Po akom čase sa upraví zležaná hlavička?

kristinia43
18. júl 2019

Dobrý deň, po akom čase sa upravila hlavička? Ďakujem

dominika_sk
18. júl 2019

@kristinia43 no ja mam 28 rokov a ešte sa mi to neupravilo, dohola sa teda ostrihať nemožem😁 syna som polohovala a ten ma krasnu gulatučku hlavičku😁

candii
18. júl 2019

Cca do 1r

danushik
18. júl 2019

@dominika_sk hahaha... lepsie by som to sama nenapisala.. ja detto 😂

221girl
18. júl 2019

ani ja nemám hlavu guľatú :D mám 25 ... čo už so mnou keď som bola zadubená 😂😂

akje
18. júl 2019

My sme museli vybaviť helmicku.. v 3 mesiacoch ju mala veľmi veľmi zlezanu a to sme polohovali. Ona sa vzdy, ked sme spali, pretocila na tu svoju stranu. V 5 mesiacoch uz ju nosila a upravilo sa jej to len Vdaka tomu..pripájam fotku. To je rozdiel po 3 mesiacoch nosenia.. v predu ma stale nerovnosť no ona sa s ňou aj narodila.. asi preto lebo aj v brušku ležala stale tak isto..

vinifera
18. júl 2019

@kristinia43 Samo sa to nespravi. Pomoze kranialna orteza - helmicka na hlavu. Vybavovali sme cez detsky rehab v Martine.

akje
18. júl 2019

Ale samozrejme, záleží od zlezania hlavičky. Tie menšie nerovnosti sa polohovanim pekne do jedného roka upravia 🙂

candii
18. júl 2019

@vinifera v niektorých prípadoch áno

@kristinia43 treba navštíviť ortopéda a on bude vedieť v akom stave je hlávka a či sa to upraví časom aj samé alebo je potrebné predpísať helmu na tvarovanie hlávky.

romana1410
18. júl 2019

Záleží ako veľmi zlezana hlavička je 🙂 našej sa to upravilo samé ale ona sa od troch mesiacov otáčala na brucho a potom už väčšinu času tam trávila aj keď spala teraz už skoro vôbec nevidno zlezanie 🙂 ale tiež nám hovorila doktorka o ortéze ale nakoniec nebolo treba

ivka2112
18. júl 2019

@akje krasna hlavinka👌🏻 My mame uplne rovnako zlezanu, vpredu mame rovne cielko, ale vzadu je uplne rovnaka. A tiez polohujeme od zaciatku ako blazni. Ale v noci sa to neda ustriehnut a v kociku ho napravam aj 10x za spanok. Tiez budeme mat helmicku, ked ja sa toho obavam, ci to pomoze. Ale ako vidim, funguje to👌🏻 Ako malinka znasala tu helmicku? Nevadila jej? Dakujem🙂

zlatica99
18. júl 2019

@dominika_sk u mňa to je rovnako :D Stále mám hlavu takú všelijakú, taktiež len dlhé vlasy ale tak človek sa s tým naučí žiť. Vďaka bohu že nemáme iné zdravotné problémy, no nie?

akje
18. júl 2019

@ivka2112 neboj 🙂 dobre to je.. brala to ok, a to aj navzdory tomu, ze sme vychytali zrovna letne mesiace. to som ju menej obliekala, ba skoro az vobec a dalo sa. vdaka tomu aj krkom lepsie otacala a ked lozila, tak si aspon nebuchala tolko hlavku 🙂 ja som sa skor obavala toho, ako bude reagovat na buchnutie hlavy ked helmu uz mat nebude.. ale bolo to ok 🙂 drzim vam palceky 🙂 ale s helmickou netreba, ked sa da takto skoro, kym je hlavicka makkucka a nosi sa tych 23 hodin denne, tak to pojde ako po masle 🙂

anitta98
19. júl 2019

@kristinia43 naša malá nosila helmičku 4 mesiace a teraz má hlavičku veľmi peknú. treba byť len trpezlivá a hlavne hneď nestresovať. preležaná hlavička sa dá ešte napraviť, pokiaľ to včas zistíš a začneš riešiť.

ivka2112
24. júl 2019

Dakujem, mame vraj tazky stupen deformity. Budeme nosit od 7.8. A ako ste zvladali horucavy?

akje
24. júl 2019

@ivka2112 co najmenej oblecenia, najlepsie iba v plienke. ak nemate doma klimu, ochladzuj namocenymi vreckovkami a vela vodicky nech pije..na noc nasa nemavala ziadne pyzamo, max tielko... ona ta helmicka je ako capica v zime.. bude sa velmi potit.. davala som castejsie dole helmicku pocas dna a umyvala ju no vychadzalo to na tu max hodinu denne. na tie bocne vycnelky, co bude mat pri uskach na licku odporucam zohnat lepku na to urcenu, aby sa babu zbytocne nevyzgierali licka.. spytaj sa na to helmickarky, ona bude vediet.. august uz bude isto fajn, tych par teplych dni v auguste isto date.. ak mate moznost ist niekam do nejakej chladnej miestnosti napr ak mate dom, tak sa zdziavajte tam.. takto sme robili my a dali sme to.. drzim palceky 🙂

jana171218
29. nov 2019

@akje ahoj prosim Ta ako dlho ste mali helmicku? Asi to caka aj nas...... od kolkeho mesiaca? Dakujem

akje
29. nov 2019

@jana171218 ahoj.. od pol roka na pol roka.. čím skor, tym lepsie dat ;) držím palceky