Plač 13-mesačného počas noci.

vivien16
15. okt 2019

Malý má 13 mesiacov, pekne vždy spával v noci, ale posledných 5 nocí je to boj. Zobudí sa s plačom vždy okolo polnoci, vezmem ho k sebe do postele (lebo každých 10 minút je plač), utíši sa zaspí, po pól hodke si sadne, začne plakať cca 10 sekúnd a potom to zalomi a spí ďalej. A takto to ide až do rána. Cez deň v pohode spinká. Zuby som natierala, ale tým to nie je. Je to len obdobie, či? Zajtra idem k Dr pre istotu...

nikpa
15. okt 2019

@vivien16 nemyslím že toto je dôvod na návštevu lekára. Keby mu niečo bolo, aj cez deň by si to videla. U nás sa zvyky so spánkom menia často, raz je to lepšie a raz horšie.

lenzas
15. okt 2019

Preco myslis, ze to nebude zubami? U nas sa to zacalo okolo roku a bolo to prave zubami.

vivien16
autor
15. okt 2019

@lenzas natriem gélom utíši sa chvíľku a po 2 min zasa nárek. Skúsim mu dať nurofen zajtra na noc a uvidím či sa niečo zmení.

lenzas
15. okt 2019

@vivien16 My gel nepouzivali, tak neviem ako dlho ucinkuje a ci naozaj to tak dobre pomaha. Nam idu zuby velmi pomali, to by som musela mastit tym gelom stale, a to som nechcela, preto mala zacala spat vedla mna, lebo inac celu noc som len behala ku postelke a naspat. A teraz uz aj viem, ze ked zacina v noci zle spat, tak o par tyzdnou bude novy zub. Netvrdim, ze to aj vas pripad, ale moze to byt aj zubami. Ked o chvilu uvidis zubok, tak bude to tym.

ivka_vasso
15. okt 2019

@vivien16 u nas je presne to iste! Dcerka ma rok a tiez posledne noci bojujeme, nespime aj 2hodiny vkuse... Pripisujem to zubkom, podla mna v noci viac vnimaju bolest. Predsa len pocas dna ich vela veci vie rozptylit. Mozno aj ten spln nanho tak vplyva, ale skus dat na noc nerofen sirup ulavis mu od bolesti.

sonicka96
15. okt 2019

Ženy nemusia to byť hneď zúbky ale aj nočný des.... @vivien16 skús si prečítať o tom na nete 🙂 my teraz máme 16m a to isté, malý sa zobudí a hneď plač a trebárs aj 5x za noc 🙂

soldi
15. okt 2019

u nas je toto vzdy tyzden okolo splnu 🙂

bobula46
15. okt 2019

@vivien16 môžu to byť zúbky (nemusia hneď vyjsť, môžu sa len plniť ďasná a na to gél nepomôže), spánkový des alebo aj to že dieťa vníma nové vnemy. Predpokladám že okolo roka začala sama behať. To sú nové veci ktoré v mozgu potrebujú miesto a ono sa to často deje práve v noci.
Napríklad môj syn keď mal okolo sedem mesiacov asi dva týždne v postieľke každú noc asi hodinu tlieskal, len tak. Keď sa učil behať tak v noci sa držal v postieľke častejšie ako ležal... A samozrejme doprovod mu robil plač.

lenzas
15. okt 2019

@sonicka96 Tak nikto netvrdi, ze musi, ale moze ;)

saskia_98
16. okt 2019

Daj na noc nurofen ten je aj od bolesti, ak pomoze budu to zubky, ak nepomoze, hladaj odpoved inde. Moze byt aj nocny des.

katulienkamoja
16. okt 2019

SPLN - vždy máme podobne nespave noci, začína to tak 2-3dni pred splnom, bud mrnci celú noc, kope, je nekludna, tento mesiac už tretíu noc - pije 3x v noci mlieko. Už si na to zvykám 🤦‍♀️

ciola
16. okt 2019

@vivien16 ja by som nedávala nurofen, možno ho nič nebolí a len ho to zbytočne bude utlmovať, ja súhlasím s tým splnom, keby to boli zuby je mrzutý aj cez deň a to by si videla ako by slintal, strkal si ruky, prsty, hračky do úst

bobricek1979
16. okt 2019

@ciola áno u nás zuby robí to aj cez deň a 7mesiacov a furt niiiiič už som zúfalá a je to na etapy som zvedavá kedy sa ten prvý vykľuje

ciola
16. okt 2019

@bobricek1979 no moja mala 8 mes. a už mala osem zubov, ako nebola moc umrnčaná viem, že bývajú aj horšie deti so zubami, ale ruky a všetky ostatné predmety si do pusy dávala stále, som len kupovala také tie hryzátka z gumy :D

gabci_gabca
16. okt 2019

Ako ja by som to tiež už asi pomaly pripisovala zúbkom. Na to nie je nejak nič, budete to musieť len vydržať

bobricek1979
16. okt 2019

@ciola ma všetko ale tak zatiaľ ani jeden hádam jej nepôjdu všetky naraz😁😁😁ale vravia že čím neskôr tým lepšie tak to nejako neriešim len je nervna ani to by nevadilo no v noci sa moc nevyspí ka. No našťastie to má na etapy

vivien16
autor
16. okt 2019

@sonicka96 prečítam 👍

1gabriela13
16. okt 2019

@vivien16 zbytočná návšteva lekára, nič ti nato nepovie len to, že je to normálne. Tak male deti maju takéto obdobia, fakt to prejde.

vivien16
autor
16. okt 2019

@bobula46 sám ešte nechodí veru, tak nový vnem nemá žiadny, mlieko mi akurát prestal piť a to pil len v noci.
@ciola slintal od 2 mesiaca a to tak, že mu prúdom tiekli sliny a bol v pohode keď mu šli 4 zuby naraz. Teraz prestal slintat, ale do úst si pchá stále všetko

saskia_98
16. okt 2019

@vivien16 moj toto robil ked mu sli ocne zuby, prestal slintat ale do ust by vopchal aj slona keby mohol, ked bolo celkom zle, na noc som dala nurofen a pomohlo.

vivien16
autor
16. okt 2019

@saskia_98 ako dlho to trvalo?

saskia_98
16. okt 2019

@vivien16 2 tyzdne kym nevysli.. U nas idu strasne pomaly zuby 🥴