Plač 6 mesačnej dcéry pri mixovaní

nts
29. aug 2013

ahojte, moja polročná Karin pri vrčaní mixéra plače, ako ju mám upokojiť? čo jej treba povedať? ako to riešite vy keď mixujete?díky.

anatalia77
29. aug 2013

@nts deti neraz reagujú plačom na nepríjemné zvuky,aj vysávač..Neviem,čo jej treba povedať,snáď si časom na ten zvuk zvykne a bude pokoj.

sissy27
29. aug 2013

@nts povedz jej - Karinka neplač, je to len mixér... isto ako polročná pochopí... a čo máš robiť? no nič špeciálne, hádam nemixuješ niekoľko hodín denne, prípadne ju daj do druhej miestnosti

nts
autor
29. aug 2013

nie tolko nemixujem. iba obed.a sem-tam večeru. ale inak nie.

danag
29. aug 2013

@nts to neznášal aj môj syn a vyrástol z toho. Ale chodila som mixovať do druhej miestnosti, nechcela som ho strašiť. Tak isto sa bál aj vysávača, tak pomaly postupne sme sa najprv spolu pozerali ako tatino 😀 vysáva spoza sklenených dverí, potom sme išli do miestnosti a teraz vysávač naháňa a trieska po ňom. Takisto keď bol maličký neznášal mikroténové sáčky. Momentálne mu nevadí už žiadny takýto zvuk, okrem lepiacej pásky. To je ešte mrnčanie. Chce to len čas.

sissy27
29. aug 2013

@nts alebo nemixuj a roztláčaj jej jedlo vidličkou, je to lepšie

nts
autor
29. aug 2013

ja mám mixér ETA 0010 a moja Karin má sondičku zavedenú do žalúdka a keď zistím že sú v jedle ešte nerozmixované kúsky tak jej to musím ešte mixovať aby to mala rozmixované najemno.

milka2008
29. aug 2013

@nts ahoj súhlasím s @sissy27 - nemixuj... dieťa sa časom naučí aj "žuvať" a prehltať tuhšiu stravu... roztláčaj vidličkou. a polročnej určite nevysvetlíš, čo je vo veci. Deti z tohto vyrastú, môj starší syn sa bál vysávača a mladší nie - ten by sa na ňom aj vozil 😀 , on bol schopný pri jeho zvuku aj zaspať 😀 ... ale ak bude "strach" z takýchto zvukov (mixér, vysávač, vrtačka a pod.) pretrvávať aj naďalej , vo vyššom veku dieťaťa, potom to už treba asi riešiť aj s odborníkmi. Ale to snáď nebude Váš prípad.

aha, tak potom áno, musíš mixovať, teraz čítam tvoj posledný príspevok.

nts
autor
29. aug 2013

akurát teraz idem mixovať lebo sme prišli neskoro z vonku. bude mať dnes zeleninové pyré moja malá a jablkovo-banánové pyré. teraz ako zapnem mixér ,tak malá začne plakať velmi. asi by som ten mixér mala dať pod paplon alebo pod posteľ.

sissy27
29. aug 2013

@nts aha, tak potom jasné, že mixovať musíš... no neostáva iné, len počkať, kým si na to zvykne alebo mixovať v inej miestnosti, aby ten hluk nebol až taký silný...

venija
29. aug 2013

@nts moja ma 16 mesiacov, ziadne ine zvuky jej neprekazaju, len ked zapnem mixer. Vtedy si ju zoberiem na ruky a "varime" spolu 🙂

nts
autor
29. aug 2013

moja malá už velmi plače, musím ju ísť ukludniť.neviem či mám mixér vypnúť alebo to mám nechať vrčať a mixovať? lebo mám zavreté dvere kuchyne ale aj tak to malej velmi vrčí.

nts
autor
29. aug 2013

v zeleninovom pyré som objavila nezmixované kúsky zeleniny.neviem či to mám dať späť do mixéra zmixovať alebo už to nechám tak..

ianitka
29. aug 2013

@warholette a nielen tu 🙂 na vsetkych detskych strankach a strankach o vareni Etu a mixovanie najdes 😀

katkanova
29. aug 2013

@nts nas zacal s placom pri mixovani a vysavani teraz - ma vyse 2r 😀 co ja robim je ze si ho vezmem, posadim na koleno, jedno ucho pripucim o mna druhe volmou rukou a dalsou mixujem 😀 je to celkom manever ale maly hoci stale place vidim na nom ze place skor pre divadlo a predpokladam ze coskoro to prejde. co sa tyka vysavaca prosto povysavam aj ked place, nic sa neda robit, ale zas je uz vacsi ...

alabama0011
29. aug 2013

@nts jednoznacne pomixovat.. aspon este dalsich 10 minut

warholette
29. aug 2013

@ianitka wow hahaha ine stranky nesledujem ale toto je vazne vtipne 😉

anatalia77
29. aug 2013

chyba bude v mixéri 😀 chce to zmeniť značku

anatalia77
29. aug 2013

ako som sa dočítala/napr.na porade/ tak dotyčná má aj dosť pomixovaný život,až nevie kde je sever a kolko má karinka rokov.V porade už behala.....

ianitka
29. aug 2013

@warholette ja tiez nie, ale toto mi bolo tak divne, ze az ujo google vysvetlil.... aj Karinkin vek sa meni z roka na rok celkom nelogicky... 😎

milota164
29. aug 2013

treba jej skusit vysvetlit ze sa nic nedeje, ale ci to pochopi... chce to asi cas. My sme nastastie nemali taketo problemy, nasa mala miluje veci ako mixer, vysavac a pod.

anatalia77
29. aug 2013

@milota164 zakladatelka by mala navštíviť psychológa a konečne vyklopiť pravdu o svojej posadnutosti etovským prastarým mixérom 😀
Alebo si objednať vyhánača diabla...

barla5
29. aug 2013

@anatalia77 všimnite si, že Karin nestarne ale mladne, teraz má len pol roka, takže o pol roka sa asi rozplynie a bude po mixovaní

zeleny_cajik
29. aug 2013

Hm, mixer ako objekt uchylky, to mi je teda novinka 😅 zvlaaastne. Co na to lekar?

veroni87
29. aug 2013

@ianitka
@anatalia77
@barla5
@zeleny_cajik tak takto som sa už dlho nezasmiala, baby tie vaše komentáre nemajú chybu 😀 ako ste to odhalili 😀 sa tu pučím od smiechu až mi slzy tečú 😀

barla5
29. aug 2013

@veroni87 mne tiež slzy tečú, a to som ešte našla ako jednej mamičke odporúča pri synových problémoch so stolicou mixované ovocné pyré a ešte aj samotný mixér - " skús mu zapnúť mixér a potom bude kakať" - asi od strachu
A v téme Čo dnes varíte? - "ja dnes mixujem pre malú mäsovo-zeleninové pyré s liekmi pre malú a jablkovo-banánové pyré."

estterka
29. aug 2013

"26.06.11
dobrý deň, mám malú dcéru Karin. keď jej mixujem mäsové pyré a pochúťky v stolnom mixéri ETA 0010 oranžovom, tak keď ho zapnem,robí:prd,prrrd,prd,prd ,potom normálne beží. a ešte potom robí:tfuj,tfuuuj,tfuj,tfuj. nebude to zlý unášač?ale čo to môže byť?díky "


😀 😀

barla5
29. aug 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/pomahaju-vam-deti-s-domacimi-pracami-2/
mne pomáhajú občas kamarátkine deti s mixovaním jedla pre Karin

ianitka
30. aug 2013

@veroni87 No raz je Karinka dcera, aj sestra... mladne, rastie.... 😎