Plač po kojení a vreskot pred každým spaním

aduskao
25. aug 2012

Po každom kojení spustí strašný rev mliekom to nie je skúšala som aj flašku bolo to to isté a taktiež pred každým spanim ked sa mu chce spať.Dáme ho do autosedačky a uhojdame ho tam pokial nezaspí odmieta nám aj cumlík, kočik, nosenie na rukách. Koliku nemá možno reflux.Je to náročné a stresujúce v podstate prereve časť dňa je to malý sataník 🙂

jancip
25. aug 2012

My jsme měli první dva týdny úplně to stejné. Okamžitě po každém jídle (kromě noci) strašný řev. Nepomáhalo chování, žádné kapky, rourka jen na chvilku...trvalo to 1-2 hodiny v kuse. Děsila jsem se každého nového krmení. Pak jsem začla dávat laktobacily a vázala ho do šátku a byl klid. Těžko říci, co mělo větší vliv. Jenže když jsem ho měla v šátku, nemohla jsem vůbec nic dělat, takže jsem hledala další metody. Začala jsem malého vázat do mumijky, hopsala s ním na balóně a tak mi po chvilce usnul. Doteď nevím, zda byl větší problém to, že ho bolelo bříško nebo to, že neuměl usnout, pokud nebyl hodně staženej a nepohupovalo se s ním.

aduskao
autor
25. aug 2012

@marketnieuw a ten sirup Ranitidine je aj pre trojmesačné bábetko?

aduskao
autor
25. aug 2012

@jancip laktobacily to počujem prvý krát čo to je prosím ťa? ako keby som čítala o sebe 🙂

jancip
25. aug 2012

@aduskao Je to Biopron Baby, ale je asi víc značek. Má to stabilizovat střeva.

marketnieuw
25. aug 2012

@aduskao ano

aduskao
autor
25. aug 2012

@marketnieuw Dakujem 🙂 skusime sa opytat

paris3
25. aug 2012

@aduskao mas to tazke 😒 my sme mali uuuuplne to iste.... skusili sme vsetky mozne sposoby, ako malej pomoct, ale nic nepomohlo... musela z toho vyrast. moze to byt traviacimi problemami, my sme davali biogaiu, nam dost pomahala. ale nebolo to urcite len tym, pretoze problemy zaspat ma dodnes (ma rok a nieco) a myslim, ze brusko ju uz netrapi... to co opisujes u nas zacalo tusim v 4.mesiaci... ja som si vtedy myslela, ze mala proste pochopi, ze za chvilu pojde sapat a ona sa tomu vsemozne branila... a myslim si, ze som sa velmi nemylila. aj teraz je ju problem uspat, beha po postielke a behala by hodiny, keby som ju neprichytila v leziacej polohe a nedrzala nasilu dole, kym nezaspi! a ona dodnes chvilu vresti, potom sa zmieri s tym, ze ju nepustim a behat uz nebude, pomaly sa ukludni a zaspi...
neviem, preco sa tak brani zaspavaniu, od malicka bola hrozne aktivna, ako keby jej nieco v tom spanku uslo...
mozno si skus precitat nieco o 'narocnych detoch'... tvoj asi bude trosku zapadat 😉
v anglictine:
http://www.askdrsears.com/topics/parenting/fuss...
najdes tam prispevky aj o zaspavani a spani...
pripadne si daj na MK do vyhladavania narocne deti...
ja som si nevedela rady s mojou malou, tak som si nakupila tony literatury a citala som kazdu volnu chvilku, aby som sa k nej priblizila a pochopila ju...
hlavne vela trpezlivosti, lasky a pochopenia ti prajem!

aduskao
autor
25. aug 2012

@paris3 Dakujem idem študovať 🙂

strapco13
25. aug 2012

@aduskao necitala som celu diskusiu..ale podla mna dojcis malo, takze ten plac moze byt, ze potrebuje viac mliecka
skontaktuj sa osobne s laktacnou poradkynou www.mamila.sk ..skontroluje dojcenie, upravi ak treba aby dojcenie bolo co najefektivnejsie, skontrokluje podjazykovu uzdicku /ak je tuha a kratka tak brani spravnemu prisatiu a teda dieta sa nahlta vzduchu a z toho moze mat brusne tazkosti/
dietatko sa potrebuje dojcit casto..dojcenie nie je len o jedle, ale aj o uhaseni smadeu, ubezpeceni sa ze maminka je blizko, dieta sa moze dojcit lebo mu je teplo, ci zima, alebo potrebuje zaspinkat
skus nosenie v satke ci v ergonosici, dietatko potrebuje blizkost matky, a tak je v satke pri mame, pocuje ten zbamy zvuk tlkot srdca matkinho, tak sa citi dobre a matka ma volne ruky a moze sa najest, napit, ci porobit nieco v domacnosti

ivanka.7
25. aug 2012

@strapco13 @aduskao zije v UK, takze osobne poradenstvo z mamily asi nebude riesenim

strihalka
25. aug 2012

@ivanka.7 no ono nejvetsi rada tu je vzdy se skontaktovat na mamila .sk..... a kdyz to neudals tak te tu servou jak maleho kluka, kdyz si stezujes ze nemas melko.....

strapco13
25. aug 2012

@ivanka.7 to som nekukla 😅
@aduskao kedze mi dali vediet ze nezijes na SR ..tak si aspon pozri clanky a teom linku co som dala..ale su niektore poradkyne co robia poradenstvo cez skype..maju to uvedene pri svojom mene, tak sa eventualne dohodni takto

strapco13
25. aug 2012

@strihalka ta rada je preto, ze niet nad osobne poradenstvo..lekar ti tiez nevie vzdy urcit diagnozu len z telefonickeho kontaktu, priapadne mailoveho opisu tazkosti..vacsinou to chce vysetrenie ..a laktacne poradenstvo je o tom istom

ivanka.7
25. aug 2012

@strihalka joj Jani, teba vcera tie baby fakt nastvali :D ale strapco medzi nimi nebola :D a zas dievcata z mamily casto mozu pomoct a niekedy je to jednoducha vec, ktora brani dojceniu

strihalka
25. aug 2012

@ivanka.7
hej ja vim, strapco je tu "ikona"

saza007
25. aug 2012

@aduskao skusala si navstivit laktacnu poradkynu? Opytaj sa vo svojej surgery, ci nemaju na nejaku kontakt, vacsinou funguju v nemocniciach.

Mozes skusit aj breastfeeding helpline, cislo je na stranke.

http://www.laleche.org.uk/index.htm

Googlej Nct breastfeeding help

No a hlavne zmenit GP, ak ti tvrdi, ze na reflux je len jeden liek. Predpisuje sa Domperidone alebo Omeprazole a este cosi, len si nepamatam nazov( len na predpis, po urceni diagnozy)

Dobra stranka pre rodicov, ktorych deti maju reflux:

http://www.littlerefluxers.co.uk/

Ja osobne by som vyskusala aj cranial osteopathy.

marketnieuw
25. aug 2012

@aduskao k osteopatovi taky chodim, za zkousku nic nedas... Teda das, celkem dost penez 😀
Ale nekdy se osteopatovi podari zbavit miminko refluxu, to je pravda
Ale neni to cranial @saza007 , ta se zameruje na lebku

saza007
25. aug 2012

@marketnieuw to, ze sa zameriava na lebku neznamena, ze nemoze pomoct s refluxom. Nam cranial osteopathy odporucila laktacna poradkyna 😉
Co sa tyka tych penazi, to mas veru pravdu 😀

marketnieuw
25. aug 2012

@saza007 pri refluxu ale osteopat prohmatava spis brisko...

saza007
25. aug 2012

@marketnieuw ten bezny asi ano, cranial nie.

saza007
25. aug 2012

@marketnieuw Ale odporucil nam aj co najviac tummyntime, i ked to syn neznasal, vraj to posilnuje tie spravne zvierace 😕

marketnieuw
25. aug 2012

@saza007 no expert nejsem 😅
Nevedela jsem, ze se da vylecit reflux ciste pri cranial therapy 😕 tak to se omlouvam

saza007
25. aug 2012

@marketnieuw v pohode, ja tiez nie som expert, pisem len z vlastnej skusenosti. V ziadnom pripade nemozem tvrdit, ze mu to reflux vyliecilo, ale zlepsenie tam bolo. Asi ako kazda alternativna terapia - niekomu pomoze, niekomu nie.

aduskao
autor
26. aug 2012

@saza007 Dakujem 🙂

aduskao
autor
26. aug 2012

Ako ho mám naučiť zaspinkať samého? Zatiaľ jediné čo funguje že ho musíme uhojdať v autosedačke, radili nám aby sme ho nechali vyplakať sa v postielke že on si na to po pár dnňoch zvykne a bude dobre. čo si o tom myslíte?

aduskatt
26. aug 2012

@aduskao su zastankyne vyplakania a zastankyne nevyplakania🙂 kazda strana to vidi tak, ako jej vyhovuje....ja osobne by som urcite nenechala vyplakat.......a druha vec je, ze si nemyslim, ze pokial on sam nechce spat sam, ze by v troch mesiacoch mal.ale na to tu najdes ine temy🙂

aduskao
autor
26. aug 2012

@aduskatt On chce zaspinkať no sám sebe nedovolí. Strašne sa mu chce spinkať ale nedokáže to sám nosenie na rukách nezabera plač v postielke je pre mňa utrpením tak len uhojdať v autosedačke a tam zaspí do 5 minút.

aduskatt
26. aug 2012

@aduskao tak si si odpovedala sama🙂))podla mna nechat plakat ano, zaspi, ale vysilenim a s pocitom opustenosti a vedomim, ze sa nemoze spolahnut na maminu, ked ju potrebuje......urcite su aj nazory proti tomuto, preto hovorim, ako komu vyhovuje, ja by som vyplakat nenechala.......a ked zaspi uhojdanim, tak uhojdaj a mate klud obaja🙂

angellinka
26. aug 2012

@aduskao vyskusaj ho uspat na prse,ma cumel?vied dudlovat prsnik?sice asi nie,ked place...

strapco13
26. aug 2012

@aduskao jednou z funkcii dojcenia je uspink babatko
v postielke je vela miesta, babo sa tam citi same, neiste, opustene, samozrejme, ze sa mu to nepaci, vo vajicku ti zaspi, lebo je tam stiesneny priestor, ma pocit, ze ho niekto objima, aj ked je to len umela hmota ☹
dietatko patri do narucia matky, malo by spinkat s mamou
lahni si s nim, nakoj ho a nechaj ho zaspinkat na prsniku..akonahle sa pusti, znamena ze spinka tuho, mozes si ist po svojom, pripadne do satky a tak nosis a babo spinka..ma pocit akoby bolo v brusku, pocit istoty
netreba sa toho bat http://dojcenie.webnode.sk/blog/nebojme-sa-toho...