Plač bábätka zo sna

miushik765
22. jan 2017

Ahojte mam taky problem. Môj 4m často plače zo sna. Začalo to keď ho zaočkovali predtym to nerobil. Nevravim že to ma nejaky suvis aj mu idu zubky mohlo by to sivisieť aj s tym? Doteraz to robil len sem tam aj vonku v kočiku, proste velky plač očka zavrete a nejde ho ukludniť kym sa neprebere. Posledny tyždeň nespim takmer vôbec.... Budil sa len raz v noci a posledny tyždeň je hore každe 3h niekedy aj častejšie....Dnes v noci velky plač zo spanku každych 5-10min vždy som ho vzala na ruky tam spal ďalej akonahle som ho položila buď hneď plač alebo po chvylke zas... som vyčerpana a je mi ho luto mate podobnu skusenosť? Z čoho to je a prešlo to? Som doslova zufala

kluska
22. jan 2017

ahoj, ja len taky maly dotaz, ak to zacalo tesne po ockovani a dovtedy bol ok, tak to nejaky ten suvis ma, skus si precitat viacej o ockovaniu, o neziaducich ucinkoch a co to vsetko obsahuje, ale jasne, ze nikto tam suvis nebude hladat, ale ty mozno do buducnosti sa zamyslis, ci by nebolo dobre s tym ockovanim skoncit alebo ho presunut na neskor, drzim palce

alicka850
22. jan 2017

@kluska ako si prisla na to, ze to nejaky ten suvis musi mat? Nemusi. To je naj argument antivax, ze vsetko zacalo po ockovani. Lenze keby si sa zamyslela, ze v prvom roku ked sa taketo veci deju (dieta sa meni, lebo vyzrieva jeho mozog, lebo reguje na vonkajsie podnety, lebo mu idu zuby ...) su tie ockovania v pomerne kratkych intervaloch, teda mozno tieto zmeny mozu byt aj niekde okolo ockovania a nemusia s nim suvisiet. To je podobna hlupost ako suvis MMR a autizmu, pretoze autizmus u babatka do roka zistis tazko a zacne sa prejavovat okolo 15m a neskor- samozrejme hned bezpodmienecne musi byt sposobeny vakcinou MMR, lebo ta sa dava v 15m.

kluska
22. jan 2017

@alicka850 ok tak ale ty to zase nemozes vylucit ci? ockovanie nie je take dobre ako si kazdy mysli, staci sa len zamysliet, ved kazdy liek ma svoje neziaduce ucinky, tak aj ockovanie ma

kluska
22. jan 2017

a davam sama na 6 zmysel matiek, vacsina vie co dane problemy spustilo, pretoze sama matka si pzona dieta ci? ci lepsie ich pozna pan doktor alebo ty?

evelyn226
22. jan 2017

Môže to mať súvis ale aj nemusí, mne to syn robil tiež. Plakal a zistili sme, že sú to aj zlé sny aj zúbky a tiež aj počasie. Kombinácia očkovania a počasia môže na tom telíčku ukázať plačom nepokojom... Syn má 11mesiacov ale všimla som si to od malicka, že ho trhne v sne keď muníciu zúbky. A tak ako na nás dospelých počasie nechá bolesti hlavy tak môže aj na bábätku. Musíš len vydržať ono sa to zlepší. Držím palce.

mirka17
22. jan 2017

@kluska ja mám zas taký problém, že moje baby sa počas spánku niekedy normálne usmievajú, pripisovala som to tomu že sa im niečo pekné sníva, ale možno to bude očkovaním.

kluska
22. jan 2017

@mirka17 :D ked neveris, tvoj problem, ockovanie je mnamka mnam mnam a najlepsie na svete mnam :D

mirka17
22. jan 2017

@kluska Neverím, nepochybujem a preto sa mi také veci nestali, všetko je v hlave, kto nevie pozitívne myslieť, tak nech sa potom nediví že sa mu dejú veci aké sa mu dejú. A netvrdím že očkovanie je mnamka, tak ako kopec iných vecí nie je mnamka.

janinah
22. jan 2017

cez deň spí ako? teraz neplače? teplota?

zuzana0905
22. jan 2017

Moj syn má 2 mesiace očkovaní ešte nebol a raz a zo sna usmieva raz plačeSkôr by sa mali zamyslieť matky ktoré svoje deti neockuju ako asi zmizli choroby ktoré spôsobovali epidémie ako rubeola, čierny kašeľ.....

kluska
22. jan 2017

@mirka17 ano pozitivne myslenie je velmi dolezite pri chorobach, ale neviem ci to vrati zdravie tym detickam, co boli poskodene ockovanim @zuzana0905 mozno by nezaskodilo si o tych " strasidelnych" chorobach aj nieco precitat a nielen tu jednu stranu, ale aj tu druhu, ja som za informovanost a slobodnu volbu a nielen to,z e ockujem, lebo moj doktor si mysli,z e je to najlepsie pre moje dieta

janinah
22. jan 2017

@kluska chceš sa vrátiť k svetu,kedy sa neočkovalo a ľudia hynuli na epidémie chorôb ako muchy? lebo k tomu veľmi ľahko môžeme dospieť /generácie po nás,nás to už nezastihne/ a že tie nové choroby budú horšie,ťažšie,agresívnejšie hádam netreba písať....kebyže bolo očkovanie proti AIDS alebo podobnej smrtelnej pliage, tak ho netreba,lebo môže poškodiť dieťa? ...ale nebudem tu rozoberať pre a proti,nebudem na to míňať energiu.....len ma zaráža,že budem myslieť LEN na seba.len na svoje dieťa a budúcnosť mi je ukradnutá☹

alicka850
22. jan 2017

@miushik765 dieta sa v tomto obdobi meni, je viac vnimave, cez den ma mnozstvo novych stimulov a niekedy to nevie adekvatne spracovat. Okrem toho mozu ist este aj zuby, v tomto veku moze byt reflux a tisic dalsich veci. Skus spat cez den s nim. Nepotesim ta, ale moja dcera bola takato do 4,5 roka, nespala v noci, vykrikovala zo sna. Syn ma dva a je to velmi podobne.

alicka850
22. jan 2017

@kluska nie, ja to nemozem vylucit. Ale ja verim vede a ta zatial o tom nepriniesla ziaden presvedcivy dokaz, ze ockovanie a autizmus, pripadne zmeny spravania a ockovanie spolu suvisia. Ked take veci budu vedecky dokazane a publikovane v svetovych odbornych casopisoch, bez okolkov okamzite uznam, ze mas pravdu.

alicka850
22. jan 2017

@kluska ked dojdu argumenty, budeme si pisat, ci je ockovanie mnam, alebo fuj ☺ Ak niekto toto zacne pisat, je nacase koncit diskusiu. Maj sa pekne ☺

kluska
22. jan 2017

@alicka850 tak vede veris, no taka spojitost sa potvrdila, su aj mamicky na sk co maju tu spojitost potvrdenu na papieri od lekarov, aj v zahranici su take, no ja by som sa na vedu nespoliehala velmi, kedze vsetko sa da prekrutit v prospech niekoho kto na to ma peniaze a nakoniec ti co zistia nejaku pravdu, su na tom najhorsie, lebo su suspendovani pre svoje vedecke prace a vyskum, len preto, ze nespadaju pod vacsinu a neidu tym spravym smerom

kluska
22. jan 2017

@janinah no neviem, precitaj si vaicej o tych chorobach nebezpecnych a to aj z tej druhej strany, nielen to co diktuju doktori, ktori na tom tiez zarabaju. Mam deti neockovane, zijeme v zahranici, tu je nepovinne ockovanie a nemam vobec strach. Mame tu novodobe epidemie, rakovina a ine civilizacne choroby, coraz viacej deti ma rakovinu, cukrovku, ekzemy, alergie, astmu, nove choroby sa udrzuju, lebo jeme jedlo plne chemie, jeme lieky na vsetko mozne i nemozne, ockujeme jedna radost atd atd. Stale si myslis, ze niekto v tomto prespekulovanom svete, kde vladnu penaize a moc, mysli len an dobro nasich deti, tym, ze ich zaockuje a akoze ich ochrani proti danym chorobam? co z toho ten clovek asi ma? dobry pocit? to staci myslis? ci to nie je nahodou tak, ze ked clovek je chori, tak ide do lekarne a kupuje lieky a peniaze niemu idu? cize myslis, ze ten niekto chce pomoct, aby deticky boli napor zdrave a on an tom nezarobil? ak myslis len v dobrom, tak ta fakt obdivujem, pekny den

sykorkauhliarka
22. jan 2017

tak ja by som sa zamyslela aj nad tymi poskodenymi detickami po prekonanej chorobe...moja svagrina vraj pozna zenu co jej ostalo dieta postihnute po prekonani pneumokokovej infekcie...a je jej luto ze ona nemala sancu dat syna zaockovat....ja som ockovana aj muz aj cela moja rodina a nikto nieje poskodeni ....myslim ze to nieje ani v zaujme spolocnosti a statu aby mal poskodenych obcanov....taka spolocnost retardov nevynesie ziadne zisky

sykorkauhliarka
22. jan 2017

@kluska zienky ktore nedavaju hexavakcinu tvrdia ze hepatitidu B maju iba narkomani a slapky...ja som sa docitala ze ju moze clovek ziskat aj u holica ...ked si pojde dat spravit piercing tetovanie...ano da sa prezit hepatitidu B ale to by bol zase biznis s pecienkami...tak ako to je naozaj ju maju iba tie slapky a narkomani...minule som skoro slapla na striekacku v trave..

alicka850
22. jan 2017

@kluska to si ma upokojila. Ja teda budem verit radsej Novemu Casu.

kluska
22. jan 2017

@sykorkauhliarka kazde ockovanie ti nezaruci,z e tvoje dieta tu chorobu nedostane, ale ze vraj bude mat lahky priebeh, ale zase ma by to zaujimalo, ze ci sa da take nieco aj zistit, kedze keby sme mali tuto info uznat za doveryhodnu, tak by sme museli to iste diata nakazit pred ockovanim danbou chorobou a potom po ockovani tiez, zeby sme vedeli,z e ci to u neho malo lahsi priebeh

kluska
22. jan 2017

@alicka850 ver si comu chces, ja verim autorke, pretoze ta tusi, ze jej diat sa zmenilo po ockovani a sami dobre3 vieme,z e keby nahodou aj zomrelo, tak by to urcite nemalo nic so spasitelnym ockovanim, vela stastia :D

sykorkauhliarka
22. jan 2017

@kluska keby bolo keby...len skoda ze na svete su aj iny ludia nez ty a tvoje dieta...ked zmizne kolektovna imunita zacnu a sirit osypky a ked ich dostane nezaockovana tehotna zena ej to bude mikrocefalia jak vysita...videla si zaberi z brazilie ?

kluska
22. jan 2017

tymto koncim moju diskusiu na danu temu, kedze ockovanie je proste to najdolezitejsie a nemoze sa v zivote napadnut

evittam
22. jan 2017

@kluska Tak,tak a neexistuje vakcina,ktora zaruci,ze chorobu nedostanes.
Ale toto je diskusia o niecom inom...😉

alicka850
22. jan 2017

@kluska nauc sa citat s porozumenim. Autorka pise :netvrdim, ze to ma suvis s ockovanim. ...

evittam
22. jan 2017

@sykorkauhliarka Ty si myslis,ze ak si bola zaockovana ako dieta proti osypkam tak ich nikdy nedostanes?
A pardon za odbocovanie od temy.

miushik765
autor
22. jan 2017

@kluska očkovať už nebudem to som pevne rozhodnuta
@janinah on je velmi dobre babo takmer vôbec neplače iba keď ho niečo boli, teplotku nema je to usmievave a spokojne babo toto je jediny problem.
@alicka850 syn ma reflux ale už to ma ovela lepšie papa bebu ar

Takto baby : prave o toto mi nešlo aby sa tu strhla takato lavina kto chce nech očkuje kto nie nie a basta načo sa tu dohadovať? Tuto diskusiu som založila s inym zamerom ale bohužial som sa toho vela nedozvedela každopadne ďakujem babam ktore odpivedali k meritu veci ostatnym Mier s vami ;)

mirka17
22. jan 2017

@evittam @kluska ja sa na očkovanie pozerám trochu inač, nikdy som netvrdila že očkovaním dieťa dostáva celoživotnú ochranu voči nejakej chorobe, a netvrdím že človek danú chorobu už nikdy nedostane. Pre mna je očkovanie určitý druh prevencie pred niečim čo tu kedysi dávno bolo, načo mnohý ludia v minulosti zomierali a načo v dnešnej dobe veľa ludí akosi zabúda. To je pre mna fakt - nepotrebujem štúdie. Treba si uvedomiť že očkovanie je určitý druh prevencie, a že očkovanie môže byť účinne iba vtedy ak je zaočkované určité percento populácie. Väčšinou sa to percento pohybuje na hranici 95-98 percent zaočkovaných, v závislosti od typu vakcíny. Dnes je bohužial trend svoje deti neočkovať, a teda čím viac neočkovaných detí, tým vyššie riziko vzniku choroby. Choroby, ktorá môže postihnúť aj zaočkované dieťa, teda aj moje, pretože ako uvádzam vyššie očkovanie je pre mna určitý druh prevencie, nie doživotná imunita. Autorke sa ospravedlnujem, a slubujem že to je posledný príspevok.

slavka1811
22. jan 2017

povodna prosba,tema,diskusia zanikla,lebo a je to tu zas ako uz v dalsej x-tej diskusii...ockovanie...je ockovanie povinne? ano ,zo zakona JE.aj napriek tomu,nie kazdy rodic da svoje dieta zaockovat-teda je to dobrovolne aj ked je to povinne,je nejako sankciovany?ano, mozno minimalne-v dalsich diskusiach spomenute odtrhnutie z rodinneho rozpoctu 5-25 Eur-uuuuu...jedna mamina sa rozhodla svoje dieta/deti NEOCKOVAT.A co? je to jej slobodne rozhodnutie,ona vie preco tak urobila a nieje vobec povinna niekomu vysvetlovat preco sa tak rozhodla...jedna mamina sa rozhodla svoje dieta/deti OCKOVAT.Aco? je to jej slobodne rozhodnutie,ona vie preco tak urobila a nieje vobec povinna niekomu vysvetlovat preco sa tak rozhodla.kazda z nas si urcite coto o povinnych,dobrovolnych ockovaniach precitala,negativa,pozitiva,historiu civilizacnych chorob,a neviem co este a stale sa dokazeme dotahovat o tom ci ano abo nie...keby to zostalo len o skusenostiach,radach,pomoci ale vela z Vas tu vnucuje druhej svoje presvedcenie o danom ockovani aj ked to myslim,ze ziadna nepotrebuje...neopovrhujme sebou,neodcudzujme sa...