéra spávala do 9 mesiacov príšerne. Dlhšie som ju uspávala ako spala. Nonstop deň, noc vkuse. Spala iba vonku v kočíku ako sa vozila. Aj celé noci sme ju v kočíku kolísali. Tak prajem nech je to rýchlo za vami toto obdobie.

poopsie
18. nov 2021

A dávaš ju do ulitky?

martus4183
autor
18. nov 2021

@poopsie nie spáva v kolíske, v postieľke nechce, v posteli s nami nechce len ako tak v koliske

ninakajka
18. nov 2021

Moja dcera ked bola mala nespavala skoro vobec, presne viem o com pises spala 15minut aj to iba ak som ju uhojdala na rukach akonahle som ju polozila ledva som sa stihla osprchovať a uz bola hore. V noci skoro vobec nespala a cez den spala sice 3-4hodiny ale v 15minutovych spankoch, mala reflux a koliky. Takto nam to trvalo do jedneho roka, potom zacala spavat ale zobudila sa napriklad o druhej rano a do piatej sme boli hore, po dvoch mesiacoch sa to zmenilo a zrazu takto vstavala o jedenastej vecer a boli hore cca druhej, tretej rana, vzdy sa jej to zmenilo po dvoch, teoch mesiacoch, toto trvalo zhruba do dva a pol roka a potom zrazu prespala celu noc. Doteraz nechapem preco to takto mala. Syn takto nastatie fungoval do 6mesiacov potom pekne spaval.

poopsie
18. nov 2021

@martus4183 skus ju zviazať, do peronky alebo ulitky, do väčšej plienky... Deťom sa to páči, pripomina im to brucho, síce už to začínaš riešiť neskoro... Nám sa spankove rituali menili rýchlo... Potom keď zaspí už ju nehojdas? Možno sa zlakne a zobudi sa

luciannka83
18. nov 2021

@martus4183 no to uz len lahnut k nemu, aby sa nezobudil a pribprebudzani douspavat. I s mojou je to tak. Chodim spat o 20tej😅 ked pri nej nelezim, zobudi sa

martus4183
autor
18. nov 2021

@poopsie skúšam tak vresti že modrie musí mať ruky von

martus4183
autor
18. nov 2021

@luciannka83 ja ju nemôžem douspavat ona keď sa prebudí po hodine ma energie na ďalšie 4 hodinyhttps://media.tenor.com/images/7568aa2419327157...

martus4183
autor
18. nov 2021

@luciannka83 ma tichucko, teplučko, čisto, vykupana najedena no co tomu dieťaťu chyba

zabina27
18. nov 2021

Keď teraz píšeš, že teplucko, možno skús poriadne vyvetrať, radšej viac obliecť a čerstvý vzduch. Len skúšať a skúšať 🙂

martus4183
autor
18. nov 2021

@zabina27 skúšala som nepomohlo

martus4183
autor
18. nov 2021

@martus4183 rozmýšľam zmeniť mlieko? Začať dávať prikrmy ci není hladná ja už neviem, mam prvého syna ten nebol tiež úplne super ale bábika naša druhá je úplne niečo iné

martus4183
autor
18. nov 2021

@martus4183 15minut preskakuju mi písmená drobec na rukách

ivangeline
18. nov 2021

Najskor stale ju trapi travenie a do vecera sa toho nespanku nazbiera a potom place...a preunavene deti sa casto v noci budia a aj tie,ktore maju reflux ci si potrebuju grgnut/prdnut. Stavim sa,ze na rukach a v nosici by spala a spala a spala... ;) ....v tej koliske ma hlavicku vyssie,ked pises o refluxe? Ako sa sprava,ked je na brusku? Je pokojna alebo naopak? (zvycajne su tie deti nepokojne kvoli problemom s travenim)

martus4183
autor
18. nov 2021

@ivangeline ma samozrejme protirefluxne vankúše, na brušku plače,

martus4183
autor
18. nov 2021

@ivangeline mam zmeniť mlieko?

martus4183
autor
18. nov 2021

@ivangeline áno na rukách spi keď ju položím je zle

ivangeline
18. nov 2021

@martus4183 Joj. Neporadim ci,ci zmenit mlieko pomoze. Mozno. Mozno nie. Ja dojcim.. Ale vsetky 3 deti to mali podobne s tym travenim..len kazdy to inac prezival,pripadne ina intenzita traviacich tazkosti..
Hovori sa,ze sposob,ktorym babo uspis ma byt sposob,ktorym ho zas uspis,ked sa preberie a zda sa,ze este by malo spat. Napr...zaspalo na rukach. Zacne sa mrvit po 30 az 45min sa deti preberaju...tsk zas vezmes na tych 15min na ruky a tak zlozis. Potom spia vela krat dlhsie alebo sa postup opakuje, ak do 20min na rukach nezaspava,uz nezaspi.
No napr teraz moje tretie. Zaspi v nosici. Zkladam ho. Spi na brusku. Niekedy si grgne/prdne po 45min a zaspi zas sam. Inokedy nezaspi,zaplace,dvihnem do nosica,grgne a zaspi a zlozim..

zuzuliennka1
18. nov 2021

no mozno ju aj trapi ten reflux, skus teda este pripadne zmenit mlieko.. a mozno je to len taka “blba” kombinacia reflux a 4mesacna spankova regresia, presne v 4 mesiacoch to zvykne prist.. a v izbe nech je radsej chladnejsie a ju mozno trosku lepsie oblec, teplo v izbe vecer a v noci pocas spanku nie je vobec dobre
pridavam dva odkazy, pozri blizsie info o teplote v izbe a tej regresii

https://www.instagram.com/p/CVxe8EVK3Kd/?utm_me...

https://www.instagram.com/p/CRqs9OOqOzq/?utm_me...

a nieco o “nocnej party”
https://www.instagram.com/p/CTW2WDSKXYC/?utm_me...

simona92101
18. nov 2021

@martus4183 skusali ste pred jedenim sirup Gastrotuss na reflux?podla mna ta nespavost suvisi s refluxom a s bolestou bruska

martus4183
autor
18. nov 2021

@simona92101
@simona92101 strašne mi vracala s neho

denisadeny
18. nov 2021

@martus4183 ja sommala toto iste.. O pol 8 okupana, napapana, zaspala. Tak 30-60min a vstala vyspata.. Do 23:00 potom so mnou pozerala TV. Potom sa najedla a spala napr do 4. Teraz ma 4 mesiace. Prvé 2 mesiace najprv 2 hodinový plač, nosenie na rukách, skúšanie všetkého možného. Už sa to zmenilo, teraz mi zaspí po kúpaní a si cca do polnoci, potom sa budí cca každé 3 hod. Cez deň mi spí max 30 min doma. Jedine vonku v kočiari spí niekedy aj 3 hod. Inokedy jej stačí hodina 🤷‍♀️

martus4183
autor
18. nov 2021

@denisadeny aké mlieko jej dávate?

martus4183
autor
18. nov 2021

@denisadeny neviem skúsim zmeniť mlieko